chihuahua

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

chihuahua

Postprzez Gość 18 maja 2008, o 21:24

Co myślicie na temat psów rasy chihuahua (ciułała)???
Planuje sobie sprawić takiego małego psiaczka :lol: , jednakże psy tej rasy są szalenie drogie....
Myślałam o beaglu, jednakże mieszkam na wsi , przy lesie a brame mam wciąż otwartą i bym się bała , żę psiak mi gdzieś poleci i nie wróci.... :oops:
Chihuahua to akurat pies dla mnie :D . Co myślicie o tej rasie?
Mam problem, nie wiem, którą rase wybrac...
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 18 maja 2008, o 23:08

nie znam się na "ciłałach" ;) ale różnica między nimi a beagle'm jest chyba dość.. spora ;) i nie tylko w wyglądzie :) tak że najważniejsze są twoje oczekiwania wobec psa :)
a co do otwartej bramy - każdy pies skorzysta, nie tylko gończy. warto ją zamykać jak jest pies ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 15:13

Nie każdy - mój poprzedni pies nie wychodził za teren podwórka:) chyba, że ze mną. Beagle są większe więc droższe w utrzymaniu ( karma i inne). I każdy mówi tak źle o tej rasie, że niszczą dużo żeczy zostawiona same w domu. A u mnie zawsze ktoś w domku jest:) ale i tak się boje jak to takie nieznośne stworzonko jest.... :)
Gość
 

Postprzez KittyChan 19 maja 2008, o 15:22

w ogóle jak się ma psa lepiej nie mieć otwartej bramy, każdy pies lubi wolność, nie ważne czy mały czy duży 8)
Hmm..ale skoro mieszkasz na wsi to nie myślałaś o tym że taki mały piesek szybko może zginąć w lesie, w gęstej trawie, lub pod traktorem ?
:shock:
Też dla małych piesków zeskakiwanie nawet z łózka może skończyć się tragicznie jeśli przecenią swoje możliwości, dlatego musiałabyś na niego bardzo uważać..
Mały piesek też łatwo mógłby ci się z domu wymknąć niepostrzeżenie. :>
Musisz przemyśleć tę sprawę :D
A nie chciałabyś większego psa niż chiuaua czy Beagle?
Czy to kwestia wyglądu, wzrostu czy kosztów utrzymania że wybrałaś pieski takiej a nie innej wielkości?
Polecam ostatni artykuł o małych pieskach w miesięczniku' Mój Pies' pt.'pokochać kieszonkowca'
mogłabyś się coś dowiedzieć ^^
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Ewka 19 maja 2008, o 15:24

To że twój poprzedni nie wychodził nie znaczy że ten nowy też nie będzie ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez asiunka.chi 19 maja 2008, o 15:44

o chihuahua dużo się naczytałam, wiem, że to delikatne psy i bardzo trzeba na nie uważać tak jak mówicie.
Psa może coś przejechać zawsze, na wsi czy w mieście może zginać pod kołami (może zwykły przypadek). Przemyślałam każdą kwestie i żadne niebezpieczeństwo nie grozi u mnie w domu psowi. Naprawde jestem o tym przekonana. Jak wcześniej miałam w domu psa każdy na niego zwracał uwage, teraz też tak będzie.

Koniecznie chce małą rase psów - rodzice na większego psa mi nie pozwolą:( Beagle są urocze ale teraz wszędzie jest ich dużo a najwięcej w schroniskach, bo ludzie biorą te psy nie znając charakteru i potem wyrzucają:( Więc, wydaje mi się, że to trudne charkterki a urodą przy wyborze psa kierować się nie powinno. To moje zdanie...
asiunka.chi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 20:44
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez Veroonica 19 maja 2008, o 16:02

A na jak dużego psa rodzice pozwolą :?: 8)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 17:58

no właśńie coś tak do wzrotu beagle... Na większego niesety nie:(
Gość
 

Postprzez Veroonica 19 maja 2008, o 18:18

A Owczarek Szetlandzki :?: :D
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints