Najlepsza rasa na psa przewodnika

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez doti88 11 lut 2010, o 12:46

Polecam Ci zapoznanie się z FUNDACJA LABRADOR dowiesz sie tam jak wygląda szkolenie, ile trwa, a przede wszystkim jak ciężko trzeba na to pracować
Polecam też fundacje DOGIQ
--------------------------------------------------------------------------------------DOROTA AGA MAX
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
doti88
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lut 2010, o 11:15
Imię psa: AGA, MAX
Rasa psa: labrador

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez czmtsz 16 lut 2010, o 16:54

:) Witam, pozwole sobie zajac zdanie w tym temacie. Jesli w Pudlach podoba sie Panu dlugozywotnosc i wlos prawie nie liniejacy a labrador ze wzgledu na ich wglad polecilabym Labradoodle. Zyja dluzej niz labradory a wlosy im nie wypadaja. Ucza sie rownie chetnie jak pudle i labki:) Moim zdaniem nie kazdy pies nadaje sie na przwodnika. Na pewno psami nadajacymi sie do tego sa (wg mnie) labradory, owczarki niemieckie, pudle i labradoodle. Nie wyobrazam sobie jakos chiuaua pomagajacego niewidomemu przejsc przez jezdnie :) Z calym szacunkiem dla tych mini pieskow:)
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez Agrestowa 16 lut 2010, o 17:37

czmtsz napisał(a)::) Witam, pozwole sobie zajac zdanie w tym temacie. Jesli w Pudlach podoba sie Panu dlugozywotnosc i wlos prawie nie liniejacy a labrador ze wzgledu na ich wglad polecilabym Labradoodle. Zyja dluzej niz labradory a wlosy im nie wypadaja. Ucza sie rownie chetnie jak pudle i labki:) Moim zdaniem nie kazdy pies nadaje sie na przwodnika. Na pewno psami nadajacymi sie do tego sa (wg mnie) labradory, owczarki niemieckie, pudle i labradoodle. Nie wyobrazam sobie jakos chiuaua pomagajacego niewidomemu przejsc przez jezdnie :) Z calym szacunkiem dla tych mini pieskow:)



nie wiem czy ktos wyobraza sobie cziłke jako przewodnika...i o ile wszytkie wymienione psy sa rasowe tak zwane labradoodle to kundel a nie rasa, wiec nazywaj wszystko po imieniu, bo to zwykły mix, kundel nawet nie pies w typie...niedługo sie dowiem ze moja kolezanka która ma mega jakiegos kundelka (ładny i agilitowiec :) )i spotkała drugiego o takm samym umaszczeniu i wielkosci to tez jakas rasa....Ludzie, wy wariujecie...czy tak wam wstyd ze posiadacie kundla czy wstyd Wam za to ze za owego kundla zapłaciliscie np 500 zł nabijajac interes pseudohodowcom...mam głupia nadzieje ze to drugie

p.s mam nadzieje ze nie jestescie z KrzysiemM zanjomymi bo to by przerosło moje oczekiwania
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez ValdeQ 16 lut 2010, o 17:44

Daj trochę luzu, proszę. Wymienieni użytkownicy mają zupełni inny styl pisania. Nie ma żadnego spisku i nie ma powodu, żeby nie przywitać nowego użytkownika forum grzecznie, a jeśli błądzi - wyjaśnić.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez Agrestowa 16 lut 2010, o 17:59

ale ja nie mam zamiaru nikogo obrazac, psiak fajny jak kazdy a ze puchaty to verry sweet i nie da sie zaprzeczyc...ja poprostu nie kumam tego ze dorosły człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego ze ma najzywczejniej w swiecie kundelka, mixa....do tego pisze i reklamuje jakby ze kiedys były psy rodowodowe, potem zmieszana no ale przeciez badane....fajnie ze badane fajnie ze wie co siedzi w linii ale nie popieram i popierac nie bede rozmnazania takich mixów....tym samym nie o ile taki kundelek moze zostac przewodnikiem o tyle cała populacja takiego mixu (niezbadanego i nieuznanego kynologicznie) nie nadaja sie do wprowadzenia jej jako rasy na psa z predyspozycjami na przewodnika...a dla mnie to brzmi jak namawianie do rozreklamowania owego mixu jako rase z danym przeznaczeniem i predyspozycjami
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez czmtsz 16 lut 2010, o 18:11

:) Kazda rasa kiedys powstala, dla kazdej byl jakis pomysl, ta dopiero powstaje i juz zaczyna byc uznawana. Przyjdzie pewnie taki dzien, kiedy i w Polsce zostanie uznana i rejestrowana i z przekonaniem moge powiedziec, ze podbije serca wielu ludzi. Co do znajomosci z KrzysiemM to takowa nieistnieje. Na forum jestem nowa. Jest jedna roznica miedzy zwyklym burkiem mixem a labradoodle. Ten mix zostal zrobiony z premedytacja i w jakims celu. I tak -jestem dumna ze mam labradoode, bo wiem jakie jest jego pochodzenie, jestem zadowolona z wygladu i temperamentu psa (chodz to narazie szczenie).
I prosze sie nie bac bo sobie reklamy nie robie. Nawet jesli mala bedzie miala kiedys szczeniaki to i tak zbyt daleko mieszkam zeby je w Polsce sprzedac. Szkoda, ze dla niektorych ludzi tworzenie nowych ras to rozdzial zamkniety. Osobiscie uwazam ten rozdzial za otwarty i godny doskonalenia, a wiele raz istniejacych i rejestrowanych uwazam za porazke tworcow-ale to tylko i wylacznie moja opinia.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez Agrestowa 16 lut 2010, o 19:09

dla jasnosci...daleka jestem od osadów...ba nawet otwarta na tworzenie nowych ras...ale dany fenotyp staje sie rasa gdy jest zatwierdzony przez FCI i miło jak ktoś to pisze...bo pojawi sie kilku nowych na forum, nie znajacych sie na kynologi jak KrzysiuM (uffff ze sie nie znacie) i pragnie zakładac hodowle i rozmnazac bez zaglebiania sie w rase i w cele jakie ma przyszła rasa posiadac...i wówczas to reklama (nie posiadanie psa a nakrecanie ludzi którzy nie maja pojecia o hodowlach)....ale nie mozna stwierdzic ze ta niezatwierdzona rasa, bedaca chyba w tzw poczekalni jest idelna bo ma np predyspozycje na psa przewodnika...do tego trzeba kilkudziesieciu pokoleń, sprawdzenia jak przekazywane sa geny itp itd, testy, ile psów ma takowe predyspozycje....to tak jakbym powiedziala ze dog bo skoczny to idealnie nadjae sie na agillity albo jak jest sporo mega łagodnych to dogoterapia (i jest wiele dogów agilitowcow, sa dogoterapeuci) ale nie oznacza ze rasa ma predyspozycje do owych zadań, bo to cehca indywidualna...i tak jak np jest we wzorcu ze to psy obrrone, czasmi pisze ze strozujace tak naprawde na przestrzeni lat cechy osobnicze sie zmieniły z psów na niedziwiedzi i bojowo-strozujacych na typowo towarzyskie z tendencjami to obrony..ot cała filozofia

tak naprawde to kazdy pies moze byc terapeuta, kwestia indywidualno-osobnicza, nie ma rasy która w 100% czy nawet 50% nadaje sie na owe szkolenie terapeutyczne
kazda rasa w trakcie tworzenia jest zmieniana tak zeby osiagnac doskonałosc, a po zatwierdzeniu aby tej doskonałosci nie zepsuć...nawet tak ukochane przeze mnie dogi sa rasa swierza (bo nie tak stara) co nie oznacza ze ich wczesniej nie było i ktos jej nie tworzył....jak wszyscy wiemy nawet obecne rasy za zgoda FCI sa mieszane czy to miedzy rasami (czy tez domieszka) czy miedzy CACIBAMI...czasem legalnie czasem nie....wszystko po to aby dazyc do tego ideału lub zeby naprawic to co zostało na przestrzeni lat zepsute...wazne ze robi sie to z głowa i dla dobra rasy a nie dla własnego widzimi sie

mam nadzieje ze teraz sie zrozumiałysmy :)...
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez czmtsz 28 cze 2010, o 21:05

Troche czasu minelo a ja chcialabym dodac, ze mojej malej Rooney brat zostal zaakceptowany do programu dog AID-psa do pomocy przy niepelnosprawnosci. Bedzie on sie uczyl jak pomagac w zyciu codziennym swojej 20letniej Pani. Niestety kobieta ma takie chorobska ktorych nie mozna leczyc. Nic jej juz nie zostalo poza Buddym (psiakiem). Z racji tego, ze jego Pani jest bardzo otwarta i przyjacielska, opisuje wszystko dokladnie. Zeby pieska zakwalifikowano musi miec minimum opanowane podstawowe komendy, byc bardzo zwiazany z wlascicielem no i wlasciciel musi miec powazne problemy zdrowotne. I teraz zastanawia mnie jedno. Skoro taki Buddy moze to zrobic to skad wiadomo, czy inne moglyby byc czy nie, skoro nigdy takiego szkolenia nie mialy szansy przejsc? Chodzi mi teraz o ogolne zasady. Jak to wyglada u labradorow czy innych psiakow. Kto decyduje czy pies sie nadaje czy nie. Czy w wieku 2 miesiecy kiedy sie szczenie odbiera mozna to stwierdzic? Czy po prostu kupuje sie psa i solidnie uczy sie go podstawowych komend od malego? Jak to wyglada w Polsce, czy ktos sie orientuje? pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Najlepsza rasa na psa przewodnika

Postprzez czmtsz 3 lip 2010, o 12:37

Jestem troche madrzejsza po obejrzeniu na Animal Planet programu "Zawod: pies". Wszystko zalezy od przeznaczenia danego pieska. W tym programie szukano psa do tresury na psa dla nieslyszacych. Pieski obserwowane byly pieskami malych ras (w tym kundelki) okolo 7mio miesieczne. Przeszly pozytywnie pierwsze proby, ktore mi sie wydawaly bardzo proste. Treserka bawiac sie zabawka z pieskiem oczekiwala by piesek nie byl zbyt zaborczy a kiedy scisnela piszczaca pileczke piesek miel od razu leciec w kierunku odglosu. Musialy tez dobrze reagowac na inne pieski i ludzi w roznym otoczeniu. Wychodzi na to, ze nie tyle rasa byla tutaj wazna co temperament pieska. Chyba dla nieslyszacych nawet maly piesek bylby lepszy. Oczywiscie to byl tylko wybor pieskow i to z tych niechcianych, dopiero pozniej zaczyna sie trenowanie danego psa. Takie moje odczucia... pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

paw prints
cron