Czym się różni Syberian od Alaskana?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez KasiK 23 lip 2006, o 09:41

Hmmm czy Ty to ta sama Manu co na Dogo? Jeśli tak to masz śliczne psiaki :) wpadam tam czasem, ale jako gość.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Lucjusz 23 lip 2006, o 17:00

Ja też widziałem psy Manu. Bardzo ładne.
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gość 23 lip 2006, o 17:56

więc gość wprowadził mnie w błąd. odwołuję.
Gość
 

alaskan malamute

Postprzez Marcelawow 16 lip 2007, o 22:21

Malamuty to psy najkochansze ktore widzialam.Podoba mi sie w nim to ze jest najsilniejszy ze wszystkich psow na swiecie i tez podoba mi sie jego wyglad.Odrazu widac ze alaskan malamut jest brdziej wlochaty i wiekszy od husky lecz husky potrafi byc bardziej czujny wobec obcych. :P :P :P 8) :D :D Pozdro dla wszystkich i od mojego pieska Fagusia:*
Marcelawow
 

Postprzez Sajgonek 6 sie 2007, o 00:33

Ja coś słyszałam że Husky są ufne do obcych i akurat w tych dniach jak to czytałam to zobaczyłam takiego ślicznego huskyego oczywiście musiałam go pogłaskać :D i on sie zachowywał jakby mnie znał od szczeniaczka :)
Avatar użytkownika
Sajgonek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 21:40

Postprzez takasobieja 6 sie 2007, o 09:53

stary temat ale odswiezony. Z tymi oczami jest roznie...moja kolezankama huskiego z rodowodem i ma oko jedno brązowe a drugie brązowo niebieskie. Jest mile nastawiony do psow.... choc za suczkami nie przepada :D procz mojej Shakiry bo są dla siebie jak przyjaciolki. Jest piekna puszysta itp. Jednak bardyiej podobaja mi sie alaskany.
pozdrawiam
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mateo 8 wrz 2007, o 22:47

Alaskany wedlug wzorca powinny posiadac brazowe oczy, sa masywniejsze od siberianow, bardziej ufne wzgledem ludzi ale za to agresywne w stosunku do innych zwierzat, wykorzystywane w dogoterapii

Ktos wyzej napisal ze Alaskany to najwytrzymalsze psy na swiecie - to nieprawda! Wilczaki Czechoslowackie potrafia byc do 50x bardziej wytrzymale od owczarkow niemieckich no ale wiadomo - krzyzowka wilka z owczarkiem - wilcze cechy, wilcza niezaleznosc itp itd

Dzis wlasnie zakupilem mlodziutkiego Alaskana i szukam mu imienia teraz :D

Pozdrawiam wlascicieli Alaskanow :D
mateo
 

Postprzez Diana S 9 wrz 2007, o 11:23

mateo napisał(a):Alaskany wedlug wzorca powinny posiadac brazowe oczy, sa masywniejsze od siberianow, bardziej ufne wzgledem ludzi ale za to agresywne w stosunku do innych zwierzat, wykorzystywane w dogoterapii.

Hmmm.... ja znam alaskana który jest przyjazny do innych psów. Jedynie jak go psiaczek który zaatakuje to normalne, że się broni.

mateo napisał(a):Dzis wlasnie zakupilem mlodziutkiego Alaskana i szukam mu imienia teraz :D
To życzę cieszenia sie psiaczkiem :D .
Na pewno przyniesie wiele radości...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 16 wrz 2007, o 11:25

to jeszcze walne takie pytanie jak te psy znosza trzymanie w domu? Czy musza byc na podworku?
Gość
 

Postprzez Psiarka 16 wrz 2007, o 12:30

Z powodu sierści dobrze by było, aby często miały możliwość chodzenia po podwórku. Choć latem najczęściej w domu jest zimniej niż na dworze, więc wtedy lepiej wziąć psiaka do kuchni lub łazienki na kafelki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Diana S 17 wrz 2007, o 10:10

Anonymous napisał(a):to jeszcze walne takie pytanie jak te psy znosza trzymanie w domu? Czy musza byc na podworku?
Musisz wziąść pod uwage, że alaskany czy też husky maja tendencję do wycia w domu.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Syberianka 21 wrz 2007, o 15:06

przede wszystkim charakterem ;)
Syberianka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 16:32
Lokalizacja: wiesz ?

Postprzez czarna 1 sie 2008, o 08:17

Sajgonek napisał(a):Ja coś słyszałam że Husky są ufne do obcych i akurat w tych dniach jak to czytałam to zobaczyłam takiego ślicznego huskyego oczywiście musiałam go pogłaskać :D i on sie zachowywał jakby mnie znał od szczeniaczka :)
to zależy od psa mam sukę tej rasy i ona nie pozwala nikomu do siebie podejść tylko domownikom :D
czarna
 

Postprzez czarna 1 sie 2008, o 08:25

Anonymous napisał(a):to jeszcze walne takie pytanie jak te psy znosza trzymanie w domu? Czy musza byc na podworku?
Czy na podwórku czy w domu nie ma różnicy jak nie będzie traktowany jak jego rasa nakazuje tz. wybiegany itp. to predzej czy pózniej zrobi ci rewolucje albo na podwórku albo w domu . Muszą mieć dużo ruchy bo inaczej uciekają w prost pod koła samochodu ta rasa to jak dziecko wiecznie pod kontrola :lol:
czarna
 

Postprzez Rashi 5 sie 2008, o 21:05

Jest roznica i to duza.....
SH to pies stadny sam w kojcu/na podworku nie moze byc....powienien byc tam "gdzie reszta stada/rodziny"

to zależy od psa mam sukę tej rasy i ona nie pozwala nikomu do siebie podejść tylko domownikom

???a co takiego robi?
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints