Bokser...

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Bokser...

Postprzez michal1991022 14 sie 2008, o 09:30

Witam juz od 2-óch lat planuje zakup Psa rasy Bokser do mieszkania....mam kilka pytan:
1: Czy kupując Boksera musze miec np. miesięczne wakacje zeby Boksio nauczył sie wszystkiego?a Dokładnie zostawania w domu samemu przez 7 godzin max.
2:Co myslicie o kopiowaniu uszów Bokserowi? <bo ogon to chyba podstawa>
3:Co lepsze Pies czy Suka?
4:Co myslicie o klatce w ktorej podczas mojej nieobecnosci Boksio moze "siedziec" zeby nie zdemolował mi domu?
5:Czy trudne jest ułozenie Boksera?
góry dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam....!
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 14 sie 2008, o 11:19

Nie odpowiem Ci na wszystkie pytania, bo boksery to nie moja specjalnośc ;)

1. Biorąc każdego psa potrzebny jest przynajmniej miesiąc na nauczenie go zostawania samego w domu.
3. Zależy... Mówi się, że suki są bardziej przywiązane do właściciela i mniej dominujące, ale to cecha indywidualna. Zależy od właściciela ;)
4. Ale musiałbyś przed zamknięciem go w klatce pójść na dłuuugi spacer. A uprzednio przyzwyczaić go do klatki i to stopniowo. Na to też potrzeba czasu. A ile czasu pies musiałby zostawać sam w domu?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bokser...

Postprzez pauli 14 sie 2008, o 11:57

michal1991022 napisał(a):Witam juz od 2-óch lat planuje zakup Psa rasy Bokser do mieszkania....mam kilka pytan:
1: Czy kupując Boksera musze miec np. miesięczne wakacje zeby Boksio nauczył sie wszystkiego?a Dokładnie zostawania w domu samemu przez 7 godzin max.
2:Co myslicie o kopiowaniu uszów Bokserowi? <bo ogon to chyba podstawa>


punkt 1 - przy każdym szczeniaku warto wziąć wolne - nauka czystości, nauka samotnego zostawania w domu, częstsze karmienie takiego malucha.

co do punktu 2 - kopiowanie i uszu i ogona to sadyzm i niepotrzebne kaleczenie psa. od 1997 zgodnie z prawe nie wolno kopiować ani uszu ani ogona, ci weterynarze co tną - robią to nielegalnie.
cieszy mnie to, że już rzadko widzę boksera z ciętymi uszami a jeszcze bardziej to, że coraz częściej widzę te z ogonem.

dlaczego uważasz, że cięty ogon to podstawa? [to rzecz gustu, ale mnie nie podoba się pies z "kikutem" i gołym tyłkiem ;)]
a cięcie uszu - no poza oczywistym bólem, który psu sprawiasz to jeszcze późniejsza pielęgnacja, masowanie smarowanie ustawianie klejenie.. a i tak psu mogą źle stać [jak tnie wet partacz]. kłapouchy ładniejsze i zdrowsze.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez dogus_x 14 sie 2008, o 18:04

Hej,
1. Warto wziąć wolne bo wtedy psiak się do Ciebie przyzwyczai. Taki dwumiesięczny szczeniak to jakby ludzki noworodek, któremu trzeba poświęcać dużo uwagi. Poza tym maluszek może czuć się samotny w nowym miejscu i trzeba mu pomóc się zaaklimatyzować, a czas jest przy tym potrzebny.
2.Jak bym psu ogona nie obcięła i uszu nie skopiowała. To między innymi dlatego nie mam boksera. Podobają mi się boksie z ciętym ogonkami, ale bez kopiowanych uszków. Poza tym jak już Pauli napisała jest to prawnie zabronione chociaż według mnie to nie przeszkoda bo zawsze znajdzie się jakiś vet,który bez problemu zrobi taki zabieg<zly>...
3.Nikt nie jest Ci w stanie odpowiedzieć "co lepsze"... To zależy co Tobie bardzie odpowiada...
4.Jestem za klatką 8) Niektórzy uważają, że psu jest tam ciasno, niewygodnie, ale to nieprawda. Jeżeli piesek jest wybiegany to w klatce (dostosowanej do jego rozmiarów) sobie odpoczywa. Radziłabym zostawić tam twojemu przyszłemu pieskowi jakąś ulubiona kość i zabawkę, aby się nimi zajął.
5.Boksery są bardzo inteligentne, podatne na szkolenie, ale energiczne i tą ich energie trzeba odpowiednio ukierunkować .
Pozdrawiam;)
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez michal1991022 14 sie 2008, o 20:40

Aha dzięki za info wszystkim z tym kopiowaniem uszu jestem podobnego zdania jak wy....szkoda meczyc zwierzaka....Bokser ma to cos w sobie ze nie trzeba mu ciąc uszu:) Ale jestem za cieciem ogonka..co zreszta robi wiele hodowców...I klatke tez mam w planach...duzo czytałem o tym jak przyzwyczajic psiaka do klatki....;) dzięki za info i pozdro dla was :)
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez mArGoSiA 14 sie 2008, o 20:42

a masz już upatrzoną jakąś hodowlę bokserków? :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez pauli 14 sie 2008, o 22:41

michal1991022 napisał(a):Ale jestem za cieciem ogonka..co zreszta robi wiele hodowców...


porządny hodowca nie tnie - bo nie łamie prawa w imię jakiegoś przyzwyczajenia [do widoku boksera bez ogona].
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 09:12

Tak sąsiad ma hodowle....coprawda nie posiada rodowodu ale...jemu moge zaufac...:) <To nie jest ten który ma w domu "produkcje" Bokserów...
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez mArGoSiA 15 sie 2008, o 09:13

Michale a dlaczego sąsiad rozmnaża swojego pieska skoro jego hodowla nie jest zarejestrowana?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 10:03

Dopuscil swoja bokserke tylko raz....wiecej nie chce dopuszczac bo to za duzy obowiazek....Nie kazdego stac na zakup psa z zarejestrowanej hodowli z rodowodem!!! Wiele moich znajomych kupuje tak pieski i są zadowoleni...mi nie zalezy na wsytawach czy pokazach...tylko na najlepszym towarzyszu zycia :) Oczywiscie wiele internautów twierdzi ze pies bez rodowodu to jakis kunde...co jest nieprawdą!!! Moge cie zapewnic ze wiekszosc osób na tym forum ma pieski bez rodowodu! pozdro
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez Psiarka 15 sie 2008, o 10:39

Michale, rodowód nie jest tylko po to aby jeździć na wystawy. Poczytaj sobie tu, na forum, czemu warto kupić psa z rodowodem i na www.rodowodowy.xt.pl
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 11:34

Wiem ze pies z rodowodem jest w 100:% pewnym psem i w 100% rasowym wiem jaka maja przeszłosc jego rodzice i takie tam...ale nie mam pieniedzy za bardzo na takiego psiaka...dlatego pozostaje mi kupno psa bez rodowodu od przyjaciela rodziny...pozdro
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 11:37

A co myslicie o "klejeniu uszów" zeby uszy sie lepiej układały? nie mowie tutaj bron boze o kopiowaniu tylko o klejeniu! co o tym myslicie?!
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez dogus_x 15 sie 2008, o 12:16

Michał w pierwszym poście napisałeś, że planujesz kupno boksera od dwóch lat, tak? Na pewno wiesz ile wynosi miesięczne utrzymanie zwierzaka i zdajesz sobie z tego sprawę. Wystarczyłoby żebyś przez te dwa lata odkładał sobie do skarbonki/ na konto co miesiąc taka kwotę, która wystarczyłaby na utrzymanie psiaka(mniej więcej) zapewniam cię,że przez te dwa lata uzbierał byś na 2 boksery! Bo jeżeli nie masz kasy na kupno psa z rodowodem to będziesz miał na utrzymanie psa?
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 12:24

tak mam na utrzymanie ale szkoda mi wydac 1500 zł za psa z rodowodem kiedy moge dac 250 zł wiele znajomych ma takie psy i nie narzekają! nie pisze tutaj zebyscie mnie umoralniali pisze zeby dowiedziec co nieco....ale tak to jest...POLSKIE INTERNAUTA TO POLSKI INTERNAUTA
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints