Chow Chow

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez bjossa 18 mar 2008, o 14:23

poczytaj o akci rasowy=rodowodowy....

nie chce mi sie tego samego w kólko powtarzać :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 18 mar 2008, o 15:04

Dziurawe_trampy napisał(a):O sory wszyscy piszą że nie opłaca sie kupawać chow chow bez rodowodu.

No to małe sprostowanie. Innych ras również. Nie chcesz lub nie stać cię na psa rasowego to idź do schroniska.
Dziurawe_trampy napisał(a):Ja mam chowa bez rodowodu i jakoś się cieszę-

Masz psa w typie rasy albo kundelka. Szczenię ma metrykę ( rodowód) jest psem rasowym.
Dziurawe_trampy napisał(a):ma on narazie pół roku.

No to poczekaj jeszcze trochę jak zaczną się problemy zdrowotne i z zachowaniem. Ciekawe kto teraz zaciera ręce z radości że udało mu się sprzedać szczeniaka: Łódź, Warszawa, Radom a może Kutno ? Znam te wszystkie rozmnażalnie.
Dziurawe_trampy napisał(a):Także TosterxD- jeżeli rodzice powidzą ci na chowa z rodowodem nie ! to nie martw się, bo są jeszcze ,,kundelki". Chociaż mi sie wydaje że nawet w schronisku nie ma takich ślicznych piesków.

Właśnie przez takich wybitnych " hodowców" i ludzi którzy od nich kupują szczenięta tyle psów jest w schroniskach i wyrzucanych na ulicę. Smutne ale prawdziwe choć pewnie nie wszystkich to smuci.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez laura27 10 kwi 2008, o 18:49

A moj chow trzepie glowa tak potrzasa czasami dosc intensywnie i troche mnie to martw???czy wie ktos co to moze byc???
laura27
 

Postprzez Ewka 10 kwi 2008, o 19:24

Może coś z uszami?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Ania_Ś 11 kwi 2008, o 13:53

laura27 napisał(a):A moj chow trzepie glowa tak potrzasa czasami dosc intensywnie i troche mnie to martw???czy wie ktos co to moze byc???

A miał kiedyś czyszczone uszy ? Może są brudne i trzeba wyczyścić ?
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 10:53

cześć wszystkim, tak słucham tych rzeczy które opowiadacie i nie chce mi sie wierzyć. Przecież to, ze pies jest bez rodowodu nie świadczy o tym, czy będzie chorował czy nie. Może mieć to jedynie wpływ na rasowość tego psa, może być lekko skundlony. Przecież chow chowy maja do siebie to, ze maja problemy z oczkami i uszkami taka jest ich natura. ważne jest to, żeby dbać o jego higienę, podawać witaminy oraz dobre jedzenie - nie te marketowe.
Uwierzcie mi znam dużo psów rodowodowych i nie, sama miałam tez liczna gromadkę.
Nie ma znaczenia czy ma on rodowód czy nie, jak ma być chorowity to będzie i koniec.
Szczególnie, ze niestety fakt jest taki, ze nawet jak kupicie z rodowodem to ten rodowód może być kupiony - byłam świadkiem takiego incydentu.

ważne, żeby psiaka kochać i dbać o niego.
a to czy pies ma papiery czy nie, nie zatrzyma chorób.

p.s człowiek tez jest rasowy i choruje :lol:

pozdrawiam
_m_
Gość
 

Postprzez bjossa 19 maja 2008, o 11:42

ważne, żeby psiaka kochać i dbać o niego

ale kochanie nie ma nic do rodowodu.

Nie ma znaczenia czy ma on rodowód czy nie, jak ma być chorowity to będzie i koniec.

oczywiscie, ze wirus nie maptrzy na papier. Chodzi jednak o choroby dziedziczne. Taka np. niedoczynnośc tarczycy. Jeśli rozmnaza sie chore psy to choroba bedzie przekazywana dalej. Nie ma zadnego argumentu aby rozmnazac psy bez rodowodu.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ania_Ś 19 maja 2008, o 12:15

Nie nalezy popierać rozmnażania psów bez rodowodu. Z papierem czy bez jednak jest róznica.
Znam wiele osób które kupiły szczenięta bez papierów i teraz tego żałują. Jednak nadal wiele osób sadzi że rodowód jest potrzebny tylko na wystawy. Pseudohodowle zacierają ręce i pewnie nadal będą je zacierać z zadowolenia bo ludzie kupują zanim 2 razy pomyślą.
Kochać to nie znaczy rozmnażać na prawo i lewo :? .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 12:39

bjossa napisał(a):
ważne, żeby psiaka kochać i dbać o niego

ale kochanie nie ma nic do rodowodu.

Nie ma znaczenia czy ma on rodowód czy nie, jak ma być chorowity to będzie i koniec.

oczywiscie, ze wirus nie maptrzy na papier. Chodzi jednak o choroby dziedziczne. Taka np. niedoczynnośc tarczycy. Jeśli rozmnaza sie chore psy to choroba bedzie przekazywana dalej. Nie ma zadnego argumentu aby rozmnazac psy bez rodowodu.


oczywiście, ze jeżeli jest to robione niehumanitarnie, to jak najbardziej sie z Tobą zgadzam.
jeżeli jest to natomiast tak, ze ktoś ma suczkę i psa i sie rozmnożą to i owszem popieram taki zakup, nie od pseudohodowcy tylko on jakiegoś prywatnego właściciela.
Gość
 

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 12:50

Ania_Ś napisał(a):Nie nalezy popierać rozmnażania psów bez rodowodu. Z papierem czy bez jednak jest róznica.
Znam wiele osób które kupiły szczenięta bez papierów i teraz tego żałują. Jednak nadal wiele osób sadzi że rodowód jest potrzebny tylko na wystawy. Pseudohodowle zacierają ręce i pewnie nadal będą je zacierać z zadowolenia bo ludzie kupują zanim 2 razy pomyślą.
Kochać to nie znaczy rozmnażać na prawo i lewo :? .


a mam takie pytanko, dlaczego Wy tak bardzo emocjonalnie wszyscy do tego podchodzicie? Tzn. przecież to każdy decyduje jakiego psa kupi.
Prosze zebyscie mnie zle nie zrozumieli, ale zwolennicy rodowodowych psiakow beda w zaparte szli za swoim i ci co uwazaja, ze bez rodowodu jest ok, tez. To po co tracic na cos takiego czas. Lepiej jest czas ktory poswiecacie na klotnie tutaj poswiecic pupilowi.

Ja tylko mowie, widzialam jak zalatiwa sie w Polsce rodowody. Placisz kaske i masz... :( jak chcez miec pewnosc ze Twoj pies nie mail tak zakupionego, musielibyscie kupowac np z Niemiec. Niestety taka jest szara rzeczywistość naszego kraju.
Gość
 

Postprzez Veroonica 19 maja 2008, o 13:43

Anonymous napisał(a):
Ania_Ś napisał(a):Nie nalezy popierać rozmnażania psów bez rodowodu. Z papierem czy bez jednak jest róznica.
Znam wiele osób które kupiły szczenięta bez papierów i teraz tego żałują. Jednak nadal wiele osób sadzi że rodowód jest potrzebny tylko na wystawy. Pseudohodowle zacierają ręce i pewnie nadal będą je zacierać z zadowolenia bo ludzie kupują zanim 2 razy pomyślą.
Kochać to nie znaczy rozmnażać na prawo i lewo :? .


a mam takie pytanko, dlaczego Wy tak bardzo emocjonalnie wszyscy do tego podchodzicie? Tzn. przecież to każdy decyduje jakiego psa kupi.
Prosze zebyscie mnie zle nie zrozumieli, ale zwolennicy rodowodowych psiakow beda w zaparte szli za swoim i ci co uwazaja, ze bez rodowodu jest ok, tez. To po co tracic na cos takiego czas. Lepiej jest czas ktory poswiecacie na klotnie tutaj poswiecic pupilowi.

Ja tylko mowie, widzialam jak zalatiwa sie w Polsce rodowody. Placisz kaske i masz... :( jak chcez miec pewnosc ze Twoj pies nie mail tak zakupionego, musielibyscie kupowac np z Niemiec. Niestety taka jest szara rzeczywistość naszego kraju.


No właśnie każdy kupuje psa dla siebie i nie myśli o wystawach. Ważne żeby wyglądał na np. Labradora i mało kosztował. Szkoda że ludzie kupujący psa bez rodowodu nie myślą o tym jakie problemy będą mieć później i że wydadzą o wiele więcej pieniędzy niż za psa z rodowodem. Nie wspominając już o tym że pozwalają zarabiać pseudo hodowcą. :?
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez KittyChan 19 maja 2008, o 13:47

te całe namawianie i przekonywanie nie ma sensu bo dla większości ludzi liczy się tylko pieniądz, żeby jak najtaniej wyjść. Dlatego ja już zbieram na rasowego psiaka bo jeśli sama nie dam to tata się zgodzi tylko na nierasowego z ogłoszenia...Próbowałam go namawiać ale tak grochem o ścianę..
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 14:35

miałam kiedyś psa bez rodowodu i kosztował mnie tylko szczepienia i jedzenie.
Wiec proszę mi nie mówić, ze każdy, będzie miał problemy ze zdrowiem.
I jeszcze jedno, uważam ze trzeba wiedzieć z jakiego źródła sie kupuje.

Jakoś ludzie maja kundelki i im nie chorują. jakieś to Wasze tłumaczenie jest bezpłciowe.
A argumenty...? jakie macie argumenty? Ze pies z rodowodem nie będzie miał chorób - wolne żarty.
Gość
 

Postprzez Ewka 19 maja 2008, o 15:10

Tak, każdy decyduje, a my pomagamy i namawiamy do lepszej decyzji ;) Czyli zamiast kupować, możemy przygarnąć psa nierasowego za jeszcze mniejsze pieniądze, jeżeli nie zalezy nam na rodowodzie albo nas nie stać. Jeśli chcesz mieć rasowego psa, niestety musisz mieć psa z metryczką, nie ma zmiłuj. Jeśli zauważysz psa podobnego do danej rasy, możesz powiedzieć, że jest on w typie rasy, ale jeśli nie ma rodowodu - nie jest rasowy. To proste jak budowa cepa ale jak widać niektórym to wisi :(
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 19 maja 2008, o 15:13

drogi gościu - też zdarzają się choroby kundelków, tak samo jak psów rasowych.
Przy rodowodzie ma się pewność że kupuje się PRAWDZIWEGO przedstawiciela rasy. NA PEWNO będzie odpowiadał wzorcowi i będzie miał odpowiedni charakter rasy. Zna się dziadków, pradziadków naszego zwierzaka. Rodowód ma tylko jedyny, naprawdę jedyny minus - cenę. Ale cena nie gra roli jeżeli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami rasy i naprawdę pragniemy mieć psa danej rasy.
I nikt nie mówi że pies rodowodowy na pewno nie będzie chory. Zdarzają się takie wypadki, czasami niespodziewane, jednak można ich w większości przypadków uniknąć wybierając dobrą hodowlę.
Poza tym nikt tutaj nie mówi że na pewno pies z pseudohodowli będzie chory. Tylko że bardzo często się to zdarza i próbujemy przestrzegać ludzi przed konsekwencjami wyboru psa z 'niewiadomego' źródła. Poza tym myśląc logicznie - przez wiele lat a nawet stuleci ludzie kształtowali daną rasę żeby wyrobić te jedyne, niepowtarzalne wyglądem psy. A teraz w XXI wieku człowiek niszczy to wszystko dlatego że mu sie pies podoba, ale nie chce płacić tyle kasy za jakiś bezużyteczny papierek..
I czy kupując psa z ogłoszenia po rodowodowych rodzicach' ma się pewność że piesek nie odziedziczy jakiejś dysplazji, nie urodzi się ślepy itp??
tak na marginesie - rozmowa o Chow Chow znów spada na powszechny tutaj temat r=r...
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints