Takiee pytankoo:

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Takiee pytankoo:

Postprzez AgaTaaaa 26 maja 2008, o 13:57

Czyyy shih tzu maaa sierść czy włosy :?:
Bo jestem uczulonaa na sierść i nie wiem czy jego też jest uczulającaa?
Proszę o odpowiedziii.... :idea:
AgaTaaaa
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 26 maja 2008, o 14:07

Czytałam że mają włosy nie sierść i są dobre dla alergików w praktyce nie wiem jak to jest, wiec radzę byś wybrała się do jakiegoś hodowcy i sprawdź jaka będzie reakcja. :D
Pzdr.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez ewa142 1 cze 2008, o 00:16

Też jestem alergikiem. W mojej okolicy mieszka pani z shin tzu . Miałam z tym psem kontakt i ni mi nie było. Ale nie wiem czy ty tak samo zareagujesz .
Mam książke o psach i tam pisze że shin tzu ma podszerstek a psy z podszerstkiem zwykle uczulają . Chciaż terriery szorstkowłose trymowane niby nie uczulają. :)
ewa142
 

Postprzez PatiBichonFrise 28 cze 2008, o 20:35

Veroonica napisał(a):Czytałam że mają włosy nie sierść i są dobre dla alergików w praktyce nie wiem jak to jest, wiec radzę byś wybrała się do jakiegoś hodowcy i sprawdź jaka będzie reakcja. :D
Pzdr.



Nie zgodze sie ze maja włosy koleżanki maja psy tej rasy...Jeśli jestes alergikiem kup sobie psa rasy york ten pies ma włosy i nie ma innej rasy z tą cechą przykro :o :o
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -
PatiBichonFrise
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 19:04
Lokalizacja: Piła

Postprzez leonberg 29 cze 2008, o 11:43

a moze zaczac od poczatku? dokładne testy alergiczne na pot, łupież i siersć psa itd. lepiej zapytac lekarza niz dywagowac włos czy siersc. moze sie okazac ze nie ma to zadnego znaczenia a tak starannie wybrany psiak za kilka mc bedzie szukał nowego domku. masz alergie pytaj lekarza nie psiarza! jeden test z krwi kosztuje 10-50 zł.
na kazdym forum o psach, pytanie o włos ciagle sie powtarza. zrozumialbym jeszcze gdyby ktos napisał ze jest pedantem i boi sie kłaków w kazdym kacie wiec potrzebuje psa nie gubiacego siersci. jak czytam po raz 500 pytanie o alergie i siersc to mam ochote zapytac: a skad wiesz ze jestes uczulony na siersc a nie np. na białko w slinie psa?
odwiedza mnie w domu kolega. nie ma kontaktu z moim kotem a i tak jedynym miejscem gdzie mozemy pogadac jest podworko. w domu unosiu sie w powietrzu martwy naskorek kota. po 5 min leci mu z nosa i płacze jak małe dziecko.
przepraszam lecz bzdury ze jakis zwierz ma włos a nie siersc i dlatego nie uczula sa wymyslane przez ludzi wpychajacych innym ciemnote!
włosy maja ludzie! zwierzęta maja siersc! nie ma znaczenia jak miekki czy długi - poprawna nazwa to SIERSC!
jest to przykład bzdury powszechnie powtarzanej tak wiele razy ze mit uchodzi za prawde. martwi mnie ze coraz wiecej ludzi go powtarza i nigdy nie zastanowiło sie skad u psa włos? krzyzowanie psa z człowiekiem jak na razie jest jeszcze zabronione :twisted:

PatiBichonFrise napisał(a):
Jeśli jestes alergikiem kup sobie psa rasy york ten pies ma włosy i nie ma innej rasy z tą cechą przykro :o :o

york to wyjatkowe zwierze. tylko jego wyjatkowosc nie polega na posiadaniu włosow. jest tak samo wyjatkowy jak kazda inna rasa :twisted:
generalnie prosze moderatora o kasowanie rad w w/w formie i odsyłanie do lekarza specjalisty oraz na testy alergiczne z krwi. stac cie na psa to 200 zł na lekarza i badania ktore wydasz nie zrujnuja twojej kieszeni. wszyscy ktorzy poczuja sie urazeni zanim sie na mnie pogniewaja niech poczytaja troszke o alergii. pisanie o włosie u psa traktujcie jako przenosnie. martwy naskorek yorka bedzie uczulał tak samo jak owczarka. rady by alergik kupił sobie psa takiego a nie innego to jak radzenie by 2 latkowi zamiast zyletki dac brzytwe, jest składana to nie pokaleczy sie! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
Ostatnio edytowano 29 cze 2008, o 12:05 przez leonberg, łącznie edytowano 1 raz
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints