Co z tego wyrośnie?:)

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez przemolegia77 2 wrz 2010, o 13:18

Witam, mam pytanie, co za piesek może wyrosnąć z mieszanki owczarka szkockiego i staforda terriera? Jakiś duży groźniejszy piesek czy jak? Proszę o opinie, w razie potrzeby niedługo wstawie zdjęcie // jeśli wstawiłem w złym dziale to proszę o przeniesienie(jestem tu nowy:P)
przemolegia77
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 13:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez Sissy 4 wrz 2010, o 13:55

przemolegia77 napisał(a):Witam, mam pytanie, co za piesek może wyrosnąć z mieszanki owczarka szkockiego i staforda terriera? Jakiś duży groźniejszy piesek czy jak? Proszę o opinie, w razie potrzeby niedługo wstawie zdjęcie // jeśli wstawiłem w złym dziale to proszę o przeniesienie(jestem tu nowy:P)


Na pewno kochany kundelek ;)
Nie da się jasno określić,jak będzie wyglądać pies,gdy dorośnie. Cechy psychiczne i fizyczne dziedziczy po obojgu rodzicach,więc....
Ryzyko,że będzie agresywny wzrasta,gdyż staffik powszechnie uważany jest za groźnego psa. Oczywiście,nie znam charakteru Tw. zwierzaka,mogę tylko gdybać.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez Olusi@ 7 wrz 2010, o 14:14

Jestem bardzo ciekawa, jak wygląda taka mieszanka, bo na pewno jest ciekawa, więc liczę na zdjęcie ; )
Czy będzie 'groźny', czy nie zależy od odpowiedniego ułożenia i charakteru rodziców psiaka.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez sawas 30 lis 2010, o 17:26

Sissy, raczej mieszaniec nie kundelek. Nie myl pojęć ;p Cechy psa mieszanego to prawie nigdy nie jest 50 na 50 po rodzicach. w zasadzie każdy to loteria. Pozdrawiam
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez leonberg 30 lis 2010, o 19:09

sawas napisał(a):Sissy, raczej mieszaniec nie kundelek. Nie myl pojęć ;p Cechy psa mieszanego to prawie nigdy nie jest 50 na 50 po rodzicach. w zasadzie każdy to loteria. Pozdrawiam


a mógłbyś nas uświadomić na czym polega różnica?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez sawas 30 lis 2010, o 21:12

oczywiście. Mieszaniec jest potomkiem 2 psów rasowych. Kundel jest potomkiem psów nierasowych. Czasem spotyka się bardziej szczegółowe podziały. Cytując za wikipedią :
"W Anglii, kolebce wielu ras i wystaw kynologicznych, istnieje podział psów na:

* thoroughbred – psy będące potomkami rodowodowych rodziców tej samej rasy, czyli psy rasowe (pod warunkiem, że rodzice mieli uprawnienia hodowlane)
* inter-bred – psy określane tym mianem to potomstwo psów tego samego typu, ale różnych ras np. charta afrykańskiego i charta węgierskiego
* cross-bred – nazwa mieszańców pochodzących od rasowych rodziców innej rasy i typu, np. potomek dobermana i wyżła niemieckiego długowłosego
* half-bred – psy będące efektem skrzyżowania się psa rasowego (rodowodowego) z nierasowym
* mongrel – psy będące potomkami nierasowych rodziców."
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez leonberg 1 gru 2010, o 11:25

a po polsku? tak najprościej? mógłbyś wytłumaczyć?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez sawas 2 gru 2010, o 18:29

Patrz wyżej ;p Kundel ma nierasowych rodziców. Mieszaniec ma rodziców rasowych, ale z różnych ras.
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez leonberg 3 gru 2010, o 17:45

patrzę i się dziwię temu co widzę. jeśli poprawiasz innych, zastanów się co piszesz. Sissy użyła prawidłowej nazwy.

zanim napiszę że wypisujesz bzdety, spróbuj odpowiedzieć na proste pytania, zastanawiając się nad odpowiedziami. Nie cytuj bezkrytycznie tego co napisali inni.
wg tego co napisałeś z 2 rasowych psów różnych ras otrzymujemy coś innego niż kundelka. otrzymujemy mieszańca różnych ras. a więc czym jest mieszaniec? psem jakiej rasy? dzięki mieszaniu ras, jest mniej czy bardziej rasowy od kundelka zrodzonego z niewiadomych rodziców? czy taki mieszaniec jest uprawniony do otrzymania metryki i rodowodu????? czy otrzyma on uprawnienia hodowlane a jego dzieci metryki i rodowody????
może zanim zaczniesz dzielić psiaki nierasowe na grupy, "bardziej" i "mniej" rasowe, zaczniesz od przeanalizowania czym jest pies rasowy, kiedy nim jest a kiedy nie?

dokonując podziału tego co napisałeś, powinno być:
psy rasowe:
* thoroughbred – psy będące potomkami rodowodowych rodziców tej samej rasy, czyli psy rasowe (pod warunkiem, że rodzice mieli uprawnienia hodowlane)

psy nierasowe (czyli "kundelki", "psy w typie rasy" i inne nazwy które przyjdą ludziom do głowy, mniej lub bardziej ładne) :
* inter-bred – psy określane tym mianem to potomstwo psów tego samego typu, ale różnych ras np. charta afrykańskiego i charta węgierskiego
* cross-bred – nazwa mieszańców pochodzących od rasowych rodziców innej rasy i typu, np. potomek dobermana i wyżła niemieckiego długowłosego
* half-bred – psy będące efektem skrzyżowania się psa rasowego (rodowodowego) z nierasowym
* mongrel – psy będące potomkami nierasowych rodziców."

dla mnie osobiście podział jest bardzo prosty. po polsku mogę napisać że psy dzielę na:
1. psy rasowe
2. kundelki

kundelek nie brzmi dumnie. można używać każdej innej nazwy ale tylko zamiennie ( np. auto i samochód, to samo a brzmi inaczej. jak byś jednak nie nazwał za każdym razem to: "pojazd mechaniczny, wyposażony w co najmniej 4 koła, poruszający się dzięki wbudowanemu silnikowi, służący do przewozu ludzi lub towarów"). doszukiwanie się innego znaczenia i dopisywanie do tego ideologii jest nieporozumieniem.

oczywiście możesz się nie zgadzać z takim podziałem. zaproponuj własny podział tylko jak go uzasadnisz???? zaprzeczysz definicji psa rasowego którą sam wkleiłeś z Wikipedii?????
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez sawas 4 gru 2010, o 13:35

Absolutnie nie zaprzeczę definicji psa rasowego. Nie zamierzam też wykazywać że mieszaniec jest bardziej czy mniej rasowy od kundla. Zwróciłem uwagę, że, czy tego chcesz, czy nie, takie podziały są stosowane, więc może sensownie byłoby nie wprowadzać ludzi w błąd. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy jest sens wyróżniać kundel czy mieszaniec to zastanów się po co ktoś mógł by celowo mieszać ze sobą rasy różnego przeznaczenia zamiast bezmyślnie klepać bzdury, które nie mają żadnego uzasadnienia. Bo psy rasowe, jak to nazywasz, wzięły się nie od kundelków nieznanego pochodzenia, ale zawsze na poczatku było to po prostu MIESZAŃCE o ściśle określonym pochodzeniu (by nie używać rodowodzie). Pozdrawiam i zostawiam do przemyślenia.
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez leonberg 4 gru 2010, o 23:02

mój świat jest w pełni poukładany. stosuję tylko 2 podziały: psy rasowe i psy nie rasowe.
nie interesują mnie podziały kundelków jakie stosują pseudo-hodowcy oraz ich pseudo-uzasadnienie. pseudo-kynologią też się nie interesuje.
taki ze mnie zakuty trep.
mieszaniec jest w pełni kundelkiem i nie widzę powodu by używanie tej nazwy było błędem. jeśli kogoś razi nazwa kundelek, zawsze może używać innej, zamiennej ale niech nie poprawia innych. Sissy użyła nazwy jak najbardziej prawidłowej i nie ma nad czym się zastanawiać.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez sawas 8 gru 2010, o 08:30

To powiedz mi, gdzie w Twoim poukładanym świecie jest miejsce dla Pani Lenie Boysen Hillestad i jej psiaków? Czy nazwiesz ją "pseudohodowcą"? Czy jej psy nazwiesz "kundelkami" ?
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez leonberg 8 gru 2010, o 13:34

jeśli przeczytałeś uważnie mój poprzedni post, to pytanie które zadałeś, uważam za retoryczne.
z uporem zakutego trepa powtarzam po raz 3, iż Sissy użyła nazwy prawidłowej dla mieszańca.
dyskusje czy kundelek jest mniej czy bardziej kundelkiem uważam za idiotyczne.
wiedza o kynologii w Polsce jest na niskim poziomie. rozumiem wolność wypowiedzi. każdy ma możliwość zaprezentowania swojego zdania. jednak by unikać demagogii pseudo-hodowlanej, proszę moderatora o poprawianie przyszłych postów, zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym w Polsce. fora internetowe prócz wolności słowa powinny także dbać o jakość informacji zamieszczanych przez forumowiczów.

z mojej strony dyskusję na powyższy temat uważam za zakończoną. dalsze jej kontynuowanie nic nie wniesie.

ps
dla mnie kundelek brzmi nie mniej godnie niż pies rasowy.
każdy pies, beż względu na pochodzenie, wymaga miłości właściciela i należytej opieki.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co z tego wyrośnie?:)

Postprzez eddamone 31 mar 2011, o 23:20

Każdy piesek z tego miotu może wyglądać inaczej, bo inaczej rozłożą się geny, np. jeden będzie miał dłuższą sierść od innych, inne krótsze pyszczki i inne ogonki, tak samo z charakterem
eddamone
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 mar 2011, o 23:14


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

paw prints
cron