biale końcówki palcow u psiaczków

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Tęczova 16 lut 2009, o 14:56

ww napisał(a):hej malkontenci w temacie rozmnazania piesków wogóle lub bez rodowodu ;-) maluchy sa urocze pod opieką weterynarza i już mają nabywców chcących psiego przyjaciela ( bez papierów). A że darmo nic się nie daje więć zarobię jakieś 6 zł!!! Oczywiście gratuluję wszystkim zakupu rodowodowego szczeniaka ON o wyglądzie ratlerka ;-)

??
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

do dzieła

Postprzez WW 16 lut 2009, o 16:28

nie mogę odpowiadać za nieodpowiedzialnych właścicieli piesków które znalazły sie w schroniskach, nie twierdze że z tą czystością rasy nie macie racji ale nie popadajmy w skrajności... jeżeli nie zmieni sie nic w ustawodastwie to będzie tak dalej i batalia tutaj pójdzie w zapomnienie. A może tak niech te liczne związki hodowców przygotują jakiś konkretny projekt ustawy o ile jeszcze taki nie istnieje tylko może bardziej doskonały i dawaj ścigać nieuczciwych hodowców... sam jestem gotów ponieść karę.
WW
 

Postprzez dariak15 16 lut 2009, o 16:48

No świetnie, kolejny pseudohodowca :roll:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Re: do dzieła

Postprzez bjossa 16 lut 2009, o 21:03

WW napisał(a):nie mogę odpowiadać za nieodpowiedzialnych właścicieli piesków które znalazły sie w schroniskach, nie twierdze że z tą czystością rasy nie macie racji ale nie popadajmy w skrajności... jeżeli nie zmieni sie nic w ustawodastwie to będzie tak dalej i batalia tutaj pójdzie w zapomnienie. A może tak niech te liczne związki hodowców przygotują jakiś konkretny projekt ustawy o ile jeszcze taki nie istnieje tylko może bardziej doskonały i dawaj ścigać nieuczciwych hodowców... sam jestem gotów ponieść karę.

ale mozesz nie rozmnażac psów, gdy psów w Polsce jest zbyt wiele. te psy ze schronisk to czesto owoce własnie takiej 'miłosci', tylko ze nie miały szczescia. Onków i mieszańców Onków są ogromne ilosci, nie potrzeba kolejnych.

O ustawie w Kraju gdzie za powieszenie psa na drzewie dostaje sie 200 zł kary nie ma chyba co marzyć... ale mozemy we własnym zakresie walczyc z ludzmi co rozmnazają swoje psy.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ww 17 lut 2009, o 08:55

mimo wszystko nie rozumiem czemu hodowcy i zagorzali przeciwnicy rozmnażania psów nie walczą o zmiany w prawie!!! Wydaje mi się że większość "obrońców" na tym forum nie miała psa ze schroniska lub też psa przybłędy. ja w swoim życiu miałem już 7 piesków i wszystkie były przybłędami!!! a suka którą mam obecnie jest kupiona od "pseudohodowcy". mimo wszystko wolałbym aby nikt mnie nie obrażał na tym forum ponieważ nie sądzę aby ktos z Was poświęcił tyle życia i miłośći tym czworonogą. jeszcze raz podkreślam że bez zmian w ustawodastwie nic sie nie zmieni a winni są temu hodowcy którzy na to pozwalają i to do nich trzeba mieć pretensje że nic w tym kierunku nie robią.
ww
 

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 17 lut 2009, o 09:11

to bardzo milo z twojej strony ze wzielas te 7 przybled do siebie, ale podejzewam ze jakby nie bylo tych pseudohodowcow to by tych przybled ( i wielu innych blakajacych sie samotnie z pustym brzuszkiem po swiecie psow) nie bylo.
Rasowy=Rodowodowy
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Jadzia 17 lut 2009, o 09:30

ww napisał(a):mimo wszystko nie rozumiem czemu hodowcy i zagorzali przeciwnicy rozmnażania psów nie walczą o zmiany w prawie!!! Wydaje mi się że większość "obrońców" na tym forum nie miała psa ze schroniska lub też psa przybłędy. ja w swoim życiu miałem już 7 piesków i wszystkie były przybłędami!!! a suka którą mam obecnie jest kupiona od "pseudohodowcy". mimo wszystko wolałbym aby nikt mnie nie obrażał na tym forum ponieważ nie sądzę aby ktos z Was poświęcił tyle życia i miłośći tym czworonogą. jeszcze raz podkreślam że bez zmian w ustawodastwie nic sie nie zmieni a winni są temu hodowcy którzy na to pozwalają i to do nich trzeba mieć pretensje że nic w tym kierunku nie robią.

I co tu jest do zrozumienia :evil: Jeśli ktoś ma sunię i chce ją rozmnożyć, to nikt nie może Mu tego zabronić. Nie ma, i nie może być takich przepisów prawnych, bo nikt nie może ingerować w czyjąś własność.
Raczej chodzi o zwykłą ludzką przyzwoitość. Mam kundelka, więc nie rozmnażam go, bo i tak jest za dużo psów bezdomnych - tak powinien pomyśleć właściciel kundelka. Ale ludzie są interesowni. Ty jesteś tego przykładem. Dopóki miałeś przybłędy, to raczej ich nie rozmnażałes. Ale kiedy kupiłeś sunię z pseudohodowli(myślę, że świadomie) to odrazu, jak najszybciej pokryłeś ją. Bo przecież trzeba, żeby nakłady się zwróciły, a jeszcze trzeba zarobić. To jest dopiero obłuda.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez ww 17 lut 2009, o 12:57

taaaak, kupiłem ją za 350 zł ma 2,5 roku odżywia się karmą eukanuba za 170 zł, krycie 250zł, regularnie odrobaczana, odpchlana itd. za szczeniaki "zarobię" ok. 6 zł (o odrobaczeniu, 2 krotnym szczepieniu nawet nie wspomnę). zarabiam 3 śr. krajowe i lubie czytających ze zrozumieniem... ;-))) matematyka jest trudna ;-))) wniosek jaki nasuwa sie z tej dyskusji jest taki że ani pseudohodowcy ani hodowcy nie powinni rozmnazać psów poniewaz jest ich za dużo... hodowcy wiedzą ile jest piesków a nie sądzę by zmniejszali "produkcję".
ww
 

Postprzez leonberg 17 lut 2009, o 13:38

ww napisał(a):taaaak, kupiłem ją za 350 zł ma 2,5 roku odżywia się karmą eukanuba za 170 zł, krycie 250zł, regularnie odrobaczana, odpchlana itd. za szczeniaki "zarobię" ok. 6 zł (o odrobaczeniu, 2 krotnym szczepieniu nawet nie wspomnę). zarabiam 3 śr. krajowe i lubie czytających ze zrozumieniem... ;-))) matematyka jest trudna ;-))) wniosek jaki nasuwa sie z tej dyskusji jest taki że ani pseudohodowcy ani hodowcy nie powinni rozmnazać psów poniewaz jest ich za dużo... hodowcy wiedzą ile jest piesków a nie sądzę by zmniejszali "produkcję".


wiec powiedz po co?
bez obrazania sie. odpowiedz jak dorosła osoba innej dorosłej osobie, podczas dyskusji a nie sporu.
dlaczego sadzisz ze jesli nie dla pieniedzy to jestes lepszy niz inni pseudohodowcy? dlaczego myslisz ze z tego powodu nalezy ci sie jakikolwiek szacunek?
czy wiesz ze w stanach ludzie twierdza ze jest demokracja i ze im wolno mnozyc psiaki jak maja na to ochote i dzieki temu co roku usypia sie 9 milionów bezpanskich psów.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ww 17 lut 2009, o 14:32

bo kocham takie małe słodziaki misiaki ;-) i gdyby nawet niikt ich nie zabrał to byłyby ze mną.
ww
 

Postprzez leonberg 17 lut 2009, o 14:58

czyli takie małe egoistyczne podejscie, realizacja własnych potrzeb nie liczac sie z potrzebami własnego psa i nie kierujac sie jego zdrowiem. psy w przeciwienstwie do ludzi nie maja potrzeby posiadania potomstwa, nie jest to niezbedne dla ich psychiki i w naturze maja je tylko wybitne osobniki.
przez takie podejscie musimy jako społeczenstwo utrzymywac psy w schronach zamiast przeznaczyc je na inne rzeczy a pisałes ze szanujesz porządek świata. nie wiem zatem jak go rozumiesz.
dlaczego zarabiajac przyzwoicie nie kupiłes psa z hodowli, nie pojezdziłes na wystawy, nie uzyskałes uprawnien hodowlanych, nie zgłosiłes hodowli w zk, nie uzyskałes przydomka, nie zapłaciłes podatków w US, nie trudziłes sie z wyborem reproduktora chcac miec jak najlepsze szczeniaki, nie kryłes prawdziwym On za prawdziwe pieniadze a za grosze i byle jakim psem niewiadomego pochodzenia?
gdzie tu szacunek dla porzadku swiata? przeciez to anarchia! to czystej wody łamanie wszelkich zasad. moze jeszcze próbował bym zrozumiec ( co nie oznacza ze aprobuje ) gdybys napisał ze ciebie na to nie stac, ze nie masz na to pieniedzy. próbowałbym zrozumiec jesli byłbys ciemnym chłopem na zapadłej wsi ktory by przezyc do wiosny zapuscił suczke ale szanujacy porzadek obywatel, zarabiajacy 3xsrednia krajowa mc a zachowujacy sie jak Samoobrona po wyborach. tak jak poprzednio prosiłem, miej chociaz honor i ogłaszaj je jako kundelki, jako psy w typie rasy i nie oszukuj nabywców piszac ze twoje psiaki to onki.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ww 17 lut 2009, o 16:02

uff. już myślałem że mam je zatłuc łopatą lub utopić. rozumiem tak nie wolno postępować trzeba kupować w HODOWLI i jeśli rozmnażać tylko po uzyskaniu uprawnień i tylko wybitne. najlepiej jeśli są drogie bo to równa się dobre. nic się nie martwcie rodowód też się da kupić u dobrego hodowcy...
ww
 

Postprzez leonberg 17 lut 2009, o 16:43

gdybys wiedział dlaczego psy w prawdziwych hodowlach kosztuja tyle ile kosztuja nie pisałbys takich głupot. gdybys wiecej czytał i interesował sie kynologia wiedziałbys ze psy z pseudohodowli sa czasem drozsze od tych z legalnych czyli zupełna paranoja. gdybys interesował sie psami to zastanowiłbys sie przed kryciem. pewnie nie uwierzysz ze mi zadna cene szczeniaków, nie zwróci kosztów ktore poniosłem a najtansze nie beda lecz kryjac miałem jakis cel. był wytyczony, przemyslany i przebadany na wszelkie sposoby. cena ktora ustalilismy ma na celu nie zarobek bo jak napisałem nie o to chodzi i kosztów nie zwróci lecz by zniechecic niektore osoby od zakupu, by przemyslały swoja decyzje. zreszta z takim nastawieniem jak twoje to tłumaczenie nic nie zmieni. pewnie sam wiesz lepiej a hodowcy to wyzyskiwacze a psy moga byc tansze. zastanów sie tylko jakim kosztem, badań, nadzoru weta, jakosci karmy, ceny krycia itd.
skad pomysł ze ktos kaze ci szczeniory zabic? ja tylko prosze bys wiecej nie mnozył psiaki. bys poczytał a jesli podoba ci sie hodowla to zajmij sie nia tak jak powinienes.
dla podniesienia wiedzy:
http://pies.onet.pl/13299,21,32,ile_kos ... tykul.html
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez xyber 17 lut 2009, o 21:51

bjossa napisał(a):ww, a czemu ludzie co chcą psiego przyjaciele bez papierów nie wzieli go ze schroniska? te 6 piesków co urodzila Twoja sunia własnie zabrało dom 6 psom własnie ze schronu.

Naprawde uważasz że w Polsce jest za mało psów bez papierów? to w takim razie jakie to psy siedza w schroniskach?


Twoja teoria nie ma się nijak do rzeczywistości niestety. Podejrzewam, że większość ludzi, którzy kupują psy z hodowli nigdy nie wzięli by psa ze schroniska. Dlaczego? Bo taka już jest mentalność ludzi, podczas kiedy ktoś sobie postanowi, że chce mieć psa prawie nigdy nie pomyśli o tym, że można by go wziąć ze schroniska, a jedynym rozwiązaniem jest jego kupno od hodowcy.
xyber
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 23:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez m.m 17 lut 2009, o 22:03

xyber napisał(a):Twoja teoria nie ma się nijak do rzeczywistości niestety. Podejrzewam, że większość ludzi, którzy kupują psy z hodowli nigdy nie wzięli by psa ze schroniska. Dlaczego? Bo taka już jest mentalność ludzi, podczas kiedy ktoś sobie postanowi, że chce mieć psa prawie nigdy nie pomyśli o tym, że można by go wziąć ze schroniska, a jedynym rozwiązaniem jest jego kupno od hodowcy.


Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski?
Ja np. znam wiele osób, które adoptowało psa zamiast kupować w hodowli lub mają i psa z hodowli i z adopcji. Nie mówię, że wszyscy na świecie tak robią, ale uważam że takie Twoje uogólnianie nie jest fair.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints