yorkshire terrier

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez dariak15 30 sie 2008, o 21:15

Anonymous napisał(a):Jorki sa super :D

Yorki a nie Jorki
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Yorki

Postprzez Paley 31 sie 2008, o 14:10

osobiście polecam większe yorki, minaturki częściej chorują , łatwo na nie nadepnąć. Sama mam wiekszego yorka , ma 5 kilo . Jest zdrowy , żywy i... hałaśliwy. Spadł ze schodów biegnąc do niskiego okna w salonie , a po upadku nic mu nie bylo , tylko machał ogonem. Mój lubi dzieci , te psiaki są troche agresywne i szczekają , trzeba je zamykać albo brać na ręce i dac powąchać obcą osobę. Świetnie wyczuwają ludzi , tych fałszywych nie tolerują , przekonałam sie o tym z 15-20 razy. Nawet nie wezmą swoich smakolyków z ich ręki . Mój nawet ugryzl w kostkę osoby , których totalnie nie toleruje. Są oddane właścicielowi , starsznie się cieszą na ich widok. Mój wita mnie nawet jak wracam z pralni , a nie było mnie zaledwie 10-15 minut :D Suczki są lepsze w wychowaniu niż psy , ciężko się je wychowuje. Sunie nie uciekają , są bardziej ułożone .
A więc polecam:
york 4-5 kilo , sunia :D
Paley
 

Re: Yorki

Postprzez bjossa 1 wrz 2008, o 08:51

Paley napisał(a):osobiście polecam większe yorki, minaturki


nie ma czegoś takiego jak york miniatura.

te psiaki są troche agresywne i szczekają (...) . Mój nawet ugryzl w kostkę osoby , których totalnie nie toleruje.


to nie jest wina rasy tylko nieodpowiedniego wychowania.

Suczki są lepsze w wychowaniu niż psy , ciężko się je wychowuje. Sunie nie uciekają , są bardziej ułożone .


co za bzdura, psy wcale nie są trudniejsze w wychowaniu niż suki. Dlaczego tak twierdzisz?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ania_Ś 2 wrz 2008, o 12:38

A ja polecam jeśli to ma byc York to tylko z metryką (rodowodem).
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez anka0611 24 sty 2009, o 21:26

mam yoreczka co prawda ma dopiero 6 miesięcy i uważam że są to cudowne pisaki i jak każde będą takie na jaki je wychowamy. Mój jest nauczony zostawać sam na max 4-5 godz i zachowuje się wtedy bardzo cicho (nigdy nikt sie nie skarżył). To prawda uwielbia być w centrum uwagi i przeważnie próbuje zwrócić na siebie uwagę hałasując. A i jeszcze jedno nie wiem ską się wzięło to że musi on być 15 minut dziennie na podwórku mój psiaczek gdy jest ładna pogoda ( tzn kiedy nie pada) uwielbia przebywać na podwórku i dlatego nasze spacer często trwają po 30 minut każdy i jest ich kilka w ciągu dnia, no chyba, że jest mu zimno to wracamy wcześniej.
anka0611
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 20:50
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez Patissia95 13 cze 2009, o 12:59

Ja mam Yorka. Te psy nie powinny zostawać w domu same ,ponieważ bardzo przez to cierpią. Co do szczekania....zależy gdzie mieszkasz i jak go wychowasz. Szczekają za każdym razem gdy słyszą ,że ktoś przechodzi i przejeżdża. Więc najlepiej jest jeśli mieszkasz na jakimś małym osiedlu. Nie polecam do bloku. Pielęgnacia: zależy od tego ,czy chcesz aby piesek miał włosy długie czy krókie. Mój ma średniej długości i czeszę go 1 na dzień. Mam zwykły familijny szampon i myję go 1 tygodzniowo w lato. Wychodzę z nim na spacer od 1-4 razy dziennie i i tak jest mu mało. Najgorzej jest jesienią ,ponieważ jest błoto ,a te psy się szybko brudzą. W jesień zdarza się ,że musze go myć 2-4 razy dziennie :? .Wiem ,że to jest straszne. Jeżeli chodzi o zdrowie to maja one baaardzo delikaaaatne żołądki! Poczytaj sobie w internecie co mogą jeść! I uwierz mi ,że trzeba tego przestrzegać. No chyba ,że tak bardzo lubisz chodzić do weteryniarza :D Mimo wszystko bardzo go kocham! Jest bardzo kochanny i rodzinny! Uwazam ,że są to najlepsze psy na świecie!
Patissia95
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2009, o 11:50

Postprzez mArGoSiA 13 cze 2009, o 20:22

Patissia95 napisał(a):Ja mam Yorka. Te psy nie powinny zostawać w domu same ,ponieważ bardzo przez to cierpią. Co do szczekania....zależy gdzie mieszkasz i jak go wychowasz. Szczekają za każdym razem gdy słyszą ,że ktoś przechodzi i przejeżdża. Więc najlepiej jest jeśli mieszkasz na jakimś małym osiedlu. Nie polecam do bloku. Pielęgnacia: zależy od tego ,czy chcesz aby piesek miał włosy długie czy krókie. Mój ma średniej długości i czeszę go 1 na dzień. Mam zwykły familijny szampon i myję go 1 tygodzniowo w lato. Wychodzę z nim na spacer od 1-4 razy dziennie i i tak jest mu mało. Najgorzej jest jesienią ,ponieważ jest błoto ,a te psy się szybko brudzą. W jesień zdarza się ,że musze go myć 2-4 razy dziennie :? .Wiem ,że to jest straszne. Jeżeli chodzi o zdrowie to maja one baaardzo delikaaaatne żołądki! Poczytaj sobie w internecie co mogą jeść! I uwierz mi ,że trzeba tego przestrzegać. No chyba ,że tak bardzo lubisz chodzić do weteryniarza :D Mimo wszystko bardzo go kocham! Jest bardzo kochanny i rodzinny! Uwazam ,że są to najlepsze psy na świecie!

Te psy mogą zostawać w domu same jak każda inna rasa,ale oczywiście trzeba je do tego przyzwyczaić,jak każdego psa. To samo ze szczekaniem. Nie polecasz do bloku? a czemu to? 8) Kapiesz psa szamponem dla ludzi? lepiej szybko z tego zrezygnuj.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 13 cze 2009, o 21:29

mArGoSiA napisał(a):Te psy mogą zostawać w domu same jak każda inna rasa,ale oczywiście trzeba je do tego przyzwyczaić,jak każdego psa. To samo ze szczekaniem. Nie polecasz do bloku? a czemu to? 8) Kapiesz psa szamponem dla ludzi? lepiej szybko z tego zrezygnuj.


ja slyszalam ze psy mozna kapac w szamponie dla niemowalakow
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 13 cze 2009, o 22:03

Ale po co? jest tyle różnych fajnych psich szamponów.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 14 cze 2009, o 07:53

a np po to ze taki najzwyklejszy szampon dla dzieci lkosztuje max 2-3 zl
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 14 cze 2009, o 09:55

Ale po to powstały psie szampony żeby z nich korzystać. To może my zaczniemy używać szamponów dla psów? a co,nie wolno?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 14 cze 2009, o 10:00

mArGoSiA napisał(a):Ale po to powstały psie szampony żeby z nich korzystać. To może my zaczniemy używać szamponów dla psów? a co,nie wolno?

Małgosiu, nie przesadzaj ;)
Psy można myć w ,,ludzkich'' szamponach-ziołowych,bądź też specjalnych dla dzieci-i nie ma w tym nic złego ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 16 cze 2009, o 12:18

moj tata raz sie pomylil i umyl wlosy szamponem dla psa. nie bylo widac zadnej roznicy. moze tylko ten zapach... :lol:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez mwijatak 16 cze 2009, o 18:43

mArGoSiA napisał(a):Ale po to powstały psie szampony żeby z nich korzystać. To może my zaczniemy używać szamponów dla psów? a co,nie wolno?



Polecam Herę - świetnie odżywia włosy. Jak po najdroższych zabiegach u fryzjera :P
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mArGoSiA 16 cze 2009, o 21:13

mwijatak napisał(a):Polecam Herę - świetnie odżywia włosy. Jak po najdroższych zabiegach u fryzjera :P

Haha :lol: ale i tak uważam,że co dla ludzi to dla ludzi,a co dla psiaków to tylko dla nich :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints