Długość życia... help

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Długość życia... help

Postprzez Mentosix 15 cze 2008, o 20:59

Mam pytanie może trochę głupie ale jednak zadam. Czy są jakieś psy które żyją koło 5-ciu lat? Moi rodzice nie pozwolą mi na normalnego bo twiedzą że za pare lat wyjadę i oni będą mieli psa na głowie. Prosze o pomoc
Mentosix
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Długość życia... help

Postprzez pauli 15 cze 2008, o 21:56

Mentosix napisał(a):Mam pytanie może trochę głupie ale jednak zadam. Czy są jakieś psy które żyją koło 5-ciu lat? Moi rodzice nie pozwolą mi na normalnego bo twiedzą że za pare lat wyjadę i oni będą mieli psa na głowie. Prosze o pomoc


czyli poszukujesz nienormalnego psa, który będzie żył krótko?

pytanie jest dość dziwne, bo "normalniejsze" jest wybierać rasę [jeśli kryterium jest przede wszystkim długość życia ;)] która jest jak najbardziej długowieczna.. ale cóż ;)

krócej żyją psy ras dużych, jak dogue de bordeaux [średnia wieku ok. 8 lat, oczywiście z odchyłami w górę do 12-13 lat, i niestety często w dół - choroby]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Julinia 16 cze 2008, o 12:04

To trochę dziwne że poszukujesz psa,który będzie żył,jak najkrócej....Tak jak napisała Paulina krótko żyją duże rasy,np. dogi niemieckie.
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31

Postprzez pauli 16 cze 2008, o 13:13

swoją drogą - może idealnym wyjściem dla ciebie byłoby wzięcie starszego psa ze schroniska. 8 czy 10 letni pies pożyje u ciebie jeszcze te 5-7 lat. ty będziesz mieć "krótkowiecznego" psa, a pies dom, na który starsze psy mają małe szanse.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Długość życia... help

Postprzez Spanielu$Koczka 16 cze 2008, o 14:36

Mentosix napisał(a):Mam pytanie może trochę głupie ale jednak zadam. Czy są jakieś psy które żyją koło 5-ciu lat? Moi rodzice nie pozwolą mi na normalnego bo twiedzą że za pare lat wyjadę i oni będą mieli psa na głowie. Prosze o pomoc

nie polecam żadnej rasy, ja rozumiem, że ktoś może chcieć psa, tylko nie rozumiem,że chce krótkożyjącego :shock: może, jak już będziesz mieszkać na stałe kupisz sobie psa, bo ja mam wrażenie, że za te 5 lat, wszyscy będą czekali na jego śmierć. Lepiej kup sobie teraz królika, jak masz taką chęć posiadania zwięrzątka. Króliki żyją około 5 lat, czasem trochę więcej... Szczepić trzeba, można wychodzić na spacer ze smyczą... prawie jak pies, a jednak ... mniej wymagający i nie będzie sprawiał wielu kłopotów..
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: Długość życia... help

Postprzez PatiBichonFrise 28 cze 2008, o 20:03

Mentosix napisał(a):Mam pytanie może trochę głupie ale jednak zadam. Czy są jakieś psy które żyją koło 5-ciu lat? Moi rodzice nie pozwolą mi na normalnego bo twiedzą że za pare lat wyjadę i oni będą mieli psa na głowie. Prosze o pomoc



Żal poprostu nie rozumiem jak możesz chcieć psa który żyje ok 5 lat ...rozumiem tylko to że ma szybko zdechnąć bo ty wyjeżdżasz po kilku latach
na studia zastanów sie pies jest na 15 lat niech to do ciebie dotrze
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -
PatiBichonFrise
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 19:04
Lokalizacja: Piła

Postprzez dariak15 9 lip 2008, o 19:05

no wiesz jak sie wyprowadzisz to się go najwyżej uśpi :evil: jak chcesz mieć psa to musisz sie pogodzić z faktem że one nie żyją jak chomiki :evil:
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Spanielu$Koczka 9 lip 2008, o 21:05

dariak15 napisał(a):no wiesz jak sie wyprowadzisz to się go najwyżej uśpi :evil: jak chcesz mieć psa to musisz sie pogodzić z faktem że one nie żyją jak chomiki :evil:


takie porady są raczej nie na miejscu... Ty uważasz, że pies to rzecz której można się pozbyć na swoje widzimisie? :shock:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Ewka 9 lip 2008, o 21:32

Na moje to była to ironia.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez dariak15 10 lip 2008, o 13:20

TAK TO BYŁA IRONIA
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez takasobieja 14 lip 2008, o 22:04

Szok. Wez psa ze schronu.
Chcesz psa ktory bedzie krotko zyl! :?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez lemisz 22 lip 2008, o 22:01

Przegięcie. Przed możliwością kupna psa powinny być jakieś badania psychologiczne. Swojego psa się na swój sposób kocha i chce się, żeby żył jak najdłużej i było mu możliwie jak najlepiej, a nie czeka na jego śmierć (!).
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Postprzez Gość 1 sie 2008, o 23:25

wez starszego psa ze schroniska i po problemie :P
Gość
 

krotki?

Postprzez iga 5 sie 2008, o 21:40

okropne ja tez mam -mialam ratlerka zyl 18 lat(mija miesiac jak go juz nie ma byl juz powaznie chory)gdy go kupowalam nie myslalam zeby krotko zyl mialam wtedy 14 lat i wiedzialam ze jesli sie wyprowadze on bedzie ze mna i tak sie stalo wyjechalam 100 kilometrow dalej ale puszek byl ze mna i wiem ze byl szczesliwy byl ze mna jako czlonek rodziny nie jako zabawka moja rada KUP SOBIE PLUSZAKA bo bez obrazy tobie nie powinno sie dac wogole zadnego zwierzaka nawet krolika - jak sie wyprowadzisz nie bedziesz sie marwtic co z nim zrobic bo dalej zyje.jeszcze jedno ja tez mam pytanie czy ty wogole sie dobrze czujesz????i czy dla ciebie to tylko chwilowy kaprys
iga
 

Postprzez Gość 6 sie 2008, o 22:30

wiesz ... dziecko w jej wieku takich spraw do konca nie ogarnia a poza lepiej zeby nie brala psa czy wziela bardzo starego ktory dlugo juz nie pociagnie niz szczeniaka i potem go wyrzocila na ulice (a niestety wiele psow tak konczy)
Gość
 

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

paw prints