Staffordshire Bull Terrier

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Staffordshire bull terrier

Postprzez xxxBostonxxx 23 lip 2008, o 15:18

Ja mam staffordshire bull terriera, ma prawie 2lata i wabi się Boston. Od malutkiego był wychowywany bez agresji, wśród ludzi i innych zwierząt. Jest w nim, zero agresji, jest ulubieńcem wszystkich sąsiadów i mówimy na niego "DZIDZIA :D " Ma wiele psich kolegów i koleżanek. M.in: sznaucer, owczarek środkowo-azjatycki, a nawet york. Ze wszystkimi sie świetnie bawi.

Więc nie piszcie że stafika nie da się nauczyć posłuszeństwa, ponieważ ja z Bostkiem chodze bez smyczy i ma na sobie tylko szelki i nigdy nie ucieka.
xxxBostonxxx
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Boston 25 lip 2008, o 19:59

http://pl.youtube.com/watch?v=odi0XlI-4_g
Wejdźcie sobie, to chyba najlepiej opisuje charakter stafika :D
Avatar użytkownika
Boston
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 15:08
Lokalizacja: zawiercie

Postprzez dariak15 26 lip 2008, o 10:30

bardzo fajny filmik :) i przydatny :wink:
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Moraz 25 sty 2010, o 09:26

Witam:) też jestem posiadaczem tej rasy mam samca 3,5 miesiecznego i naprawde jest to pozytywny psiaczek o niespozytej ilosci sily i energi jest to maly tytanek wczesniej mialem psy takie jak bull terrier i pit bull red nose(suczki) obie rasy wymienione sa wspaniale na temat staffika nie moge sie wypowiedziec tresciwie poniewaz za krotko go posiadam ale czuje gleboko w sercu ze jest to rowniez wspanialy psiaczek jak i jego poprzednicy narazie jest kochanym szczeniaczkiem korzystajacym z pelni zycia PozdrOoO!!!
Moraz
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sty 2010, o 09:15
Imię psa: Flipper
Rasa psa: staffordshire bull terrier

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Crash 16 paź 2010, o 15:34

Witam, Jestem posiadaczem Staffika, psiak ( Raven ) ma w tej chwili 11 tygodni. Ładnie się chowa jest bardzo żywy,wesoły i ma nadmiar energii :wink:
Mam parę pytań z którymi się zwracam do kogoś kto ma już pewne doświadczenie z tą rasą, choć każda informacja która w jakiś sposób wzbogaci moją wiedzę będzie mile widziana :D

Piesek nauczył się już podstawowych komend, ( siad,leżeć, daję łapę ) za jakieś 2 tygodnie zbliża się termin kolejnych szczepień po których będę miał w końcu możliwość zabrać go na porządny spacer :!:
I tu nasuwa się moje pierwsze pytanie jak wyegzekwować bezwzględny powrót do mojej osoby po tym jak spuszczę go ze smyczy :?: ( oczywiście nie zamierzam tego robić byle gdzie i na pierwszej "wyprawię" wiem jedynie ,że jest to konieczne bo psiak goni za wszystkim co zobaczy i stwarza to zagrożenie zarówno dla niego jak i innych) Poza tym nawet się nie obejrzę kiedy solidnie podrośnie i wtedy może stać się na prawdę nie bezpieczny, socjalizuje go z psami jak tylko mogę (jak zaczniemy chodzić na spacery to będzie już łatwiej) Ale nie zależnie od tego jak potulny będzie względem innych psów jeśli za bardzo się rozbryka musi się oderwać od zabawy i wrócić na moją komendę. To samo względem kota :roll: Biedy kot ma już czasem kompletnie dość małego " towarzysza " i na prawdę puki co wykazał się dużą cierpliwością :D Jak skutecznie zareagować aby zostawiał kota w spokoju?

Z góry dziękuję za pomoc, Crash
Avatar użytkownika
Crash
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 14:56
Imię psa: Raven
Rasa psa: staffordshire bull terrier

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Ania_Ś 16 paź 2010, o 20:29

Proponuję zapiąć malucha na długa smycz. Będzie miał trochę swobody ale ciągle będzie zapięty. Zawołać go i gdy przybiegnie dać mu smakołyk. Powinien zapamiętać że przybieganie do właściciela opłaca mu się bo dostaje coś dobrego.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Crash 18 paź 2010, o 18:08

Brzmi obiecująco, jednak najpierw muszę się wyposażyć w taki sprzęt :lol:
A jeszcze inna kwestia, lepsze są szelki czy obroża zwykła? Bo wyczytałem że szelki nie są najlepsze do pewnego okresu życia puki dobrze kości się nie wzmocnią :?:
Czy to bzdura czy coś w tym jest?
Avatar użytkownika
Crash
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 14:56
Imię psa: Raven
Rasa psa: staffordshire bull terrier

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Crash 1 lis 2010, o 18:18

Widzę że nikt nie jest w stanie udzielić mi informacji, więc na wszelki wypadek na razie pozostanę przy obroży :wink:
A mam inne pytanko jak mogę socjalizować małego z innymi psami? Nikt ze znajomych w okolicy nie posiada psa, więc jedyne psy jaki maluch widzi są na ulicy lub za płotem, a te są zazwyczaj nastawione negatywnie :|
Avatar użytkownika
Crash
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 14:56
Imię psa: Raven
Rasa psa: staffordshire bull terrier

Re: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Kasiak321 20 lut 2013, o 21:07

Crash napisał(a):Widzę że nikt nie jest w stanie udzielić mi informacji, więc na wszelki wypadek na razie pozostanę przy obroży :wink:

I dobrze zrobiłeś :) Moim zdaniem lepsza jest obroża dla Twojego psa niż szelki :)
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron