Maltańczyk

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Maltańczyk

Postprzez truskawa 27 sie 2008, o 09:23

Hej! potrzebuje jak najwięcej informacji o Maltańczykach.
Jak wygląda codzienna pielęgnacja tego pieska?
Czy ''psi'' fryzjer jest obowiązkowy,czy można samemu go strzyc?
Czy jest to piesek chorowity?
Czy lubi dzieci i zabawę z nimi?
Czy może zostawać sam w domu na kilka godzin?
Jaki jest koszt utrzymania tego psiaka?( karma,kosmetyki itp)
truskawa
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Noriko 27 sie 2008, o 10:30

Co do strzyżenia to czytałam, że nie wymaga jego, ale trzeba go czesać codziennie po jakieś 20 minut. Z dziećmi raczej lubi się bawić. Kosztów itp. Ci nie powiem, bo nigdy nie miałam takiego pieska w domku, ale inni napewno Ci podpowiedzą :D
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez dariak15 27 sie 2008, o 14:51

jak umiesz to możesz sama strzyc :wink: maltańczyk nie jest psem chorowitym :) znam takiego maltańczyka co kocha dzieci ,ale te psy są delikatne i dziecko jak go nawet niechcąco uderzy albo szarpnie może zrobić sobie krzywde i pieskowi :roll: także nie polecam ich dla dzieci.musisz go stopniowo przyzwyczajać żeby zostawał sam w domu moja mała ostatnio została prawie 4 godziny w domu i nic nie zniszczyła :shock: co do kosztów to różnie bywa napoczątku szczepienia itp. wynosi ok 50-60 zł
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez pauli 27 sie 2008, o 15:46

dariak15 napisał(a):nam takiego maltańczyka co kocha dzieci ,ale te psy są delikatne i dziecko jak go nawet niechcąco uderzy albo szarpnie może zrobić sobie krzywde i pieskowi :roll: także nie polecam ich dla dzieci.


daria - bo żaden pies nie jest DLA dziecka i dla tego dziecka DO zabawy, każdy kontakt psa z młodszym dzieckiem musi być nadzorowany - aby żadna ze stron drugiej stronie nie wyrządziła krzywdy :)
bo małe dziecko może psa pociągnąć czy uszczypnąć tu i tam a szczeniak może dzieciaka podrapać czy pogryźć ostrymi ząbkami :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez truskawa 28 sie 2008, o 12:51

dariak15 może napisać coś więcej o swoim piesku?! Chce kupić Maltańczyka więc wszystkie informacje na jego temat są przydatne:)
truskawa
 

Postprzez dariak15 29 sie 2008, o 20:25

Odkąd mam Maje to zauważyłam że jest uparta gdy jestem z nią na dworze chodzi zawsze przy nodze ale jak jej się nie chce to usiądzie i koniec nie ruszy się :lol: w domu prawie zawsze gryzie mnie po nogach jak siedzę na kanapie wtedy mówie "nie wolno" i czasem pomaga ale jak nie to biore nogi do góry wtedy ona usiądzie pomruczy coś tam pod nosem i szczeknie raz czy dwa to wtedy biorę ją na kanape.My nie mamy nic przeciwko żeby spał ze mną w łóżku ale jak już jest to się rozpycha :D potrafi obudzić się o 2.00 w nocy i gryźć po twarzy wtedy wyganiam ją pobawie się z nią i idzie spać do swojego łóżka.Gdy przygotowuję jej jedznie plącze się pod nogami i piszczy jest niecierpliwa jak już położę miskę na ziemi to powącha i nie chcę tego jeść usiądzie i drapie w lodówkę :D obecnie karmię ją royal canin junior ultra sensibile nie kosztuję aż tak dużo za kg płacę 19 zł a jej to starcza na miesiąc.Maltańczyki to typowe pieski "salonowe" także polecam te pieski oczywiście dla tych co mają warunki i czas dla jakiegokolwiek pieska :)co do czesania my czeszemy Maje raz dziennie po ok 5 min bo ma na razie krótkie włoski potem to jekieś 25 min dziennie .Zauważyłam też że te psy baardzo przywiązują się do właściciela jak ja przychodze do domu to się cieszy i merda ogonkiem :lol:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints