Berneński pies pasterski...

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 10 paź 2008, o 22:07

Witam wszystkich ;)
Mam małe pytanko i mam nadzieję że mi pomożecie ...
A mianowicie za niedługo w moim domciu pojawi się mały berneńczyk i chciałam się dowiedzieć w jakim wieku można pieska już trzymać w kojcu ?
Oczywiście zaznaczam że tylko na noc i może czasami jak nikogo nie będzie domu ... ;)
Z góry dziękuje ... :)
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 11 paź 2008, o 10:05

A ja słyszałam,że małe rasy powinno się oddzielac w 8 tygodniu,ale większe od 6
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 11 paź 2008, o 10:12

wielkosc czy rasa lub jej brak nie ma zanczenia. wszystkie psy rozwijaja sie psychicznie i fizycznie tak samo.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez juli1988 11 paź 2008, o 10:29

Hej ja mam berna w kojcu

Ale jezeli chcesz trzymac psa w kojcu musisz sie trzymac pewnych zasad inaczej Twoj pies bedzie nie szczesliwy

- pies kojec musi lubic (dostaje tam jesc, musisz sie z nim bawic w kojcu) poprostu kojec ma mu sie kojarzyc dobrze
- kojec nie ma byc dla Twojej wygody zamkniecia psa tylko w razie koniecznosci aby zapewnic mu bezpieczenstwo
- pod zadnym pozorem kojec nie moze byc kara ze jak pies cos przewini to do kojca to niszczy psychike psa
- tak jak piszesz pies w kojcu moze spedzac kilka godzin ale taki pies potrzebuje silnej wiezi z wlascicielem i duzo kontaktu z nim
- pies w kojcu i biegajacy np po ogrodzie nie oznacza ze nie trzeba psiaka wyprowadzac na spacer jest to bardzo konieczne tak jak bys trzymal psa w domu

A co do nauki psiaka siedzenia w kojcu to powinno sie to zrobic delikatnie nic na przymus czyli zostawiasz smakolyki w kojcu, zabawki bawisz sie z nim az piesek polubi kojec, narazie nie zamykaj psiaka tam tylko niech kojec bedzie otwarty
Wydaje mi sie ze szczeniak w wieku ok 10 tyg to za maly pies zeby trzymac go w kojcu teraz kontakt z otoczeniem jest mu bardzo potrzebny zeby mogl sie normlanie rozwinac i wszystkie zle doznania psychiczne typu pozostawienie go samego na jakis czas w nieznanym mu miejscu moga zle wplynac na jego cale zycie
Nie ma co sie spieszyc tylko stopniowo

P.S. masz juz szczeniaka?
wklej fotki uwielbiam male bernusie :)
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints