Jaki owczarek niemiecki?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez aGula1810 18 mar 2008, o 16:21

Oczywiście do rasy ON potrzebne jest szkolenie,
zwróciłabym uwagę na to by wybrać psa z dobrej hodowli.
Jest to pies czujny, obronny ale trzeba mieć dobre podejście.
Nie używać wobec niego przemocy.
Lubi długie, intensywne spacery.
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Anashar 12 maja 2008, o 19:01

Mamy kolejną znawczynię rasy ON na forum. I to jaką wspaniałą. Zobaczcie jakiego miłego priwa dostałem od Justi8 :lol: Wiem, że nie powinno sięujawniać prywatnej korespondencji ale może i Wy siępośmiejecie tak jak ja czytając to :lol:

"sorry cie bardzo ale jesteś jakiś zdłniały bo psy w moałym mieszkanu wariują potrzebują placu do biegania jak jesteś debilem to chyba nie umiesz zajrzyć do netu i tam pisze że mają mieszkać w dużymmieszkaniu lub domu!!!!!!!!!!!!!!!!!ę
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Diana S 12 maja 2008, o 19:44

Żenada dosłownie żenada.... Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez draca-ena 12 maja 2008, o 19:46

Anashar napisał(a):Mamy kolejną znawczynię rasy ON na forum. I to jaką wspaniałą. Zobaczcie jakiego miłego priwa dostałem od Justi8 :lol: Wiem, że nie powinno sięujawniać prywatnej korespondencji ale może i Wy siępośmiejecie tak jak ja czytając to :lol:

"sorry cie bardzo ale jesteś jakiś zdłniały bo psy w moałym mieszkanu wariują potrzebują placu do biegania jak jesteś debilem to chyba nie umiesz zajrzyć do netu i tam pisze że mają mieszkać w dużymmieszkaniu lub domu!!!!!!!!!!!!!!!!!ę


Jaki? :lol: Nie potrafię rozszyfrować :D.

Ja miałam w życiu dwie mieszanki ONka, tylko że wtedy byłam mała (pierwszą tata kupił jak miałam 4 lata, drugą rodzice wzięli ze schroniska - jak 6).
Pierwsza to była Aga i mieszkaliśmy na wsi. Ona też urodziła się na wsi, u znajomych taty. Nitrudno się domyslić, że nie była szkolona ani nic ;). I miała pełen luz - żaden łańcuch itp. tylko po prostu całymi dniami jej nie było, biegała po polach zawsze wracając (zawsze!) do domu na wieczór. A ja, jako czterolatka mogłam z nią zrobić dosłownie wszystko więc była moim koniem, mostem i wielką kochaną maskotką ;).
Agę ukradziono [wątpię, by zwiała] krótko po tym jak z powrotem zamieszkaliśmy w mieście i oczywiście ją ze sobą wzięliśmy... Cóż, była pięknym psem i nikt by nie uwierzył, że bez papierów ;).
Druga ONka, której też dałam imię Aga była wzięta ze schronu po tym jak Aga nr 1 zniknęłą i jej nie znaleźliśmy a ja strasznie za nią tęskniłam (pamiętam, że pewnego dnia rodzice po prostu przyszli i powiedzieli: mamy dla ciebie niespodziankę, a za nimi nieco wystraszona ONka na smyczy ;)) i ta akurat nawiała (strachliwa była, wiemy, że znaleziono ją po sylwestrze, pewnie podczas sylwka wystraszyła się wybuchów no i uciekła, a potem trafiła do schronu) i jej nie znaleźliśmy... Była równie kochana, a mnie, sześciolatki trzymała się jak nikogo innego. Też dawała ze sobą zrobić po prostu wszystko co sześciolatce może wpaść do głowy ;). No i mieszkała w BARDZO małym mieszkaniu, właściwie to jeden pokój (no, półtora bo mój był tak maleńki, że ona tam mogła jedynie stać bez ruchu na podłodze :P), maleńka kuchnia i korytarz (kilka lat temu był remont i mieszkanie jest większe, jak coś :P).
Wiem, że ja przeprowadziłabym sprawniej poszukiwania obu psic... Ale wtedy byłam mała, a racji tego, że mój tata jest z wykształcenia inż. rolnikiem i wyznaje zasadę "pies to tylko pies, jak nie ten to inny" to było, jak było :(.
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez Ewka 12 maja 2008, o 20:44

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sorry, nie wyrobię normalnie :rotfl:

Ona myśli, że w necie informacje są prawdziwe? Owszem niektóre, ale te akurat nie - z psiaki.pl 8)

Ja też jestem zdłniała bo też nie mam nic przeciw blokersom ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez KittyChan 12 maja 2008, o 20:50

draca-ena napisał(a):
Anashar napisał(a):"sorry cie bardzo ale jesteś jakiś zdłniały bo psy w moałym mieszkanu wariują potrzebują placu do biegania jak jesteś debilem to chyba nie umiesz zajrzyć do netu i tam pisze że mają mieszkać w dużymmieszkaniu lub domu!!!!!!!!!!!!!!!!!ę


Jaki? :lol: Nie potrafię rozszyfrować :D.

pewnie chodzi o `zdAłniały`. Troche nasłuchuje się tej pięknej i kulturalnej mowy w mojej szkole :roll:

Zasada ogólnie panująca jest taka
-pies który ma ogród jest szczęśliwy, [nie ważne że siedzi w nim całe życie, nikt się nim nie zajmuje] ma miejsce do biegania i to się liczy, w końcu duży pies=duży dom. pies to pies, sam się zajmie sobą [ choć tak naprawdę się nudzi]
-pies który mieszka w bloku [choć ma nawet zapewnioną dużą dawkę ruchu i zabawy] jest psem męczonym, normalnie umiera w domu, dusi się i ma klaustrofobię..

Na taki sposób myślenia chyba już nie da się nic poradzić..ech. próbowałam różnych ludzi przekonać, ale najczęściej to ja wychodzę na jakąś szaloną znęcającą się nad zwierzętami psychoopatkę :/
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Anashar 12 maja 2008, o 21:51

Moja przyjaciółka mieszka w kawalerce z czterema dorosłymi akitami i jednym ONkiem. Jakoś wszyscy są szczęśliwi :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Diana S 12 maja 2008, o 21:58

Anashar napisał(a):Moja przyjaciółka mieszka w kawalerce z czterema dorosłymi akitami i jednym ONkiem. Jakoś wszyscy są szczęśliwi :wink:


Dokładnie.... Psy na pewno nie narzekają.... a są bardziunio szczęśliwe.... Obrazek

ja też nie mam dużego mieszkania a dwa psy w domu Obrazek.... w tym kuca małego... i nigdy nie słyszałam by się skarżyły.... Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Cavalier 24 paź 2008, o 19:06

Owczarki niemieckie to naprawdę piękne psy, ale... owczarek niemiecki jest rasą użytkową i nie ma prawa istnieć tylko wyglądem - musi pracować, musi odczuwać niewiarygodną chęć do pracy z człowiekiem, musi być karny, wyszkolony, musi pracować, musi mieć charakter...
W życiu bym nie kupiła owaczarka niemieckiego z Polskiej hodowli. Bo owczarek niemiecki to zwinny pies, a nie pokraka, która nie nadaje się do sportów, większość jest piękna eksterierowo - ale stawy mają tak obciążone, że żal ich używać do sportów, przechodząc obok ONków na wystawie mam wrażenie, że przechodzę obok jakichś dzików!
Ja się pytam... gdzie tu logika?
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Tęczova 24 paź 2008, o 20:42

Moim zdaniem ona pomyślała że ten pies mieszka TYLKO w domu i nie wychodzi na dwór :lol:
A w mojej szkole powiedzenia 'zdałniały' to bardzo potoczne stwierdzenie.
Oznacza zdowniały, a co za tym idzie to ma coś wspólnego z zespołem downa. Aż mi wstyd że mam takich kulturalnych kolegów :roll:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 6 maja 2010, o 17:04

Witam wszystkich. Dołączyłam do Waszego forum, ponieważ tylko tutaj znalazłam kilka podstawowych informacji o owczarkach niemieckich. Od 4 dni mam owczarkopodobną suczkę imieniem Kali. Piszę "owczarkopodobną" ponieważ rodzice nie mieli rodowodów. Psiak ma 2 miesiące i jest po pierwszym szczepieniu. Gdy dorośnie ma miec około 50kg. Ojciec czarny krótkowłosy, mama długowłosa, typowe umaszczenie.
To mój pierwszy pies, więc pytań mam milion. Zacznę jednak od początku - Kali była na domowym żarciu, własciciel powiedzieli, że makaron / ryż z kurakiem. W miedzyczasie podaję karmę dla szczeniaków fitness trainer. Kurczaczek z ryżem bardzo smakuje, ale chciałabym jej urozmaicić dietę.
Co jeszcze mogę jej podawać z domowych rzeczy?? I jeszcze jedno - ile razy dziennie powinna jeść 2 miesięczna wilczurka? Z góry dzięki za odpowiedź.
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez leonberg 6 maja 2010, o 17:29

a ile razy karmił ją poprzedni wyściel?
pytanie chyba bardziej retoryczne bo gdyby Ci powiedział to nie zadawałabyś go na forum ;-)
w wieku 2 mc psiaczki jedzą jeszcze dość często - od 4 do 6 razy na dobę. wyznacz stałe godziny karmienia i ich pilnuj. np 6, 10, 15, 19, 23.
pamiętaj by psiak miał dostęp do wody cały czas.
zacznij stopniowo wprowadzać suche karmy. 5-6 tyg. szczenor ma już ząbki pozwalające na chrupanie suchej karmy. na karmie nie oszczędzaj. kup w necie duży worek najlepiej 15-30 kg. wychodzi taniej niż gotowanie. karm jest spory wybór. szukaj dla szczeniąt ras dużych. ceny dobrej karmy to ok.160-200 zł za worek 15 kg wraz z transportem. taki worek na początku starczy ci na 2 mc.
nie przekarmiaj psiaka. dbaj o jego linię ;-) przetuczony młody psiak obciąża nie rozwinięte w pełni stawy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ofilka 6 maja 2010, o 22:29

Dzięki za odpowiedź. Teraz tak z innej bajki - spacery. Musiałam zaprowadzić Kali do brata, dosłownie 50metrów od mojgo domu - zaprowadziłam ją na smyczy, jednak bardzo uważałam, żeby nie niuchała nawet trawy i inne takie (dopiero jedno szczepienie). Wracając zaczepiła mnie jakaś kobieta wydzierając się, że to nie mój pies (koło kościoła szłam, komentarz więc zbędny). Kiedy wytłumaczyłam, że tak, mój stwierdziła z odrazą, że widać, że to mój pierwszy pies.
Fakt, że młoda majtała mną na wszelkie strony, nie chciałam, aby sie udusiła na tej smyczy, wiec dobierałam kurs bardziej do wytycznych psa. Teraz już jednak zdurniałam, stąd mam pytanie... Jak już bede mogła z nią chodzić na spacery, po wszystkich szepieniach i okresie ochronnym, czy powinnam pozwolić psu na więcej swobody, czy zmuszać ją, by szła przy nodze i tylko tam gdzie ja chce?
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez ValdeQ 7 maja 2010, o 10:32

Najpierw zbuduj z psem więź i naucz się nad nim panować. Potem będziesz decydować na ile pozwalasz.

Generalnie to: "tylko tam gdzie chcesz" - tak, zawsze przy nodze - nie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jaki owczarek niemiecki?

Postprzez gambo 24 sie 2010, o 17:27

Przeraża mnie Twoje pytanie :ojej: . Wydaje mi się, że chcesz za wszelką cenę psa, który Cię obroni, ale nie chcesz się trudzić szkoleniem :x . Ja swoje onki traktuję z miłością, jak członków rodziny i nigdy nie miałam z nimi problemu, nie szczułam ale jestem pewna, że w razie czego by mnie obroniły. Poza tym, wszystkie swoje psy szkolę sama.

Owczarki niemieckie to psy trochę temperamentne, żądne przygód, ciekawe świata, nie wystarczy im jeden spacer dziennie, nudzą się w zarówno w mieszkaniu, jak i w kojcu. Potrzebują wysiłku umysłowego i fizycznego. Uwierz mi, że trudno zmęczyć te psy. Moja Gama jak przychodzi z dwugodzinnego spaceru, połączonego z bieganiem i treningiem posłuszeństwa to po przyjściu na podwórko robi jeszcze kilka rundek galopem naokoło domu :mrgreen: .

Te psy mają gęsty podszerstek, obficie linieją dwa razy w roku, trzeba je wtedy czesać codziennie (czasami robię to 2-3 razy dziennie), jeśli nie linieją trzeba je czesać co najmniej raz w tygodniu, no i kąpiele. Ja ostatnio kupiłam trymer, bo pomimo częstego szczotkowania nie radziłam sobie z wypadającą sierścią (wiem, teoretycznie trymer jest dla psów szorstkowłosych, ale naprawdę pomaga :wink: )
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron