beagle

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauli 6 maja 2008, o 09:51

Spanielu$Koczka napisał(a):A jak niektórzy chcą kupić beagla jako zabawkę dla dziecka i w dodatku to jest pierwszy pies, to jest dla Ciebie dobre? Chyba już wiesz co mam cały czas na myśli... :roll:

a moim skromnym zdaniem jako zabawkę dla psa to najlepiej kupić pluszowego pieska ;) i dodatkowo żadna rasa nie jest dobra "dla dziecka", bo to rodzice powinni zajmować się psem a nie dziecko ;)
po części się zgodzę, że beagle nie jest psem dobrym dla dzieci [niestety znam przypadki (dwa), w których szczeniak został oddany bo był zbyt energiczny i gryzł i drapał dzieciaka] oraz dla ludzi, którzy nie mieli psa - chyba, że do kupna pierwszego psa podchodzą poważnie i z jakimś przygotowaniem teoretycznym, a nie z myślą, że "pies jakoś się sam wychowa". do beagle'a potrzebna jest konsekwencja i sztywne zasady - inaczej pies wchodzi na głowę i ma w nosie polecenia [ale egzekwowanie posłuszeństwa to u beagle'a dość skomplikowana sprawa, one nigdy nie będą chodziły jak w zegarku ;)]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez AdaiMax 6 maja 2008, o 10:31

pauli napisał(a):a moim skromnym zdaniem jako zabawkę dla psa to najlepiej kupić pluszowego pieska ;) i dodatkowo żadna rasa nie jest dobra "dla dziecka", bo to rodzice powinni zajmować się psem a nie dziecko ;)
po części się zgodzę, że beagle nie jest psem dobrym dla dzieci [niestety znam przypadki (dwa), w których szczeniak został oddany bo był zbyt energiczny i gryzł i drapał dzieciaka]

Całkowicie się z tym zgadzam. Zależy również o jakich dzieciach mówimy. Ponieważ jeśli chodzi o małe dzieci to rzeczywiście beagle może przez swoją zabawę "zrobić krzywdę", może podrapać trochę kąsnąć ale dla starszych dzieci, które rozumieją że to tylko zabawa się nadają. Tak przynajmniej ja sądzę.
Pozdrawiam:)
AdaiMax
 

Re: beagle

Postprzez madzia16 9 maja 2008, o 19:26

Musisz pamiętać,że ta rasa potrzebuje dużo ruchu w małym mieszkaniu nie był by szczęśliwy.Mam beagla i wiem że czasem bywają trochę uparte i samowolne.Jest on bardzo ciekawy świata.Uwielbia długie spacery.Szybko sie uczy :) 8)

Pozdrawiam! 8) Madzia !
madzia16
 

Re: beagle

Postprzez pauli 9 maja 2008, o 23:03

madzia16 napisał(a):Musisz pamiętać,że ta rasa potrzebuje dużo ruchu w małym mieszkaniu nie był by szczęśliwy.Mam beagla i wiem że czasem bywają trochę uparte i samowolne.Jest on bardzo ciekawy świata.Uwielbia długie spacery.Szybko sie uczy :) 8)

Pozdrawiam! 8) Madzia !


madzia, ale mieszkanie nie jest od tego, żeby w nim pies szalał ;) ja mam akurat fajny rozkład pokoi - od biedy możemy się pobawić i zmęczyć psa ganianiem piłki po pokojach, ale zasadniczo pies w mieszkaniu może tylko spać, a energię spalać na dworze :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez AdaiMax 10 maja 2008, o 10:34

No właśnie mieszkanie nie jest przeszkodą jeśli mamy możliwość wyszalenia, wybiegania beagle na dworze. Szczęśliwy beagle to zmęczony beagle:) Ja osobiście mieszkam w domu z ogrodem, mój max kocha szaleć w ogrodzie:D
AdaiMax
 

Postprzez Spanielu$Koczka 10 maja 2008, o 21:34

hehe a ja myślałam , że beagla się nie da zmęczyć :D :mrgreen:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez pauli 10 maja 2008, o 21:58

Spanielu$Koczka napisał(a):hehe a ja myślałam , że beagla się nie da zmęczyć :D :mrgreen:


im starszy - tym trudniej :lol:
teraz to już po 3 godzinach twardego snu po wielkich szaleństwach ganiankach bieganiu - znowu zaczepia :twisted:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez AdaiMax 11 maja 2008, o 18:24

Pauli ile twój beagle ma lat?:)
AdaiMax
 

Postprzez psychophaze 11 maja 2008, o 18:59

Słodka jest ta rasa ... może kiedys będe miała :D
teraz mam owczarkowo...
psychophaze
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 lut 2007, o 19:00

Postprzez Gość 11 maja 2008, o 20:46

psychophaze napisał(a):Słodka jest ta rasa ...

No ja wysiadam przy takich argumentach
:ojej:
Gość
 

Postprzez pauli 11 maja 2008, o 21:41

AdaiMax napisał(a):Pauli ile twój beagle ma lat?:)


za dwa dni skończy 16 miesięcy :lol:

Anonymous napisał(a):
psychophaze napisał(a):Słodka jest ta rasa ...

No ja wysiadam przy takich argumentach
:ojej:


no nie? :lol: bardzo słodka, zwłaszcza kiedy są niewyżyte i albo się psem zajmiesz i rozładujesz jego energię, albo.. no właśnie :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez pauli 20 maja 2008, o 15:24

tak jeszcze w temacie beagle jako rasa psa do wyboru ;) często spotykam ludzi, którzy zaczepiają mnie i chwilę gawędzą. ah jaki to mój piesek jest ładny, etc. po czym mówią, że też mieli beagle, ale: drapał/gryzł dziecko [jak to szczeniak przy dwulatku..], niszczył w domu, ogólnie rozrabiał jako wulkan energii. i że się z tego powodu psa pozbyli.
to jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że słodka mordka to najgorszy powód by wybrać rasę, oraz że trafiłam na naprawdę wyjątkowy egzemplarz beagle'a - bo nie narzekam :lol: ale i też chciałam psa energicznego ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 20 maja 2008, o 18:53

też mam psa energicznego i czasem to poprostu mnie wykańcza :lol: ciągłe bieganie za psem, ale ja nigdy nie oddałabym pieska :shock: chociaż że dom to mam zdemolowany, teraz remonty małe robimy, :D Koka się trochę uspokaja po całodniowym pobycie na działce :wink: może w końcu schudne, bo nic innego przy Koce mi nie grozi, no chyba że jeszcze 'zakwasy' 8)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości

paw prints