Jaki owczarek niemiecki?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez Laura :D 20 lut 2008, o 16:35

Hej! Jestem Laura i mam pytania do posiadaczy owzczarków niemieckich. Jaki charakter ma ten pies? Czy jest to świetny stróż i obrońca ''swego''? Czy trudny do ułożenia? Potrzebne szkolenie?
Laura :D
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Miłośniczka_zwierząt 20 lut 2008, o 18:08

pies bardzo spokojny lecz czujny. Dobry stróż bo jak by inaczej jeżeli pracuje w policji. Można pozwolić na zabawę z dziećmi sama mam owczarka. Pies do kochania, dla rodzina a nawet dzieci, i do strózowania. Najlepiej jest iść z takim psem na szkolenie, lecz można to zrobić samemu przynajmniej podstawowe rzeczy.
Miłośniczka_zwierząt
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 lip 2006, o 23:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Lilka 20 lut 2008, o 18:12

I najlepiej a raczej trzeba wziąść z dobrej hodowli ponieważ zdarzają się te 'inne typy'. :roll:
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Rike 20 lut 2008, o 19:35

po 1 to dobra hodowla a po 2 to szkolenie. Te psy sa slepo wpatrzone we wlasciciela, ale trzeba zbudowac mocna wiez miedzy psiakiem a czlowiekiem. I Onki, ktore znam wybieraja sobie zazwyczaj jednego pana w rodzinie i to glownie jemu sa podporzadkowane
Avatar użytkownika
Rike
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 13:24
Lokalizacja: Poznań

owczarek

Postprzez justi8 24 lut 2008, o 18:45

miałam 6 owczarków niemieckich i szczerze mówiąc to są pieski bardzo ruchliwe i nie wyrzyte (odrazu mówię absolutnie NIE WOLNO ich trzymać w małych mieszkaniach takich 2 pokojowych bo wtedy chodzą i nie wiedzą same czego chcą.) A jeśli chodzi o wychowanie to jeżeli będzie się je wyprowadzać i szkolić to są nie do zarzutu. Pieski bardzo kochane bronią właściela bez względu na wszystko ale nie wolno ich bić szarpać itp.
ogólnie potrzebują kąkretnych zadań. :wink:






jeżeli pomogłam to bardzo się ciesze. :D [/b]
gdy predator idzie spać sprawdza czy w szafie nie ma chuka norrisa :)
Avatar użytkownika
justi8
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 20:23
Lokalizacja: katowice

Postprzez Laura :D 26 lut 2008, o 15:34

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi! :D :) :P :lol: :wink:
Laura :D
 

Re: owczarek

Postprzez Anashar 26 lut 2008, o 19:22

justi8 napisał(a): (odrazu mówię absolutnie NIE WOLNO ich trzymać w małych mieszkaniach takich 2 pokojowych bo wtedy chodzą i nie wiedzą same czego chcą.)

No to coś słabo się znasz, bo ja mam ONka w małym mieszkaniu i jakoś zawsze wie czego chce :roll: Każdy pies może mieszkać w małym mieszkaniu, jezeli tylko zapewni mu się odpowiednią dawkę ruchu i zajęć. W domu i tak psy zazwyczaj odpoczywają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Laura :D 5 mar 2008, o 11:39

Dostałam trzeciego psa :!: To owczarek niemiecki...na moje urodziny dostałam od cioci, bo ona na sukę i urodziła :!: Sandy jest piękna :!: Dziękuję za wypowiedzi, to mi pomoże i moim rodzicom w wychowywaniu Sandy... Dzięki
Laura :D
 

Postprzez Olusiaaa 7 mar 2008, o 16:03

No to super :!: Też mi się podobają owczarki niemieckie...
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez Anashar 7 mar 2008, o 19:43

Laura :D napisał(a):Dostałam trzeciego psa :!: To owczarek niemiecki...na moje urodziny dostałam od cioci, bo ona na sukę i urodziła :!: Sandy jest piękna :!: Dziękuję za wypowiedzi, to mi pomoże i moim rodzicom w wychowywaniu Sandy... Dzięki


Ale niech już może ciocia wysterylizuje suczkę?
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Gość 9 mar 2008, o 11:56

Lilka napisał(a):I najlepiej a raczej trzeba wziąść z dobrej hodowli ponieważ zdarzają się te 'inne typy'. :roll:


te psy są świetne ja mojego gdy tylko zobaczyłam już mi się podobał jest grzeczny i sama go łatwo bardzo wyszkoliłam jak powiem siad to odrazu siada a nie piszecie że jakieś szkolenia <<<<<<<po co?????>>>>>>>
Gość
 

Postprzez Ewka 9 mar 2008, o 13:42

Szkolić psa to się zawsze powinno. Po to, żeby też wzmocnić więzy z panem. Nie jest to konieczne, ale nie każdy owczarek będzie taki jak twój.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Anashar 11 mar 2008, o 00:04

Anonymous napisał(a):
Lilka napisał(a):I najlepiej a raczej trzeba wziąść z dobrej hodowli ponieważ zdarzają się te 'inne typy'. :roll:


te psy są świetne ja mojego gdy tylko zobaczyłam już mi się podobał jest grzeczny i sama go łatwo bardzo wyszkoliłam jak powiem siad to odrazu siada a nie piszecie że jakieś szkolenia <<<<<<<po co?????>>>>>>>


A co by bylo gdyby trafil sie Ci agresywny osobnik? Sama miloscia i dobrym jedzeniem psa nie wychowasz, tylko rozpuscisz. To tak jak z dziecmi. Trzeba kochac, ale tez trzeba wychowac i brac za nie odpowiedzialnosc. :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez ValdeQ 17 mar 2008, o 20:21

Nie chcę być złym prorokiem, ale... czekamy na posty w rodzaju "pomocy, mój szczeniak jest strrrasznie agresywny" :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ania_Ś 18 mar 2008, o 13:13

I pewnie jest owczarko podobny 8) .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints