Cały czas pije: cukrzyca

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Cały czas pije: cukrzyca

Postprzez Gość 15 lut 2007, o 19:28

Witam,
mam 14 letnią pinczerkę. Od jakiegoś czasu zaczęła pić ogromne ilości wody, dosłownie litrami. Piszczy i prosi o wodę, gdy ją dostanie osusza miskę do dna i piszczy o jeszcze. Weterynarz stwierdził że nie wie co jej jest i skoro chce pić to trzeba jej dawać. Pomijam już sprawę spacerów bo odbywają się średnio co godzinę, bo inaczej nasika w domu.

czy ktoś z Was miał może podobny problem ze swoim pupilem ?


temat przeniosłam do odpowiedniego działu.
Atena
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 15 lut 2007, o 20:16

Musisz zrobić pełne badania krwi i moczu i to jak najszybciej. No i pójść do weta, który je zinterpretuje, a nie po prostu "nie wie".

Przyczyn może być wiele, ale wszystkie są poważne i zagrażają życiu. Na przykład choroby nerek, nadczynność nadnerczy, cukrzyca, choroby wątroby.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Marcin Dondelewski 15 lut 2007, o 21:51

może to też być przyczyną karmy.

jak karmisz swojego psiaka i co ile ?

radzę także wybrac się do innego weterynarza.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez radzison 16 lut 2007, o 23:08

Witam wszystkich forumowiczów,

temat założyłem nie posiadając jeszcze konta.

Jak się okazało po wczorajszym badaniu krwi, mój psiak choruje na cukrzyce.
Musi przyjmować insulinę (0,4jednostki/kg wagi ciała).

Przyznam, że nigdy nie miałem doczynienia z cukrzykiem, więc proszę o rady (odnośnie diety, obserwacji pupila po podaniu leku itp.) tych z Państwa którzy mają podobny problem.

PS:
do Moderatora: Proszę o zmianę tematu postu na bardziej pasującą do wątku.

Zmieniam, ale niewiele, tytuł jest dobry, innym osobom z podobnym probemem łatwo będzie znaleźć.
radzison
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 22:55

Postprzez ValdeQ 17 lut 2007, o 00:28

Musisz się nauczyć robić zastrzyki, nie ma rady. Musisz miec dobrego weta, zwłaszcza na poczetku, bo dobranie właściwej dawki insuliny jest trudne no i jest wiele rodzajów insuliny, trzeba dobrac najlepszą dla Twojego psa.

Jesli lekarz Ci zaleci częste badania, to wydaje mi się, że ludzki glukometr działa też dla psiej krwi. W aptece do 200 zł, tanie widziałem na Allegro ( 40 - 50 zł). Wybieraj popularne modele, bo ja Ci się paski skończą musisz dokupić.

Dieta może być oparta o gotowane pożywienie, lub możesz kupować sucha karme dla diabetyków, myślę że jesli dotej pory pes jadł gotowane, to niech tak zostanie, jeśli sucha karmę, to kup np. Hillsa w/d, ale wszystko konsultuj z wetem.

W sieci jest sporo zasobów na ten temat.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints