Dlaczego nie moge mieć psa???

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Dlaczego nie moge mieć psa???

Postprzez Natalia... 25 lut 2008, o 15:04

Bardzo chciałabym psa Yorka. Wiem o tych psach niemal wszystko. Niestety moji rodzice nie zgadzają się na zwierze. Jestem pewna tego że nie chodzi o koszty związane z utrzymaniem takiego psa.Być może chodzi o odpowiedzialność która jest bardzo ważna jeśli chcemy mieć psa. Może wiecie jak można zachęcać rodziców na psa??? Może macie jakieś sprawdzone pomysły???? Proszę o pomoc!!!! :( :( Z góry dzięki :) :P
Natalka:D
Natalia...
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 14:41

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

pies

Postprzez sylwia 25 lut 2008, o 19:52

badz bardziej odpowiedzialna i postaraj sie przekonac lagodnie najpierw mame a pote razem tate
sylwia
 

Postprzez Ewka 25 lut 2008, o 19:58

Ja proponuję najpierw przekonywać tego, który zarabia na dom, bo potem drugi nie ma nic do powiedzenia 8)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Lilka 26 lut 2008, o 08:53

Ewka napisał(a):Ja proponuję najpierw przekonywać tego, który zarabia na dom, bo potem drugi nie ma nic do powiedzenia 8)


Dokładnie :!:

Ale możesz zrobić próbę spacerów. Zaproponuj coś takiego rodzicom i chodź na suche spacery rano w południe itp.
Łaź ze swoim niewidzialnym yorkiem tyle ile byś z nim chodziła.

Ja chodziła z niewidzialnym labradorem aż w końcu odpuścili i powiedzieli że kupią tzw. mój tata się zgodził bo on był na nie.

powodzenia
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Natalia... 26 lut 2008, o 15:38

No tak tyle że oni są nieugięci. Ilekorć wspominam o psie mama od razu jest zła, a tata w ogóle mnie nie słucha!!!!
Natalka:D
Natalia...
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 14:41

Postprzez Ewka 26 lut 2008, o 16:12

Natalia... napisał(a):No tak tyle że oni są nieugięci. Ilekorć wspominam o psie mama od razu jest zła, a tata w ogóle mnie nie słucha!!!!


Cóż - rodzic siłą wyższą... nie możesz rodziców błagać, namawiać, może nawet nie byłby to problem finansowy (bo tak pisałaś), ale może rodzice sobie po prostu nie życzą większych wydatków ani psa w domu. Są tacy ludzie, niestety, którzy albo nie lubią psów, albo mają inne poglądy co do mieszkania (moi np. mówią, że każdy pies w bloku się męczy, co nie jest prawdą), ale trzeba uszanować ich zdanie i nic na nich nie wymuszać.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Lilka 26 lut 2008, o 19:21

U mnie tez tak mówił tata że pies sie będzie męczył
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Diana S 26 lut 2008, o 21:59

Lilka napisał(a):U mnie tez tak mówił tata że pies sie będzie męczył



Bo tak najprościej powiedzieć.... :lol:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez bjossa 26 lut 2008, o 22:01

ale lepiej jest nie miec psa, niż go mieć gdy rodzice go nie chcą.. nie da sie zrobić tak, że tylko jedna osoba wychowuje psa.. robi to cała rodzina wiec wszyscy muszą go chcieć.. a jak nie chcą to nic na sile. :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Atena 27 lut 2008, o 07:42

bjossa napisał(a):ale lepiej jest nie miec psa, niż go mieć gdy rodzice go nie chcą.. nie da sie zrobić tak, że tylko jedna osoba wychowuje psa.. robi to cała rodzina wiec wszyscy muszą go chcieć.. a jak nie chcą to nic na sile. :roll:

dokładnie. Jesteś jeszcze niesamodzielna - to rodzice będą musieli zapewnić pieniądze na pożywienie, całe wyposażenie psiaka, szczepienia, ewentualne leczenie.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Natalia... 27 lut 2008, o 15:30

Może macie racje. Może lepiej zaczekać aż się usamodzielnie. I dopiero wtedy spełnie moje psie marzenie:) Dziękuje wam wszystkim za pomoc:)
Natalka:D
Natalia...
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 14:41

Postprzez Diana S 27 lut 2008, o 15:40

Natalia... napisał(a):Może macie racje. Może lepiej zaczekać aż się usamodzielnie. I dopiero wtedy spełnie moje psie marzenie:)


Ja podobnie zrobiłam... dziś mam dwa psy... czego w domu (gdzie się wychowywałam) nie mogłam miec...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Rike 28 lut 2008, o 17:01

Diana S napisał(a):
Natalia... napisał(a):Może macie racje. Może lepiej zaczekać aż się usamodzielnie. I dopiero wtedy spełnie moje psie marzenie:)


Ja podobnie zrobiłam... dziś mam dwa psy... czego w domu (gdzie się wychowywałam) nie mogłam miec...


U mnie bylo podobnie. Po smierci mojego pierwszego psiaka mama powiedziala, ze juz nigdy nie chce czegos takiego przezywac(Kaja umierala nam na rekach) i nie chce juz psa i mi tez nie pozwala (dodam, ze ja nie mieszkam z rodzicami- studia w innym miescie, wynajmuje mieszkanie). Jednak sie uparlem i nic im nie mowiac odkladalem kase i kupilem sobie psa. Pewnego weekendu przezyli maly szok, jak wrocilem z moim czworonogiem:) mama byla w szoku, ze taki duzy i w ogole. A teraz?? Tylko slysze keidy wroce i zebym malemu cos kupil smacznego, jak wyjezdzam to go z domu nie chca wypuscic ;d
Avatar użytkownika
Rike
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 13:24
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gość 24 mar 2008, o 10:53

bardzo bym chciala miec psa jak moge przekonac rodzicow :P :(
Gość
 

Postprzez Ewka 24 mar 2008, o 16:28

Pisze ci powyżej. Jak rodzice nie chcą to nie. Warto jednak się zapytać dlaczego. Tylko nie możesz się prosić o psa i wymuszać. Rodzice przecież muszą wydawać na zwierzę pieniądze i przeznaczać na nie swój czas. Nie tylko ty będziesz się nim zajmować, zresztą nie dasz rady.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

paw prints