Owczarek Podhalański a nowi właściciele

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Owczarek Podhalański a nowi właściciele

Postprzez Nisia 27 gru 2007, o 13:43

Witajcie.. proszę o rady osób które są właścicielami Owczarków Podhalańskich lub dobrze znają ta rasę..
Niebawem będę sie wprowadzać do domu gdzie byli właściciele wjeżdżają za granice i niestety nie mogą zabrać ze sobą pupila...
Owczarek ma już 7lat jest bardzo związany ze swoimi opiekunami
Bardzo nie lubi obcych którzy w targną na Jego teren i maja źle zamiary
Obawiam sie ze jeśli ja sie wprowadzę (do domku) to pies mnie i moja rodzinę nie zaakceptuje.
Dość istotne jest to ze ma swoja budę i jest ogrodzony ale tak duży pies potrzebuje ruchu wiec będę musiała go wypuszczać..

Kiedy ktoś chciał sie włamać do tego domu a psiak Go pogonił na pola, przewrócił i trzymał łapa czekając aż właściciel przyjdzie.. Nie ugryzł włamywacza!

Bardzo proszę o rady jak mam sie zachować w takiej sytuacji.. w jaki sposób "przekupić" psa aby mnie polubił i żebym czuła sie bezpiecznie
Nisia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 13:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 27 gru 2007, o 15:52

Ja owczarka podhalańskiego nie posiadam, więc w samej kwestii rasy nie będę się wypowiadać, ale powiem Ci, że będąc na Twoim miejscu starałabym się przychodzić do tego domu jeszcze przed przeprowadzką jak najczęściej. I głównie po to, by pies mógł się do Ciebie powoli i stopniowo przyzwyczajać, do Twojej obecności, zapachu. Wystarczy, że na początku po prostu będziesz w pobliżu. Może razem z psem i jego właścicielem idźcie na spacer, później np podaj mu jedzenie, pobaw się z nim tak jak lubi. Niech psiak wie, że nie jesteś kimś całkiem obcym i że można Ci zaufać. Dzięki temu wyjazd właścicieli i pojawienie się w domu Twojej osoby nie będzie dla psa tak dużym zaskoczeniem.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Nisia 27 gru 2007, o 17:21

dziękuje za rady.. na pewno poprobuje :)
Nisia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 13:29


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints