Jaki owczarek niemiecki?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 22 paź 2010, o 11:08

Minęło troche czasu, moja kuleczka ma już 8 miesięcy, problemów ze spacerami już nie mam ;). Pytanko co do jedzenia. Od nadmiaru informacji trochę głupieję i naprawde nie wiem już jaka karma dla mojego futrzaka będzie dobra. Szukam czegoś w cenie puriny pro plan, bo royal jest trochę za drogi, a purina z kolei wydaje mi się bez rewelacji. Od dwóch miechów moje futro wżera karmę premium chicopee dla szczeniąt w okresie wzrostu, która została nam polecona przez sprzedawczynię (dlatego nie wierzę do konca, że jest to najlepsza karma) ale mam wrażenie, że ostatnio Kali przestała rosnąć. Sięga mi trochę ponad kolana, waży około 25 kg.
Jaką dobrą karmę do 170zł za "naście" kilo byście dla niej polecili?

Obrazek
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez gambo 22 paź 2010, o 15:21

Purina faktycznie jest bez rewelacji :| . Jak dla mnie (a raczej moich psiaków :mrgreen: ) Royal Canin jest świetny :wink: . Może faktycznie dużo kosztuje, ale moim zdaniem warto zainwestować w dobre żarełko, zwłaszcza w okresie wzrostu. Podobno bardzo dobra jest też Eukanuba, ale ta jest jeszcze droższa niż Royal :roll:. Jedno wiem na pewno: unikaj Pedigree jak ognia :!:
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 22 paź 2010, o 16:55

skoro pytam o karmy za ok 160zł to chyba jasnym jest, że nie dalabym mojemu maleństwu takiego syfu.
Royal ma swoich wyznawców, ale wielu ludzi też mówi, że patrząc na cenę to rewelacyjny nie jest, dlatego ma ktos jeszcze jakieś propozycje?
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez gambo 22 paź 2010, o 18:20

Możesz kupić karmę u hodowcy, tak jak ja robię :wink: . Takich karm często nie da się kupić w sklepie, a nawet na Allegro :D. W zależności od hodowli oraz marki karmy, ceny są różne, ale wahają się właśnie w cenach podanych przez Ciebie, czyli mniej niż 160 zł, a są dobrej jakości. Uważaj tylko na pseudohodowców :!:

A, i jeszcze jedno: u mojego hodowcy (nie wiem, jak u innych) można też kupić mięso, jednak nie jest ono zbyt dobrej jakości :cry: . Dlatego raczej podaje się je zmieszane z innymi składnikami, robiąc (jak ja to nazywam) bombę witaminową :lol: . Po prostu gotujesz razem ryż, siemię lniane, potartą marchewkę, pietruszkę i seler. Tak powstałą papkę mieszasz z mięsem i podajesz psu, oczywiście wystudzone.

W okresie szczenięctwa ważne jest też podawanie witamin. Jak już pewnie wiesz, są w różnych postaciach - proszek, tabletki, kapsułki, płyn itd. :wink:
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 23 paź 2010, o 14:28

oo, na siemie bym nie wpadła :). dzięki
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 31 paź 2010, o 10:44

Mam takie pytanko, jak wygląda kwestia wzrostu owczarków? Słyszałam, że do roku rosną głównie na wielkosc, a do dwóch lat przybierają na masie. Moje maleństwo ma 8 miechów i od 3 już jakoś strasznie wiolno rośnie i sięga mi niewiele ponad kolana. To znaczy, że już dużo więcej nie urośnie, czy ma jeszcze szanse na mały wyskok wzrostowy?
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez gambo 2 lis 2010, o 18:41

Bardzo prawdopodobne, że jeszcze urośnie ;-), chociaż to bywa różnie. Poza tym, szczeniaki najpierw są słodkimi, puchatymi kulkami, potem trochę 'chudną', następnie wydłużają się jak glizdy ;p, żeby potem 'nabrać ciała'. Także jeszcze dużo rzeczy przed Twoim onkiem! :)
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re:

Postprzez justi8 21 gru 2012, o 21:51

Anashar napisał(a):Mamy kolejną znawczynię rasy ON na forum. I to jaką wspaniałą. Zobaczcie jakiego miłego priwa dostałem od Justi8 :lol: Wiem, że nie powinno sięujawniać prywatnej korespondencji ale może i Wy siępośmiejecie tak jak ja czytając to :lol:

"sorry cie bardzo ale jesteś jakiś zdłniały bo psy w moałym mieszkanu wariują potrzebują placu do biegania jak jesteś debilem to chyba nie umiesz zajrzyć do netu i tam pisze że mają mieszkać w dużymmieszkaniu lub domu!!!!!!!!!!!!!!!!!ę


Widzę że niezły ubaw mieliście dzięki mnie. :) Anshar, przepraszam za moje piękne słownictwo, jeżeli cię uraziło, ale w wieku 11 lat myślałam że z dostępem do internetu wiem wszystko o wszystkim i o niczym. :P Faktycznie, nie wiem co za głupoty tu popisałam. Jeśli pies ma zapewnione odpowiednie warunki to małe mieszkanie w niczym nie przeszkadza. Mojemu psu, którego już niestety nie mam, powierzchnia mieszkalna niezbyt przeszkadzała przy zapewnionych dziennie trzech spacerach i jako-takiej rozrywce. :D
gdy predator idzie spać sprawdza czy w szafie nie ma chuka norrisa :)
Avatar użytkownika
justi8
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 20:23
Lokalizacja: katowice

Re: Re:

Postprzez Kasiak321 21 lut 2013, o 13:16

justi8 napisał(a): Mojemu psu, którego już niestety nie mam, powierzchnia mieszkalna niezbyt przeszkadzała przy zapewnionych dziennie trzech spacerach i jako-takiej rozrywce. :D


justi8 Nie myślisz o kupnie nowego psa? Ja bym nie mogła żyć bez codziennego lizania po buzi :)
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Re:

Postprzez justi8 26 lut 2013, o 19:31

Kasiak321 napisał(a):justi8 Nie myślisz o kupnie nowego psa? Ja bym nie mogła żyć bez codziennego lizania po buzi :)

Oh, oczywiście, że bym chciała i to nawet bardzo :D Tyle tylko, że rodzice się nie godzą, i w sumie raczej nie miałby kto mu zapewnić np. chociażby tych 3 spacerów dziennie. Więc pies automatycznie odpada. ;(
gdy predator idzie spać sprawdza czy w szafie nie ma chuka norrisa :)
Avatar użytkownika
justi8
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 20:23
Lokalizacja: katowice

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez Kasiak321 26 lut 2013, o 20:51

Wielka szkoda :( No ale cóż nigdy nie wolno mówić nigdy :) może za kolka miesięcy/lat coś się zmieni i w końcu będziesz mogła mieć swojego pieska.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 25 wrz 2013, o 12:49

Na pewno kiedyś będziesz miała swojego wymarzonego pieska,ale póki co takie podejście jest chyba bardzo rozsądne,ponieważ pies, a w szczególności owczarek niemiecki musi mieć zapewnioną dużą dawkę ruchu oraz uwagi.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez roza22 2 sty 2014, o 12:39

Mi się podoba długowłosy.
roza22
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2014, o 10:26

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints