Boston Terrier - Kolor oczu.

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez Paulinka... 20 wrz 2009, o 12:41

Mam takie pytanko:
Otóż moja kuzynka ma szczeniaka boston terriera ( 3 miesięcznego) i planuje wystawiać go , ale szczeniak ma niebieskie oczy , a na zdjęciach widać najbardziej.
Czy szczeniak może zmienić kolor oczu ? Bo we wzorcu rasy jest napisane , że niebieskie oczu są wadą.
I jeszcze jedno : kiedy mniej więcej stają psom uszy :?:
Paulinka...
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez ValdeQ 20 wrz 2009, o 21:26

Z tym "stawaniem uszu" to bywa różnie, wygląda na to, mniejszym pieskom wcześniej, a większym później. Może dlatego, że mniejszej małżowinie łatwiej utrzymać się w pozycji stojącej? Yorki mają stojące uszka wkrótce po opuszczeniu gniazda. ONki chyba około 6 miesięcy ale różnie z nimi bywa. Wydaje mi się, że jeśli we wzorcu rasy są stojące, to powinno się wystawiać psa jak już staną, wcześniej nie.

Co do koloru oczu to przecież widać u szczenięcia jakie ma oczy przed odebraniem z hodowli. To hodowca powiedział, że szczenię jest wystawowe jak miało nieprawidłowy kolor oczu? Aż trudno uwierzyć.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Boston Terrier - Kolor oczu

Postprzez Paulinka... 21 wrz 2009, o 15:33

Mówił , że ta sunia zapowiada się najlepiej. Widać jaki mają kolor oczu w hodowli , ale nie byłam przy odbiorze pieska.
Najbardziej widać na zdjęciach niebieskie oczy , a jakby się przyjrzeć to widać taką niebieską otoczkę wokół tęczówek.
Na zdjęciach wygląda to tak :
Obrazek
Paulinka...
 

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez leonberg 21 wrz 2009, o 20:39

Paulinka, czy twoja kuzynka :
1. uprzedziła hodowcę iż kupuje psa jako wystawowego?
2. widziała kartę przeglądu miotu?
3. czy kolor oczu przy odbiorze szczenięcia był taki sam jak obecnie?
4. zawarła z hodowcą umowę kupna sprzedaży?
5. czy cena tego szczeniaczka była taka sama jak innych z miotu?
6. zwróciła się z pytaniem o kolor oczu do hodowcy?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez Paulinka... 22 wrz 2009, o 17:39

1. Mówiła , że chce go wystawiać.
2. Widziała kartę .
3. Kolor oczu był ciemny i nie było widać niebieskiego.
4. Nie wiem czy zawarła umowę.
5. Taka sama jak innych.
6. Nie zwróciła się , ponieważ dopiero później ja wyczytałam o tym kolorze oczu.
Paulinka...
 

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez Jadzia 22 wrz 2009, o 20:18

Czy psiak ma niebieskie oczy jak się na niego patrzy realnie, czy tylko na zdjęciu :?: Bo czasami aparat tak zmienia kolor oczu. Na przykład masz fotkę moich szczeniąt(pinczery miniaturowe), mialy wtedy ok. 3 miesięcy
Obrazek
A normalnie ich oczy były ciemno brązowe
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez leonberg 23 wrz 2009, o 09:26

Paulinko
pierwszym krokiem powinno być zwrócenie się do hodowcy. kuzynka kupiła psiaka bez wad ( nie był to pecik - psiak rasowy lecz z widoczną wadą anatomiczną dyskwalifikującą do hodowli ).
w przypadku braku reakcji ze strony hodowcy, należy o tym fakcie zawiadomić oddział zwkwp hodowcy, przewodniczącego sekcji. będzie on wiedział czy szczeniaki miały wady oraz poradzi czy psiaczek kuzynki odpowiada wzorcowi rasy i czy pozwoli mu to być psiakiem hodowlanym a więc sprawa koloru oczu będzie jasna.


oczywiście nie można wykluczyć że Jadzia ma rację i to tylko odbicie światła w źrenicy oka na zdjęciach :lol:

p.s. ciężki jest los przyszłego hodowcy. nigdy nie ma pewności co z psa wyrośnie. nie wszystkie psy są warte rozmnażania i nie wszystkie powinny być rozmnażane. to taka mała loteria hodowlana. z najmniejszego psa w miocie potrafi wyrosnąć interchampion a z najładniejszego pokraka. psiaka należy kupować do kochania a sukcesy wystawowe traktować tylko jako miły dodatek.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Boston Terrier - Kolor oczu.

Postprzez Paulinka... 23 wrz 2009, o 14:48

Jak się patrzy to ma taką niebieską otoczkę wokół tęczówek , i wygląda to jakby była to taka żyłka.
Powiem jej , żeby zadzwoniła do hodowcy i to wyjaśniła.
Paulinka...
 


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

paw prints
cron