Jejku,kto wymyślił te bzdury o posokowcach:(((

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewa22 22 kwi 2007, o 16:05

Macie rację. Posokowce to niszczyciele nr 1! Lilu: to ty chyba tak go wychowałaś, że nie niszczy. Chyba, że nie ma rodowodu. A niszczą dlatego, że mają wysoce rozwinięty instynkt polowania (to psy gończe). Taką koncepcję ja słyszałam.
Ewa22
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 22 kwi 2007, o 17:56

Ewa22 napisał(a):Macie rację. Posokowce to niszczyciele nr 1! Lilu: to ty chyba tak go wychowałaś, że nie niszczy. Chyba, że nie ma rodowodu. A niszczą dlatego, że mają wysoce rozwinięty instynkt polowania (to psy gończe). Taką koncepcję ja słyszałam.


A co ma wspólnego rodowód z demolowaniem mieszkania??? :shock:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez olwo 22 kwi 2007, o 18:06

To, że psiak bez rodka niekoniecznie ma charakter posokowca ;)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Ewa22 20 maja 2007, o 20:07

Pika napisał(a):To, że psiak bez rodka niekoniecznie ma charakter posokowca ;)
Dokładnie ;) Chodzi przecież nam o rasę. Chociaż kto powiedział, że sam mieszaniec posokowca nie może rozwalić wszystkiego jak leci ;) to taki charakter rasy.
Ewa22
 

posokowce

Postprzez chwilowy gość 19 sie 2007, o 13:07

Mam posokowca od 10 lat.Nie zniszczyl nic w domu nie liczac podartych papierków.Lubi spac pod kołderką.Uczy sie jeszcze w tym wieku bardzo szybko.Niestety lubi sobie poszczekać i to jest jedyna wada.Jak wskazuje nazwa jest to pies do tropienia postrzelonej zwierzyny.Jest psem towarzyszem.Lubi pieszczoty i tego się domaga.Zero agresji w stosunku do ludzi małych i dużych.
chwilowy gość
 

Postprzez Gość 19 sie 2007, o 19:51

przeciez posokowce to sa psy mysliwskie nie bardzo pasuja do domu!!!!!!
Gość
 

Postprzez Diana S 19 sie 2007, o 20:35

Anonymous napisał(a):przeciez posokowce to sa psy mysliwskie nie bardzo pasuja do domu!!!!!!

Dużo ludzi posiada rasy myśliwskie i jakoś sobie radzą.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mwijatak 19 sie 2007, o 20:37

Anonymous napisał(a):przeciez posokowce to sa psy mysliwskie nie bardzo pasuja do domu!!!!!!


A gdzie miałby mieszkać :?: W budzie :?: Chyba jakaś malutka pomyłka :?
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 20 sie 2007, o 09:26

W psiarni :idea: :?:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez mwijatak 20 sie 2007, o 18:19

ValdeQ napisał(a):W psiarni :idea: :?:


Hmm w sumie masz rację :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mroweczka 14 kwi 2009, o 15:47

posiadam posokowca (hanowerskiego) , mloda wychowuje sie od poczatku z dzieckiem (drumla ma 7 mieisecy a Julka 1,5 roku) i musze przyznac ze lepszego psa do dzieci nie ma ... drumla pozwala julce robic wszystko ze soba ... drumelka pilnuje Julki , pokazuje kiedy ma nawalone w pampera

jedyne co to zrzarla mi buta ale to julka jej podetknela pod nos a tak sama nie bierze .... jedyne co to wykrada papier toaletowy :)
mroweczka
 

Postprzez Gość 16 kwi 2009, o 23:10

Nie można powiedziec, że rasy dzielą się na niszczące i nie niszczące. Kazdy pies ma swój charakter i każdy jest inaczej wychowany. Mój Atos to diabeł wcielony, niszczy wszystko co znajdzie natomiast suka znajomego jest spokojna jak baranek. Faktem jest, że to pies myśliwski, który potrzebuje ruchu, bo jak nie to w inny sposób wyładowuje nadmiar energii i wtedy sa kłopoty. Mój posokowiec od kąd więcej rusza się na dworze tym spokojniejszy jest w domu. Decydując się na te rasę trzeba pamiętac, że to nie kanapowiec a pies pracujący z wybitnym popędem do tropienia (są na prawdę nie zmordowane). Sam jestem zwolennikiem trzymania psów w domu, ale trzeba uczyc je zachowania od małego i wyraźnie pokazac co wolno a co nie. Mojego psa dostałem gdy był już dorosły i teraz jego ułożenie to droga przez męki, choc widac pierwsze efekty.
Gość
 

Postprzez limoonka 3 maja 2009, o 14:38

każdy pies jest inny, każdy ma inny charakter tak jak ludzie
mam posokowca bawarskiego i mimo że przed zostawieniem go w domu ma godzinny spacer, zastawiamy mu kości i zabawki to i tak gryzie przeróżne rzeczy w domu(szczególne upodobanie do papieru) a jak wracamy to zabiera się za kości, próbowaliśmy już wielu metod ale nie skutkują, słyszałam tez o przypadkach że pies zostając sam w domu wył przez kilka godzin
limoonka
 

Postprzez mArGoSiA 3 maja 2009, o 14:42

A myśleliście nad klatką kennelową?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 3 maja 2009, o 16:20

ale do klatki to trzeba pryzwyczajac od malego

zreszta moja tez ma upodobanie do papieru ... szczegolnie toaletowego :D

mowicie ze pies mysliwski nie moze byc kanapowcem ;p moja jak jest w domu to lezy i sie obija a na dworze gania jak szalona :D oglnie trafil mi sie pieseko dziwnych upodobaniach .. uwielbia spac pod czyms wiec ma w kojo stara koldre.. uwielbia sie wylegiwac na kanapiei wszedzie gdzie jest miekko :D a tak oglnie jest grzeczna
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints