beagle

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

beagle

Postprzez Milena5_12 24 mar 2008, o 16:50

Ostatnio zastanawiałam się nad kupnem beagle. Czy mają jakieś szczególne wymagania, albo choroby które im grożą (poza chorobami na jakie chorują wszystkie psy)?
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Julinia 24 mar 2008, o 17:02

Nie można go zostawiać na długo w domu,bo Ci wszystko zniszczy.Nie jest to pies dla początkujących,lub tych co nie mają czasu na długie spacery.Radzę nie spusczać ich ze smyczy,bo mogą poczuć trop i zwiać na trzy godziny :P Wiem to od sąsiada który ma tego psa.Głubią dużo sierści,która strasznie się wbija,i ciężko ją wyciągnąć.Czy jesteś pewna że możesz tyle się mu poświęcić?I akurat dlaczego chcesz beagla?
Jeśli dlatego że jest "słodziutki" albo "Sweet",możesz o nim zapomnieć :roll:
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31

Postprzez Veroonica 24 mar 2008, o 17:09

Z tego co wiem Beagle to psy mało wymagające.
Są bardzo energiczne, wesołe i lubią zabawę, pozostawione same w domu po prostu go demolują :?
Chyba nie choruja jakoś szczególnie, ale mają skłonność do alergii skórnych i zapaleń gruczołów powiek.
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Madzia 24 mar 2008, o 20:17

Nie słyną z posłuszeństwa, a jeśli brama jest otwarta to z niej skorzystają, ale nie odbiegną daleko. Beagle potrzebuje przeciętnej ilości ruchu i podobno cieszy się dość dobrym zdrowiem.
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Milena5_12 24 mar 2008, o 21:32

Nie musi być bardzo posłuszny :) . Jeżeli chodzi o doświadczenie z psami to nie ma problemu. Nie chcę go z powodu wyglądu, chodzi o to, że nie jest zbyt duży i z tego co przeczytałam nie ma sporych wymagań.
A sierść gubi na okrągło czy co jakiś czas? Jeżeli cały czas to niestety nie mogę bo mam w domu 2 alergików.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Madzia 24 mar 2008, o 21:40

Na wikipedii wyczytałam, że beagle mają duży apetyt i z tego powodu często tyją... ciekawe. Niestety nic nie ma o gubieniu sierści. A to link, jak chcesz to trochę jest tam coś napisane o beagle'u:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beagle_%28 ... %C3%B3w%29

"Beagle gubią sierść praktycznie przez cały czas" - to przeczytałam na pewnej stronie, gdzie masz odpowiedzi na 9 pytań na temat beagle, może się przydać ;) :
http://www.e-beagle.pl/faq.php
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Julinia 24 mar 2008, o 22:06

Mam sąsiada który ma beagla.Oczywiście jak to zobaczyłam,musiałam się trochę popytać.On sam mówił że gubi bardzo dużo sierści.Trudno się ją wyciąga bo te malutkie kłaczki się wbijają.Tutaj przydała by się Kamila,ale niestety jej nie ma :roll:
Guzik prawda że beagle nie mają dużych wymagań :roll: Tym psom trzeba poświęcać dużo czasu.Radziłabym pomyśleć nad inną rasą :wink:
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31

Postprzez Panibee 25 mar 2008, o 10:39

Nie wiem, co rozumiesz, Mileno, pod pojęciem: "nie ma sporych wymagań"?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Milena5_12 25 mar 2008, o 10:41

To raczej beagle się dla mnie nie nadaje.
A jakaś inna rasa? Chciałabym psa, który nie jest zbyt duży. Nie może być długowłosy ani gubić bardzo dużo sierści. Nie chciałabym żeby była duża szansa na to, ze zachoruje.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Basia_sz 25 mar 2008, o 12:44

Dziewczyny - Madzia, Veroonica - skąd Wy macie takie informacje?
Beagle mało wymagający? Jak zobaczy otwartą bramę, to nie odbiegnie daleko?

Jeżeli chcecie doradzać innym, to najpierw sprawdźcie, czy to, co piszecie jest zgodne z prawdą.
Wystarczająco dużo beagli ostatnio szuka nowych domów przez takie nieporozumienia.

Milena - jesteś rozsądną dziewczyną, ładny wygląd to nie wszystko :wink:
A co do chorowania - niestety nie ma na to reguły.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Veroonica 25 mar 2008, o 13:01

Gdy napisałam mało wymagające chodziło mi bardziej o ich sierść, że nie trzeba ich czesać tak często jak np. collie i biegać po fryzjerach.
Każdy pies, a przynajmniej wiekszość jak zobaczy otwartą bramę to korzysta z tego i ucieka. :?

Jak nie Beagle to może Labrador? :)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Madzia 25 mar 2008, o 13:37

Basia_sz napisał(a):Dziewczyny - Madzia, Veroonica - skąd Wy macie takie informacje?
Beagle mało wymagający? Jak zobaczy otwartą bramę, to nie odbiegnie daleko?

Jeżeli chcecie doradzać innym, to najpierw sprawdźcie, czy to, co piszecie jest zgodne z prawdą.


Tyle, że te informacje przeczytałam w dosyć obszernej książce z rasami psów, więc to chyba powinna być prawda... Ale mi się wydaje, że rzeczywiście daleko nie odbiegnie, skoro jest przywiązany do swojego właściciela. No ale skoro się mylę...
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Ewka 25 mar 2008, o 14:03

Madzia napisał(a):
Basia_sz napisał(a):Dziewczyny - Madzia, Veroonica - skąd Wy macie takie informacje?
Beagle mało wymagający? Jak zobaczy otwartą bramę, to nie odbiegnie daleko?

Jeżeli chcecie doradzać innym, to najpierw sprawdźcie, czy to, co piszecie jest zgodne z prawdą.


Tyle, że te informacje przeczytałam w dosyć obszernej książce z rasami psów, więc to chyba powinna być prawda... Ale mi się wydaje, że rzeczywiście daleko nie odbiegnie, skoro jest przywiązany do swojego właściciela. No ale skoro się mylę...


No tak... a w mojej encyklopedii pisze że labki można spokojnie wysłać do budy, albo że fila brasileiro są bardzo agresywne i nie wolno ich trzymać w domu... to prawda? Mnie sie zdaje że nie :?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Veroonica 25 mar 2008, o 14:06

No bzdury w tej Twojej "encyklopedii" :? Labki i buda :?: :shock:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Ewka 25 mar 2008, o 14:09

Znaczy no cała encyklopedia nie jest zła. Może za granicą mają inne obyczaje, bo to nie jest polska książka. Autorem jest Bruce Fogle.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints