Ratlerek- Co? Kiedy? Jak? Gdzie?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mArGoSiA 16 kwi 2009, o 21:03

Chce szczeniaki to niech je adoptuje ze schroniska,tam jest pełno bezdomnych maluchów,a nie bezsensownie rozmnaża swoją sukę.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mrowka456 16 kwi 2009, o 21:05

ehh wiem o co w tym chodzi ... sama mam pieska rasowego ale naprawde nie potepiam kundelkow ... zreszta najwazniejsze jest kochac .. zreszta znam kundelki ktore sa tysiac razy lepsze niz niekotre pieseczki rodowodowe ... zreszta nie ma rasy kundel ... moze byc tylko pies w typie rasy (przewazajaca cecha jakiejs rasy) .. i naprawde nieprzesadzajmy zbytnio ... bo ten merdajacy ogon witajacy na progu jaki by niebyl to i tak jest klebek szczescia

zreszta jak sie wie jaki jest wlasny pies i ten drugi to naprawde nie ma problemu .. zreszta przynajmniej wiadomo co z tego wyrosnie
Ostatnio edytowano 16 kwi 2009, o 21:07 przez mrowka456, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez m.m 16 kwi 2009, o 21:07

mrowka456 napisał(a):jenyy chce miec szczeniaki niech ma ... jak trafia w dobre rece to ok . a ze szczeniaki nawet kundelka to co z tego?? zadna roznica czy to to ma rodowod czy tez nie i tak beda kochane a o ot przeciez chodzi


Kolejne Twoje posty tego typu będę po prostu usuwać. Nie masz nic mądrego do powiedzenia- to się nie wtrącaj.
Nie będziemy w tym temacie dyskutować o bezsensie rozmnażania psów nierasowych.

mrowka456, naprawdę skończ już.
Przerabialiśmy na forum takie teksty wielokrotnie.
Ostatnio edytowano 16 kwi 2009, o 21:12 przez m.m, łącznie edytowano 1 raz
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mrowka456 16 kwi 2009, o 21:11

chodzilo mi o to ze moim zdaniem poprostu nie ma roznicy ... jesli dziewczyna chce rozmoozyc swiadomie to pewnie ma kogos komu te szczeniaki odda i kogos kto je pokocha ... moze niech ktos mi to wytlumaczy jak krowie na rowie bo nierozumiem ;/
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez m.m 16 kwi 2009, o 21:19

mrowka456 napisał(a):chodzilo mi o to ze moim zdaniem poprostu nie ma roznicy ... jesli dziewczyna chce rozmoozyc swiadomie to pewnie ma kogos komu te szczeniaki odda i kogos kto je pokocha ... moze niech ktos mi to wytlumaczy jak krowie na rowie bo nierozumiem ;/


Zastanów się zatem, co jeśli nikogo takiego nie ma. Albo jeśli są to nieodpowiedzialni ludzie. Świat nie jest różowy.
I nie chodzi o to, że jak mi napisałaś "nie mozna wlasnego zdania wyrazac", tylko o bezsens pisania w kółko tego samego i zaśmiecania tematu. Poczytaj choćby ten temat: http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=24617 używaj opcji "szukaj" to się dowiesz o co nam chodzi. Dyskusję kontynuuj tam, gdzie jest na to miejsce.

Koniec dyskusji.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 17 kwi 2009, o 08:09

Pozwolę sobie na komentarz do tego co napisaliście odnośnie mojej osoby!,
1) po co mi szczeniaki ---> przyjąłem rezerwacje na 2 szczeniaki ratlerka, są to sprawdzeni przeze mnie ludzie, wiec dlaczego mam nie zarobić jeśli trafią do dobrego domu
2)ratlerek to pinczer miniatura ---> ja się z tym nie zgadzam pinczery m. są większe od ratlerków
3) idź do weterynarza aby zapobiec tym szczeniakom ---> skoro doszło już do zapłodnienia z kundlem, rozwinęły się zarodki a to już prawie pieski, więc nie piszcie mi jak to jest niekolorowo jak psy trafiają do schronisk bo bardziej niekolorowo jest jak suce podaje się środki wczesno poronne i ginie płód i cierpi suka
4)Jeśli suka urodzi mi prawdziwe ratlerki sprzedam je jak już pisałem, ale jeśli będą z tego miotu kundelki oddam je komuś z ludzi z mojej małej wioski i będę miał na niego jakiś wgląd
NIE JESTEM OSOBĄ KTÓRA NIE OBCHODZĄ LOSY ZWIERZĄT A TE PODPUNKTY O TYM ŚWIADCZĄ WIĘC SKOŃCZCIE DEBATĘ MÓJ TEMAT :D
Gość
 

Postprzez bjosska 17 kwi 2009, o 12:38

odpowiedz mi na pytanie, cyz w Polsce jest za mało psów? ( patrz: schroniska)? wiec po co jeszcze je rozmnazać?
poza tym nie ma rasy takiej jak ratlerek- popatrz sobie do FCI.
bjosska
 

Postprzez Sissy 17 kwi 2009, o 14:25

Anonymous napisał(a):Pozwolę sobie na komentarz do tego co napisaliście odnośnie mojej osoby!,
1) po co mi szczeniaki ---> przyjąłem rezerwacje na 2 szczeniaki ratlerka, są to sprawdzeni przeze mnie ludzie, wiec dlaczego mam nie zarobić jeśli trafią do dobrego domu

Zarobić... Traktować przyjaciela jak maszynkę do rozmnażania pieniędzy. Świetnie...:roll: Pomijając kwestie moralne-wiesz,że handlowanie ,,rasowymi bez rodowodów'' jest karalne?
Anonymous napisał(a):2)ratlerek to pinczer miniatura ---> ja się z tym nie zgadzam pinczery m. są większe od ratlerków

Tak? To ja chyba jestem tępa. Bo widzisz,ja zawsze myślałam,że ratlery to pinminy,albo ,,wytwór'' ludzi,którzy okrutnie krzyżują najsłabsze i najmniejsze osobniki z miotu,by otrzymać taką skarłowaciałe psiny.
No,ale jak powiedziałam-chyba jestem tępa...

Anonymous napisał(a):3) idź do weterynarza aby zapobiec tym szczeniakom ---> skoro doszło już do zapłodnienia z kundlem, rozwinęły się zarodki a to już prawie pieski, więc nie piszcie mi jak to jest niekolorowo jak psy trafiają do schronisk bo bardziej niekolorowo jest jak suce podaje się środki wczesno poronne i ginie płód i cierpi suka

Śmiem przeciwstawić się Twojemu zdaniu-uważam całkowicie odwrotnie.
Suka,jeśli nawet cierpi-zapewniam cię,że cierpi o wiele mniej,niż przy porodzie. Poza tym,te zarodki nic jeszcze nie czują-a zastanowiłeś się,co będą czuły te płody,gdy będą już dorosłymi,niechcianymi psami? Jakie będą wiodły życie? Życie,w którym dominował będzie niekończący się strach i głód??

Anonymous napisał(a):4)Jeśli suka urodzi mi prawdziwe ratlerki sprzedam je jak już pisałem, ale jeśli będą z tego miotu kundelki oddam je komuś z ludzi z mojej małej wioski i będę miał na niego jakiś wgląd
NIE JESTEM OSOBĄ KTÓRA NIE OBCHODZĄ LOSY ZWIERZĄT A TE PODPUNKTY O TYM ŚWIADCZĄ WIĘC SKOŃCZCIE DEBATĘ MÓJ TEMAT :D

Suka nie urodzi ci prawdziwych ,,ratlerków''. Te psiaczki,nawet jeśli wyglądem przypominać będą rasowe pinminy,to psychiki z całą pewnością pinczerowej mieć nie będą. A czy w porządku byłoby sprzedać wilka w owczej skórze jako owcę??

Przepraszam,jeśli urażę cię swoim stwierdzeniem,ale dla mnie jesteś zwyczajnym pseudohodowcą. I proszę,nie nazywaj się miłośnikiem psów,bo nim nie jesteś. Miłośnik psów kocha psy,stara się,by ich życie było jak najlepsze. Potrzebne jest ograniczenie populacji kundelków-bo jak wiadomo,to one głównie lądują w schronach,a nie rozmnażanie psów bez uprawnień na prawo i lewo...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 17 kwi 2009, o 14:47

Sissy! masz racje! wiele osób mnożenie psów tłumaczy dobrymi chęciami. mój dziadek mówił: "dobrymi chęciami piekło wybrukowano" w tym przypadku zapełniono boksy w schroniskach.
do schronów psiak z tatuażem trafia sporadycznie, jest ich mniej niż 1%!
Gościu chcesz czuć przyjemność i satysfakcje z odchowania psiaków - to zrób to jak należy! kup psiaka który będzie przedstawicielem rasy, sprawdź jego predyspozycje hodowlane na wystawach, zarejestruj hodowle a przede wszystkim: PODNIEŚ SWOJA WIEDZĘ!!!!!!!!! hodowla to przede wszystkim wiele godzin spędzonych na nauce!!!!!!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 17 kwi 2009, o 19:33

Może jestem w błędzie, twierdząc, że jest taka rasa jak ratlerek ale nie rozumiem teraz jednego dlaczego mam nie rozmnażać pinczera min. bez rodowodu skoro jej szczeniaki trafią w dobre ręce tylko lepiej jest brać psy ze schroniska. W tym miejscu nie znajdziesz takiego małego i skromnej postury psa tylko jakieś kundle. Więc to jest jest powód do rozmnażania tych psów. Zgadzam się z Wami, że oddawanie zwierząt do schronisk wymyka się z pod kontroli ale zapewniam Was, TAK JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE W MIASTACH A NIE NA WSI stąd takie a nie inne poglądy z mojej strony :wink:
Gość
 

Postprzez Sissy 18 kwi 2009, o 06:27

Anonymous napisał(a):Zgadzam się z Wami, że oddawanie zwierząt do schronisk wymyka się z pod kontroli ale zapewniam Was, TAK JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE W MIASTACH A NIE NA WSI stąd takie a nie inne poglądy z mojej strony :wink:

Tak...Bo na wsiach to się psa po prostu na ulicę wyrzuca.
W schroniskach jest bardzo dużo psów małych,przypominających daną rasę. Twoje szczenięta będą kundelkami i tego już nie zmienisz.
Mam wrażenie,że rozmowa z tobą to jak walka z wiatrakami...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints