OWCZAREK KAUKASKI - WYPOSAżENIE

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

OWCZAREK KAUKASKI - WYPOSAżENIE

Postprzez jepet95 15 lut 2008, o 17:46

witam, w moim domu niedługo zawita mały słodki kaukas. Mieszkam na wsi pies będzie miał gdzie biegać i wszystkie warunki ogólnie są spełnione :wink:
a konkretnie pisze żeby się dowiedzieć o "wyposażeniu" czyli wszystko co powinienem mieć dla takiego wielkiego urwisa :P konkretnie zaczynając od szczotek aż do smyczy... pieniądze nie grają roli... ile trzeba tyle zapłacę...
interesowały by mnie linki... np. smycz (link do stronki) strony na allegro abo co chcecie ;) pozdrawiam Adam
jepet95
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 lut 2008, o 17:45

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 16 lut 2008, o 11:23

tyle razy było przeglądane a nikt nie odpisał... ale si znacie na psach to już faktycznie specjaliści :x
Gość
 

Postprzez Ewka 16 lut 2008, o 11:38

A wolisz, by odpisał ktoś, kto nie wie i wprowadził cię w błąd?

Niewątpliwie wiele osób zna się tu na psach i przestań atakować, bo to ci nie wyjdzie na dobre. Nie wszystkie osoby mogą odpisać od razu, bądź więc cierpliwy, na pewno znajdzie się ktoś, kto udzieli ci wskazówek.

Acha i kaukaz nie będzie zawsze taki mały i słodki... może przysporzyć wiele problemów w wychowaniu, przejawiać agresję, jeśli nie będzie wychowany silną i stanowczą ręką. Przydałoby się trochę doświadczenia dla kaukaza, bo jeśli to twój pierwszy pies to możesz sobie z nim po prostu nie poradzić.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez dogus_x 16 lut 2008, o 14:51

No to tak:
1.Obroża-dla szczeniaczka to najlepsza taka skórkowa(na filcu) bo wiadomo, że zaraz i tak psiak z niej wyrośnie abo pogryzie więc najlpiej kupić jakąś tanią. :wink: Co innego jak piesek podrośnie wtedy dobra i wygodna obroża jest dla niego bardzo ważna zwłaszcza, że to duzy i silny pies.I w tym przypadku polecałabym skórzaną.
2.Smycz-no wiadmo, że ile ludzi tyle opini 8) Ja osobiście uzywam skórzanych, albo metalowych(psiak jej nie pogryzie no co najwyżej uchwyt :twisted: )Ale niektórzy pajają wielką miłością do taśmowych czy atumatycznych(których ja osobiście dla tak silnych psów nie polecam). Tak jak w przypadku obroży szczeniak może zniszczyć smycz co jest baaaaardzo prawdopodobne :twisted: .Wybor należy do Ciebie.
3.Kaganiec- nie kupuj teraz :wink: Po kaganiec musisz isc z psem bo nie wiadomo jaki będzie pasował, niektóre psy są bardzo "niewymiarowe" :lol:
4.Miski-polecam ze stali nierdzewnej, ae kup jakieś duże bo lepsze takie niż za małe :wink:
5.Szczotka- ale w przypadku kaukaza to lepsze będą grzebienie kup metalowe o rożnych rozstawach zębów.
6.Legowisko lub buda- można samemu zrobić, ale to na pewno juz masz 8)
7.Zabaweczki i gryzaczki do wyboru do koloru, ale kupuj odpowiednio duże...

To chyba wszystko ... oczywiście z biegiem czasu przyjdzie Ci kupić jeszcze dużo więcej rzeczy. Nie napisałam tutaj o kosmetykach czy preparatach na pchły albo kleszcze no, ale to hodowca powinien zadbać aby jego szczeniory były czyściutkie :D co nie?
Jeśli czegoś nie wymieniłam albo coś pomyliłam to proszę o poprawienie mnie. :oops:
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez karina 17 lut 2008, o 11:44

Jeśli chodzi o obrożę, to zgadzam się z tobą całkowicie- my kupiliśmy skórzane na filcu (doskonale się sprawdzają), smycz wybraliśmy z plecionej linki ale jest gruba i mocna, posiadamy także skórzaną. Do czesania najlepsze są grzebienie z obrotowymi żębami oraz szczotki z gęstym ząbkiem do wyczesywania miękkiego włosia.
Ewka nie chcę Cię obrazić, ale nasze nie wymagały silnej ręki, a są po prostu idealne. Ważne aby pies miał zrównoważona psychikę i posiadał mądrego właściciela.
karina
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Postprzez Ewka 17 lut 2008, o 16:30

Zdarzają się i takie, ale mówię ogólnie o rasie. Kaukazy mają tendencje do agresji i obrony swego. A może to nie był "prawdziwy" kaukaz, a moze pomyliliście rasę? I wcale mnie nie obraziłaś :)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez karina 24 lut 2008, o 19:47

Gera jest z hodowli ma metrykę podobnie jak drugi pies. Wiem jaka jest opinia o rasie, znam przypadki agresywnych psów. To nie jest powiedziane że każdy kaukaz ma w sobie duże pokłady agresji i dominacji. Można porozmawiać na ten temat z hodowcami, ja nim nie jestem, i nie jestem też specjalistą od tej rasy. Nie chcę wzbudzać niepotrzebnej dyskusji, żeby czegoś nie chlapnąć, dodam tylko że moja sunia owczarka niemieckiego( za TM)była o wiele agresywniejsza niż Gera.Ale na ten temat mogłabym godzinami rozmawiać. Pozdrawiam
karina
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Postprzez Ewka 25 lut 2008, o 16:08

karina napisał(a):Gera jest z hodowli ma metrykę podobnie jak drugi pies. Wiem jaka jest opinia o rasie, znam przypadki agresywnych psów. To nie jest powiedziane że każdy kaukaz ma w sobie duże pokłady agresji i dominacji. Można porozmawiać na ten temat z hodowcami, ja nim nie jestem, i nie jestem też specjalistą od tej rasy. Nie chcę wzbudzać niepotrzebnej dyskusji, żeby czegoś nie chlapnąć, dodam tylko że moja sunia owczarka niemieckiego( za TM)była o wiele agresywniejsza niż Gera.Ale na ten temat mogłabym godzinami rozmawiać. Pozdrawiam


Rozumiem że nie każdy. Mówię ogólnie o rasie.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints