Chow Chow

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ika 14 cze 2008, o 18:41

jednak się zarejestrowałam,bo jestem skazana na forum o psiakach

nicol- w życiu nie widziałam spasionego chow-chowa Shocked
To co inni biorą za tuszę,to ich gęste futro
poczytaj trochę
pozdrawiam

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
ika
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 cze 2008, o 18:38

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 14 cze 2008, o 19:08

Chowy to nie są grubasy :lol: . Wystarczy wsadzić je do wanny aby się o tym przekonać :wink: .

Znam syna po suczce z hodowli Złota Thaida a moja Fjona to prawnuczka I'kwonga.

Tak te psy są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Fjona dzisiaj "odwaliła" nam numer :lol: . Robimy małe porządki na podwórku i był odsunięty płot. Przez pół dnia Fjona siedziała spokojnie aż do czasu gdy mąż powiedział że można przejść bo płot jest odsunięty. Nie minęło ani 5 minut gdy patrze jak Fjona wybiera się na wycieczkę 8) . Na szczęście złapaliśmy ją na polu u sąsiada. Raz chow chow zawsze chow chow :wink: .

Te psy mają skłonności do problemów zdrowotnych. Jedne większe, drugie mniejsze. Ja sobie jakoś radzę.
Wątpię czy jakaś hodowli zagwarantuje że nigdy nie będzie problemów z psem. Moja znajoma ostatnio z chowem miała tyle problemów przez pół roku co ja nie przez 4 lata. Musisz zaryzykować.
Obecnie mało jest szczeniąt tej rasy :cry: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez ika 14 cze 2008, o 21:30

Aniu jak się przyjrzałam Twojej Fionce to jakbym widziała swojego Patosa.
Chodząc po Twojej stronce znalazłam ojca Fu Fu
Te same rysy,wyraz pyska aj,ale boli :cry:
Doczytałam też,ze w tym roku spodziewasz się potomstwa???
Poczekam(chyba)
ika
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 cze 2008, o 18:38

Postprzez _m_ 16 cze 2008, o 14:00

przepraszam, ze tak wchodze w rozmowe, ale mozecie mi powiedziec jak oduczlyscie psiakow robienia w domu? Nie wiem czy zabrac gazete, czy on sie sam oduczy?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania_Ś 16 cze 2008, o 20:31

A mieszkasz w domu z ogrodem czy w mieszkaniu w bloku :?:
Po każdym spaniu, jedzeniu, piciu, zabawie na dwór. Jeśli mieszkasz na blokach to musisz przeczekać kwarantannę. Za dobre sprawowanie nagradzaj.
Fjona była uczona załatwiać się na początku na gazecie. Stopniowo nie była jej potrzebna. Nie miałam jakiś dużych problemów z nauczeniem czystości swoich psów.

P.S Gazetę lepiej zabierz :wink: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez _m_ 17 cze 2008, o 07:48

Ania_Ś napisał(a):A mieszkasz w domu z ogrodem czy w mieszkaniu w bloku :?:
Po każdym spaniu, jedzeniu, piciu, zabawie na dwór. Jeśli mieszkasz na blokach to musisz przeczekać kwarantannę. Za dobre sprawowanie nagradzaj.
Fjona była uczona załatwiać się na początku na gazecie. Stopniowo nie była jej potrzebna. Nie miałam jakiś dużych problemów z nauczeniem czystości swoich psów.

P.S Gazetę lepiej zabierz :wink: .


Mieszkam w bloku, ale mam bardzo duzo parkow dookola. Wlasnie on juz moze wychodzic, na dwor, ale kontaktowac sie z psami tak niekoniecznie.
Bardzo uwazamy na niego.
Wasnie gazete juz mu zabralam, nie jest tak zle. Problem polega na tym, ze pare godzin dziennie on jest sam w domu i niestety wtedy moze jakas niespodzianke zostawic (siusu, kupki juz w mieszkaniu nie zrobi).

Slyszalam ze psy same sie naucza sikania na zewnatrz, ale boje sie tej metody, nie chcialabym zeby mi caly czas siusial w domu.
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

!?!

Postprzez $MK$ 23 gru 2008, o 10:05

Nie wiem jak można trzymać PSY w małych blokach, szczególnie chow-chow-y ! Przeciez te psy są psami pasterskimi i potrzebują dużych przestrzeni a nie kilkudziesięciu metrów w bloczku !!! Sam mam chow-chowa i duże podwórko koło domu gdzie on praktycznie cały czas biega ! PSY nie NADAJĄ SIĘ DO BLOKU I NIKT NIE POWINIEN ICH TAM TRZYMAĆ , tylko dlatego że chce, ale dla psa jest to tylko męczarnia ! ! !
$MK$
 

Postprzez Paulinka... 23 gru 2008, o 11:58

Nie wiem jak to z chowami jest , ale ja w bloku mieszkam z sunią- mixem przypominającym Belga. Wielkość ma Groenendaela , temperament też. I jakoś żyjemy w bloku, nie jest nam ciasno , a Suńka jest szczęśliwa , bo codziennie biega za piłką i gania z innymi psiakami.
Jak już wiele osób na tym forum mówiło jeżeli dostarcza się psu odpowiednią dawkę ruchu codziennie to warunki mieszkaniowe nie mają znaczenia.
Ale też nie przesadzajmy trzymając w 2 pokojowym mieszkaniu Bernardyna :wink:
Paulinka...
 

Postprzez _m_ 23 gru 2008, o 15:30

Wcale nie! Z nimi się dużo nie chodzi!! Szczególnie, że mój ma wrodzony problem z łapkami i lekarz wręcz mu zakazał długich spacerów!
W mieszkaniu nie powinno się trzymać np. beagle, które potrzebują dużo ruchu!
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paulinka... 23 gru 2008, o 15:59

_m_ moja koleżanka ma beagle trzyma go w 3 pokojowym mieszkaniu i nie ma z nim problemów, bo zapewnia mu odpowiednią dawkę ruchu i psiak jest zdrowy i bez nadwagi. :wink:
Paulinka...
 

Re: !?!

Postprzez Ania_Ś 23 gru 2008, o 17:57

$MK$ napisał(a):Nie wiem jak można trzymać PSY w małych blokach, szczególnie chow-chow-y ! Przeciez te psy są psami pasterskimi i potrzebują dużych przestrzeni a nie kilkudziesięciu metrów w bloczku !!! Sam mam chow-chowa i duże podwórko koło domu gdzie on praktycznie cały czas biega ! PSY nie NADAJĄ SIĘ DO BLOKU I NIKT NIE POWINIEN ICH TAM TRZYMAĆ , tylko dlatego że chce, ale dla psa jest to tylko męczarnia ! ! !

Pierwsze słyszę że to psy pasterskie :wink: . Co do bloku to również muszę poprawić gdyż nie wymagają dużo ruchu :wink: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez MK 27 gru 2008, o 18:12

To już się dowiedziałeś że to SĄ psy PASTERSKIE ... a tak w ogóle to każdy pies potrzebuje ruchu i przestrzenie, no chyba że nie pozwala mu na to jego stan zdrowotny...
MK
 

Postprzez Tęczova 27 gru 2008, o 22:21

MK napisał(a):To już się dowiedziałeś że to SĄ psy PASTERSKIE ... a tak w ogóle to każdy pies potrzebuje ruchu i przestrzenie, no chyba że nie pozwala mu na to jego stan zdrowotny...


a może by chociaż do wikipedii zajrzeć?

"Chow chow - jest to jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji szpicy azjatyckich i ras pokrewnych."
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez EsHa. 27 gru 2008, o 22:53

Skoro to psy pasterskie, to co robią w V grupie FCI :roll: :?:
Nie pisz głupot, bo ktoś jeszcze uwierzy...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez leonberg 28 gru 2008, o 00:03

Chow chow nie były psami pasterskimi lecz mysliwskimi, podobno uzywano ich do polowan na wilki i jako psy strózujace.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints
cron