yorkshire terrier

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

yorkshire terrier

Postprzez zuzka 31 sty 2008, o 22:03

co sadzicie o pieskach ray york?Dlugo moga zostawac same w domu czy naprawde ich siersc jast taka wymagajaca i duzo czasu trzeba spedzac na jej pielengnacji?z gory dzieki
zuzka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 31 sty 2008, o 23:15

Zalezy od tego, czy chcesz psu tę sierść "zapuscic" czy strzyc co jakis czas... :) wiadomo, trzeba ją czesac zeby nie bylo kołtunów... Zostawac w domu ...hm.. są szczekliwe. Mnie osobiscie sie te psy nie podobają. Ale są gusty i gusciki :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 1 lut 2008, o 13:38

york małe piękne bardzo mi się podobają ich miniaturki takie słodkie. Bardzo hałasują chcą być w centrum uwagi
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Ag 1 lut 2008, o 14:33

z hałasowaniem przyznaję rację. Sąsiadka ma yorka i niezauważonym przez klatkę nie da się przejść, bo od razu alarmuje.
Ag
 

Postprzez Ewka 1 lut 2008, o 18:07

No może być wymagająca zależnie od planów (wspomniała Magda).

A same w domu? Mogą być chociaż zbytnio tego nie lubią - hałasują (tak jak poprzednicy wspomnieli, czasem nawet wniebogłosy, lubią, gdy poświęca im się dużo czasu). Nie są najlepsze dla dzieci - mają zadziorny charakterek.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Milena5_12 1 kwi 2008, o 10:23

Czy są jakieś choroby na które yorki są szczególnie podatne?
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marysia 11 kwi 2008, o 15:05

Milena5_12 napisał(a):Czy są jakieś choroby na które yorki są szczególnie podatne?


Zwichniecie rzepki kolanowej
Patella Luxatie
Katarakta
Entropium i ektropium
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Gość 30 kwi 2008, o 12:47

Ag napisał(a):z hałasowaniem przyznaję rację. Sąsiadka ma yorka i niezauważonym przez klatkę nie da się przejść, bo od razu alarmuje.


a ja co dochalasowania absolutnie sie nie zgodze to zalezy od wychowania!!
Gość
 

Postprzez pipi 30 kwi 2008, o 12:49

takasobieja napisał(a):Zalezy od tego, czy chcesz psu tę sierść "zapuscic" czy strzyc co jakis czas... :) wiadomo, trzeba ją czesac zeby nie bylo kołtunów... Zostawac w domu ...hm.. są szczekliwe. Mnie osobiscie sie te psy nie podobają. Ale są gusty i gusciki :)


http://psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=11
pipi
 

Postprzez Gość 30 kwi 2008, o 12:56

pipi napisał(a):
takasobieja napisał(a):Zalezy od tego, czy chcesz psu tę sierść "zapuscic" czy strzyc co jakis czas... :) wiadomo, trzeba ją czesac zeby nie bylo kołtunów... Zostawac w domu ...hm.. są szczekliwe. Mnie osobiscie sie te psy nie podobają. Ale są gusty i gusciki :)


http://psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=11


sorki to byla odpowiedz na pytane o yorkach
pozatym yorki nie maja siersci tylko wlosy!!
Gość
 

Postprzez Ewka 30 kwi 2008, o 17:44

pipi napisał(a):
takasobieja napisał(a):Zalezy od tego, czy chcesz psu tę sierść "zapuscic" czy strzyc co jakis czas... :) wiadomo, trzeba ją czesac zeby nie bylo kołtunów... Zostawac w domu ...hm.. są szczekliwe. Mnie osobiscie sie te psy nie podobają. Ale są gusty i gusciki :)


http://psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=11


Ne patrzcie na bazę danych "psiaki.pl" . Tam wiele inf. jest nieprawdziwych.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez gość 1 28 cze 2008, o 12:54

Yorki sa pieskami bardzo ruchliwymi , bo są to terriery , nie prawdą jest że dziennie ta rasa powinna spacerować 15 minut .
Nie zgodzę sie też że są to hałaśliwe pieski , bo każdy piesek zachowuje sie tak jak sie go nauczy .

Nie ma miniaturek Yorkow
Zk we wzorcu określa max wagę i wzrost , mogą być Yorki karły albo karakany a to jest wada

Basia wlascicielka dwóch karakanów :D
gość 1
 

Postprzez dariak15 23 lip 2008, o 18:19

yorki przyznam są hałaśliwe ale słodkie :D nie można ich zostawiać zbyt długo samych w domu :lol:
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Gość 1 sie 2008, o 11:43

nie każdy york jest hałaśliwy , sąsiad ma yorka a wogóle tak jakby go nie miał, szczeka jak ktoś zapuka do domu , a jak jest sam jest cicho , zaś drugi yorczek tez bardzo cicho , on to wogule chyba nie szczeka :roll: zaś pies sąsiadki sznaucer mini , to dopiero się wydziera , wyje i wyje wyjec , nie można w domu wytrzymać , tak że yorki które mieszkają w pobiiżu mnie nie hałasują, nie wiem jak inne , może złe wychowanie , moja też wyła ale jak była mała , a tera nic a nic :wink:
Gość
 

Postprzez Przyjaciolka 10 sie 2008, o 21:52

Yorki z regoly to bardzo zywiolowe i halasliwe psy. Bardzo nie lubia zostawac same w domu, poniewaz lubia niszczyc sprzety. To psy o ktore trzeba bardzo dbac szczegolnie o ich siersc ktora trzeba czesac 5 razy w tygodniu po 20 min. wychodowanie dlugego wlosa jest tez kosztowne. Wada tez jest to ze trudno je nauczyc czystosci, i potrzebuja roznorodnej diety.
Przyjaciolka
 

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints