Bokser...

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauli 15 sie 2008, o 13:24

michal1991022 napisał(a):A co myslicie o "klejeniu uszów" zeby uszy sie lepiej układały? nie mowie tutaj bron boze o kopiowaniu tylko o klejeniu! co o tym myslicie?!


a po co? niech się układają tak, jak mają się układać.
z tego co piszesz zamierzasz kupić psa w typie rasy [ja już na ten temat nic nie będę pisała, twoja sprawa że dajesz zarobek sąsiadowi na rozmnażaniu suki, oby tylko jako tako dbał o te psy, karmił szczepił odrobaczał], więc wzorcowe uszy nie są ci potrzebne, na wystawę z psem nie pojedziesz.
ty chcesz kupić sobie psa czy obiekt do korekcji? :roll:
[jakbyś kupił rasowego boksera z porządnej hodowli a nie od sąsiada to śmiem twierdzić, że wszystko byłoby na miejscu samo z siebie i nie trzeba by było nic podklejać ani doklejać, żeby psa upodobnić do boksera ;)]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 15 sie 2008, o 13:30

Tylko, że pies z rodowodem na pewno wolny jest od chorób genetycznych. A pies bez rodowodu... nie wiadomo na co może być chory... Powiedzmy, że kupujesz boksera za 250 zł, a okazuje się, że jest chory na to i tamto no i wydajesz powiedzmy 2 tysiące na jego leczenie. Tracisz kupę kasy na jego leczenie i jeszcze więcej nerwów. Na co ci to? Nie lepiej zapłacić np. 1500 zł i być na 100% pewnym jego rasy, jego zachowania i tego, że nie jest obciążony żadnymi chorobami genetycznymi?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez leonberg 15 sie 2008, o 13:31

ja tylko chciałbym zauwazyc ze wychowanie szczeniaczka do 8 tyg kosztuje wiecej niz 250 zł. wniosek wyciagnij sam. zapraszam do obejrzenia reklamy zywca. podobny to nie to samo.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 15:56

A wy myslicie ze pies z rodowodem bedzie silnym zdrowym psem i bedzie zyl wiecznie?! wiele osób a nawet bardzo duzo osób w polsce ma psy bez rodowodu i nie nazekają....ale jak zwykle polski zwykły internauta z którego wychodzi "żółc Polska" jes taki i takiemu nie przegadasz ale nie wazne...powtarzam NIE KAZDEGO STAC NA PSA ZA 1500 ZŁ np. sasiad miał wczesniej Bokserke bez tego waszego rodowodu i zyła 14 lat gdzie zycie boksra to max.13 i sprawowała sie bardzo dobrze do swojej ostatniej godziny.Ze wszystkich moich znajomych ktorzy mają psy znam 2 którzy mają psy z rodowodem! Wiekszosc ma Boksery,Amstaffy,Yorky jak i zwykłe kundelki! psy zachowują sie i zyją jak te z Papierkiem! Dla mnie pies to pies Wiem co kupuje i od kogo!! nie kupuje mieszanca tylko prawdziwego boksera,Kazdy pies ma prawo zachorowac "rodowód to nie tarcza" pies to zywa istota...Odnosnie klejenia uszów widze ze mało wiecie o bokserach...ludzie kleją specjalnym plastrem uszy zeby ładnie odstawały od reszty a nie były oklapnięte przy tym pies sie lepiej prezentuje..ja chciałem poznac tylko wasze zdanie na ten temat!!! i potwierdzam sie w pewnym przekonaniu...
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez pauli 15 sie 2008, o 16:03

taaaa.. wychodzi z "nas" żółć polska i internautowatość, z zawiści odradzamy ci kupno nie wiadomo jakiego psa od sąsiada, z zawiści niektóre osoby tu polecają ci kupno naprawdę rasowego psa [skoro marzysz o bokserze to kup boksera a nie kota w worku.. sąsiad da ci gwarancję że to boksery? jak dorosną to może będą przypominać psa sąsiada zza płotu, różnie w życiu bywa ;)]. jak zależy ci na wzorcowym wyglądzie to kup boksera ;) skoro nie stać cię na wyłożenie na psa od razu tego 1000 PLN [ceny szczeniąt są bardzo różne, czasami naprawdę niskie, tylko trzeba chcieć poszukać] to odkładaj co miesiąc kwotę, jaką później będziesz przeznaczał na utrzymanie psa i szybko uzbierasz tyle ile trzeba. no ale na pewno ci się nie chce, bo przecież teraz-zaraz musisz mieć, jak na internautę przystało,
skoro wiesz o bokserach wszystko i najwięcej to dlaczego zadajesz tak "zielone" pytania?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 17:12

W sumie mógłbym kupic psa z rodowodem...poczytalem troche o tym i stwierdzam ze macie racje jeszcze sie troche zastanowie dam wam znac co postanowiłem
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez Spanielu$Koczka 15 sie 2008, o 17:26

nie musisz odkładać pieniędzy do skarbonki ;) w niektórych hodowlach jest możliwość zakupu szczeniaka na raty :)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez pauli 15 sie 2008, o 17:29

albo na raty, ale tzw. peta. czyli nie do końca wystawowy zgryz, nie wystawowe umaszczenie, etc. - takie psiaki hodowcy sprzedają taniej.
michal - zajrzyk choćby na allegro - i zobacz jak wyglądają te szczeniaki za 200-300 PLN i poszukaj strony jakiejś profesjonalnej hodowli i zobacz zdjęcia szczeniąt stamtąd. różnica najczęściej jest kolosalna, w samym wyglądzie już. oczywiście na korzyść tych rasowych. [porządnie, zdrowo odchowane szczenięta procentują zdrowiem na przyszłość]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 17:56

O tych ratach i "petach" :) to nie wiedziałem...popytam poszukam cofam tamte słowa przekonaliscie mnie..;)
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 17:57

W sumie to racja..kupuje przyjaciela na lata a nie poto zeby wykładac zbedne pieniadze na leczenie czy ostateczne uspienie psiaka...
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 18:04

http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=9268&page=4 <----prosze przeczytajcie jeszcze ten temat z innego forum...
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez Diana S 15 sie 2008, o 19:04

Przeczytałam cały ten wątek i brak mi słow....

do osoby, która założyła ten wątek: Piszesz, że znasz os. które mają psy bez rodowodu ok. Ja też mam jedną sukę bez rodowodu i wiesz co ci powiem...

To co z nią przeszłam nie życzę nikomu. Wydałam tyle kasy na leczenie, ze moi rodzice poprzewracaliby się na boki z kilka razy.

Za taką sumę mam psa z najlepszej hodowli. Więc, sorry, ale przestań ściemniać, że wszyscy twoi znajomi mają tak dobrze ułożone psy, chodzi mi o charakter i zdrowie psa z pseudohodowli.

Takie śpiewki, czy też gadki dobre są dla nowicjuszy, którzy nigdy nie mieli psa z pseudohodowli.

Człowieku nie stać cię na psa z hodowli, zaadoptuj boksera ze schroniska. Nie brakuje ich tam.

Poza tym nie pisz takich bzdur bo podnosi mi się ciśnienie....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pauli 15 sie 2008, o 19:09

ja straciłam szczenię z rodowodem a mimo to nie wpadł mi do głowy pomysł, że bez papierów są zdrowsze.
jak w każdy przypadku - czy to kupna samochodu czy jakiegoś wartościowego przedmiotu, tak w przypadku kupna zwierzęcia - można trafić na oszusta czy partacza.
do tego można użyć forum - by poszukać hodowli polecanej przez osoby, które kupiły tam psa a nie zdawać się na słowa hodowcy [bo który z nich nie będzie się zachwalał ;)]
nie czytałam wszystkich tych wypowiedzi, ale dwa słowa nt. wielkości bokserów rodowodowych i bez. to, że bezpapierowce są takie piękne i wyrośnięte a te z papierem przy nich takie maluchy - to niekoniecznie kwestia niedorośnięcia tych ostatnich, a trzymania wzorca - boksery to nie bullmastify by ważyły 45 czy więcej kilogramów i były postrachem okolicy ;) to są trochę większe niż średnie psy, szczupłe, zgrabne i wcale nie potężne jak mastif ;)

a no i co do adopcji jak wyżej pisze diana - niestety, bardzo bardzo niestety - boksiów do adopcji jest mnóstwo :( nie zawsze to są psy dorosłe czy starsze, jeśli zależy ci na szczeniaku, niestety masz szanse i na młodziaka. [jeśli cię to interesuje to poszukaj strony "boksery w potrzebie"]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez michal1991022 15 sie 2008, o 20:49

Wiem wiem juz postanowiłem przekonaliscie mnie...w związku z tym iz jeszcze nie posiadam własnych funduszy...(został mi ostatni rok szkoły) kupie psiaka w przyszłe wakacje wtedy bede miał wiecej wolnego zeby go nauczyc podstawowych rzeczy....a i pieniadze sie uzbieraja ;) planuje zakup takiego z rodowodem i ze sprawdzonej hodowli...znacie moze jakies z okolic wrocławia? pozdro
Już niedługo mały Boksio bedzie mój ;)
Avatar użytkownika
michal1991022
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 12:41

Postprzez pauli 15 sie 2008, o 21:06

michal1991022 napisał(a):Wiem wiem juz postanowiłem przekonaliscie mnie...w związku z tym iz jeszcze nie posiadam własnych funduszy...(został mi ostatni rok szkoły) kupie psiaka w przyszłe wakacje wtedy bede miał wiecej wolnego zeby go nauczyc podstawowych rzeczy....a i pieniadze sie uzbieraja ;) planuje zakup takiego z rodowodem i ze sprawdzonej hodowli...znacie moze jakies z okolic wrocławia? pozdro


wakacje to najlepszy czas na kupno szczeniaka, masz dwa miesiące na naukę podstawowych rzeczy ;)
a co do hodowli - poszukaj strony wrocławskiego oddziału związku kynologicznego, może tam jakieś informacje znajdziesz, no i google :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints