Shitsu

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 17 gru 2007, o 22:08

Nie kupuj zwierząt pod choinkę.

Włóż w pudełko prezentowe kartkę z napiszem "Szczeniaczek". Daj sobie czas na przemyślenie wszystkiego i zaplanowanie.

Zwierzę to nie przedmiot.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pielegnacja

Postprzez Ania_Ś 20 gru 2007, o 13:03

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):ja mam takiego piesutka, ma na imię GIZMO. Ma 2 miesiące.jest przecudowny.pozdrawiam.

Witam
Mam zamiar kupic takiego maluszka na 24 grudnia. Co należy wiedziec i jak sie tym zajmować? Dziecko mi nie odpuści . Pomocy
Maro

Taki zakup należy bardzo dobrze przemyśleć. Nie kupuj psa pod wpływem emocji i dlatego że dziecko chce.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Ewka 20 gru 2007, o 14:41

olaa napisał(a):Wiecie co.. ta rasa jest kochana :) sama mam psa Dzekiego .. są żywiołowe xD i kochające :) tylko ze naprawde drogie ;/ ja zaswojego dalam 700 zł + te zeczy c sma potrzebne + szczepnie .. to wiecie


Tylko 700? myślałam, że przez jego unikalność no i szatę będą co najmniej tak drogie jak labradory (ok. 2000zł)...

A ja jestem zdecydowanym wrogiem kupowania psa pod choinkę... to nie rzecz, którą można włożyć do pudełka, a poza tym, nie wiadomo, czy osoba której chcemy dać ten prezent jest dostatecznie odpowiedzialna, nie odsunie psiaka w kąt, zajmie się nim i nie zmaltretuje...

Znowu dwie kropki... :twisted:

Aaa i ta Ewka to nie ja, gdyby ktoś miał wątpliwości :)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 7 sty 2008, o 20:15

Ewka napisał(a):
olaa napisał(a):Wiecie co.. ta rasa jest kochana :) sama mam psa Dzekiego .. są żywiołowe xD i kochające :) tylko ze naprawde drogie ;/ ja zaswojego dalam 700 zł + te zeczy c sma potrzebne + szczepnie .. to wiecie


Tylko 700? myślałam, że przez jego unikalność no i szatę będą co najmniej tak drogie jak labradory (ok. 2000zł)...


Za 700zl to tylko piesek bez rodowodu :?
Ja osobiscie spotkalam sie kiedys z cena 4tys zl :shock:
Ale mozna bylo kupic szczenie zle umaszczone taniej (zawsze jest to dobre wyjscie,dla osob ktore nie chce wystawiac psa) :wink:
Gość
 

Postprzez Gość 16 lut 2008, o 13:37

Witam wszystkich ja także mam pieska tej rasy niedługo bedzie miał pięć miesiecy. Ma naimię Pusia .Uwielbia zabawy na dworze zwłaszcza zabawy na trawce , uwielbia sie po niej kulać , jest pełna energi , pieski tej rasy trzeba co najmniej trzy razy w tygodniu czesać , wyrywać z uszek włoski , troche pracy przy nim jest ale nie zamieniłabym go na żadnego innego jest cudowny
Gość
 

Postprzez Madzia 22 lut 2008, o 20:56

http://pies.onet.pl/4387,13,16,najgorsz ... zytaj.html
Tutaj jest coś o tym, że pies to najgorszy prezent pod choinkę ;).
Ja też najchętniej, jakbym miała kupować psa, sprawiłabym sobie właśnie shih tzu :). Mam czas na szczotkowanie, więc nie byłoby problemu.

A właśnie, zgadzam się z tym, że tylko szczenię bez rodowodu może kosztować 700zł i to w dodatku rasowe, a zawsze dobrze rodowód mieć :).
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Ewka 23 lut 2008, o 12:18

Co do artykułu to zacytuję pewien żenujący komentarz:

ja mam pjeska za sto czydzisci funtuw ktury sam sie wyprowadza i nie ma klopotu :) w rzyciu liczy sie funkcjonowalnosc


Próbowałam zrozumieć co tam w ogóle pisze, udało mi się po jakiś 5 minutach katuszy... ostatniego wyrazu to nawet nie rozumiem... funkcjonowalność...

No ale dobra, cytuję, bo jest to osoba, której coś musi dolegać... pies sam się wyprowadza... aż się dziwię, że go jeszcze w ogóle ma (bo na to wygląda). W życiu liczy sie funkcjonalność (bo chyba tak to miało brzmieć), to już straszna bzdura. Tu liczy się bezpieczeństwo psa... czy ona nie ma czasu go wyprowadzić (no bo ona, "długonoga laska")? Ja już się nawet nie tyle zdenerwowałam (bo takie sytuacje czasem mnie wnerwiają), co po prostu zdziwiłam... a ta "długonoga laska" wypowiada się tez na forum o kobietach (trafiłam przypadkiem oglądając jej pozostałe komentarze), gdzie pisze równie głupie wypowiedzi...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

pies shitsu

Postprzez angelika 23 gru 2008, o 18:10

Mam pytanie czy tą rase można nauczyć żeby nie załatwiała się na dywany i tp prosze o szybką odpowiedz :D :D :D czy gdy suka jest brązowa a samiec też to mogą być brrązowe psy
angelika
 

Postprzez Tęczova 23 gru 2008, o 18:59

a ja jestem za kupowaniem prezentu pod choinkę :twisted:
albo sprecyzuję : jestem za kupowaniem MI prezentu pod choinkę :lol:


angelika napisał(a):Mam pytanie czy tą rase można nauczyć żeby nie załatwiała się na dywany i tp prosze o szybką odpowiedz :D :D :D czy gdy suka jest brązowa a samiec też to mogą być brrązowe psy


oczywiście, każdą rasę można tego nauczyć.
pytanie numer dwa: oczywiście że tak :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez takasobieja 25 gru 2008, o 14:26

Pies bez rodowodu to kundelek. To po 1.
Jesli chodzi o psa jako prezent pod choinkę, bo moja Shakira była prezentem na Mikołajki. Tyle, ze wiedziałam, ze go dostane :) i chciałam psa dostać, a teraz jest najkochańszym moim zwierzeciem na swiecie :) o ktorego dbam i nie dam mu zrobic krzywdy.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Sissy 25 gru 2008, o 18:04

Pewnie,Madziu-w to nie wątpimy(że ją kochasz etc.) Ale widzisz,tu chodzi o przypadki takie,że osoba obdarowana nic nie wie i o ,,swoim" psie dowiaduje się w dniu,kiedy już go otrzymuje Takie zachowania często(aczkolwiek nie zawsze) powiększają liczbę niechcianych psiaków w schroniskach.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints