Wyżły weimarskie, arystokraci

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Chongo =o) 25 lip 2008, o 07:27

WYŻEŁ WEIMARSKI - WZORZEC FCI:
"Umaszczenie: srebrzystoszare, srebrzystobrązowe, szaromysie oraz wszystkie pośrednie odcienie. Głowa i uszy są ogólnie w kolorze jaśniejszym. Białe znaczenia tylko małych rozmiarów są dopuszczalne na przedpiersiu i palcach."
Jak wynika z opisu te pieski muszą być szaro-jakieś :)
Poza tym skoro matka nie jest rodowodowa, co więcej nie jest suką hodowlaną to możesz mieć co najwyżej psa w typie wyżła weimarskiego.
PIES JEST PSEM I PSEM MA POZOSTAĆ

Obrazek
Avatar użytkownika
Chongo =o)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 25 sty 2006, o 11:33
Lokalizacja: Gliwice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Weimaraner 25 lip 2008, o 12:48

Chongo, ale właśnie PODOBNO matka jest rodowodowa i też była czarna :roll:
Oczywiście to totalna bzdura, bo NIE ISTNIEJĄ czarne weimary to raz, dwa, że nikt takiej suce by nie dał rodowodu, a trzy, że suka Boston praktycznie weimara nie przypomina.
Weimaraner
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 lip 2008, o 19:34

Postprzez Gość 25 lip 2008, o 14:19

Od*****.... się już ode mnie, dobra :!:


Otrzymujesz upomnienie za używanie wulgaryzmów. Mwijatak
Gość
 

Postprzez Weimaraner 25 lip 2008, o 14:31

Kultury trochę, dziewczyno.. :roll:
Prawda w oczy kole? W końcu się okazało, że Twoj 'weimar' to nie żaden weimar, tylko kundelek.
Jasne, że nie jest żaden gorszy od innych, fajna sunia.
Tylko nie mów, że to weimar, bo właścicieli weimarów krew zalewa, jak czytają takie bzdury.
Powiedz sobie po prostu, że masz ślicznego kundelka i ok ;)
Weimaraner
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 lip 2008, o 19:34

Postprzez Ewka 25 lip 2008, o 14:33

Oj dobra dobra, tacy ludzie dalej stoją przy swoim :?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez leonberg 25 lip 2008, o 14:49

mogło sie zdarzyc ze pomimo złego umaszczenia ( czasem sie zdarza u wszystkich psiaków, a po szczeniorku nie zawsze widac jaki kolorek bedzie miał gdy dorosnie ) szczeniak na przegladzie hodowlanym dostał rodowód. dlatego by uzyskac uprawnienia hodowlane trzeba jezdzic na wystawy. dzieki temu mamy gwarancje ze rodzice naszych pupili mieli wszystkie cechy rasy i sa potocznie REPAMI ( czyli byli zgodni z wzorcem FCI i mozna je mnozyc). szczeniorki ktore urosły i odbiegaja od wzorca nie nadaja sie do hodowli, sa potocznie nazywane PETAMI, sa rasowe lecz ich nie nalezy mnozyc. dlatego jesli kupujesz szczeniaczka a własciel suki mowi ci ze nie chciało mu sie jezdzic na wystawy to zastanów sie czy mowi prawde :-) az tak wiele nie trzeba by suka była hodowlana. dodatkowo nie masz gwarancji na to co wyrosnie z psiaka. dlatego szczeniorki maja tym wyzsza cene im wiecej tytułow maja rodzice.
w ten sposób matka mogła miec rodowód i byc czarnym warmarem lecz odbiegała od wzorca, nie moze byc suka hodowlana i jej szczeniorki juz rodowodu nie otrzymaja.
mam nadzieje ze nie dolałem oliwy do ognia lecz wytłumaczyłem ze Boston moze mowic prawde
z 2 rodowodowych psiaków moze wyrosnac cos co tylko przypomina wzorzec.
Ostatnio edytowano 25 lip 2008, o 15:46 przez leonberg, łącznie edytowano 1 raz
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 25 lip 2008, o 15:27

Takie są własnie pseudohodowle, wciskają ciemnotę ludziom, że pies jest rasowy. Ludzie, którzy zazwyczaj się nie znają, dają wiarę tym bredniom.

Przestańcie, naskakiwać na ta dziewczynę, w każdym temacie. Zdaje sobie już sprawę, ze jej pies jest taki a nie inny.... dajcie spokój.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Boston 25 lip 2008, o 19:29

dziękuje za wytłumaczenie leonberg :)
Avatar użytkownika
Boston
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 15:08
Lokalizacja: zawiercie

Postprzez Rashi 27 lip 2008, o 00:03

Tak samo jest z haskimi dlugowlosymi- nie mozna ich rozmazac (traktowana jest dluga siersc za defekt) a pseudo hodowcy mowia ze to husky w typie kanadyjskim :]

Ale czy to wazne? Jak chce to niech mowi ze to weimar , jezeli kogos ta rasa interesuje to sobie poczyta :] ja ludziom tez mowie ze moj to SH, no chyba za jakis natret to ze malamut miniaturka :D
pozdro!
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez pauli 27 lip 2008, o 11:18

Rashi napisał(a):Tak samo jest z haskimi dlugowlosymi- nie mozna ich rozmazac (traktowana jest dluga siersc za defekt) a pseudo hodowcy mowia ze to husky w typie kanadyjskim :]

Ale czy to wazne? Jak chce to niech mowi ze to weimar , jezeli kogos ta rasa interesuje to sobie poczyta :] ja ludziom tez mowie ze moj to SH, no chyba za jakis natret to ze malamut miniaturka :D
pozdro!


i od razu skojarzenie - że tak samo jest z dogue de bordeaux ;) zdarzają się długowłose [jak zobaczyłam zdjęcie to myślałam, że to krzyżówka z goldenem, tylko wygląd cały po bordogu a tylko długa sierść po goldenie ;)], metryka jest ale odpowiedni wpis do niej również.
swoją drogą ciekawa jestem jak wygląda psiak bostona, szkoda że nie zdążyłam zobaczyć przed wykasowaniem zdjęcia :(
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Boston 27 lip 2008, o 11:54

Pauli, podaj swój e-mail to z chęcią ci prześle :)
Avatar użytkownika
Boston
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 15:08
Lokalizacja: zawiercie

Postprzez leonberg 27 lip 2008, o 12:26

cały czas pytaja mnie ludzie ile szczeniaków z miotu dostaje rodowód, bo ich znajomy kupił ostatniego i dlatego rodowodu nie dostał :lol:
pseudohodowcy nie tylko takie brednie wciskaja ludziom. kazdy cos tam słyszał , cos tam wie a naciagacze kozystaja z niewiedzy naiwnych. kazdemu radze by zanim kupi psiak to poczytał. juz nie trzeba kupowac drogich ksiazek, szukac po bibliotekach, polowac na artykół w gazecie. wystarczy cegła w tylku, odrobina checi i internet.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints