kastracja i sterylizacja

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez Atena 24 wrz 2009, o 10:34

ja zdecydowałam się z dwóch powodów - zdrowie suk i moja i ich wygoda - obie miały ciąże urojone, a i cieczki były upierdliwe - wataha psów, uciążliwe spacery, brak możliwości wybiegania, przerwy w treningach. Dla mnie sterylka ma same zalety i nie wyobrażam sobie nie mieć wyciętej suki. Nie muszę się stresować, że nie wypali mi jakiś zaplanowany wyjazd, bo któraś suka dostanie cieczkę. Jeśli kiedykolwiek miałabym psa (co jest raczej niemożliwe, gdyż nie lubię psów), to też bym mu wycięła conieco :mrgreen:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez Basia_1 24 wrz 2009, o 13:57

zeberka161 napisał(a):za to Caren hmm podczas swojej pierwszej cieczki ktora miala w wieku ok 7 mies. z nia byl wiekszy problem bo ona jak zobaczy psa to z radosci ciagnie do niego kladzie sie i wogole wiec upilnowanie jej bylo lada wyzwaniem. ale biegac mogla bez smyczy na boisku ogrodzonym wiec ruchu jej nie brakowalo...
ale nad jej sterylka zastanawiam sie,
.



Moja Lunka jest taka, że ciągnie do każdego psa, bez względu na płeć, chociaż wczoraj jak pies na ulicy chciał jej obwąchać zadek, to podkuliła ogon.
Za to stałą wartę próbuje już objąć tutejszy adorator wszelkich suk, z miotłą goniłam go przez pół ulicy, żeby zniechęcić i będę tak robić za każdym razem, bo jak ten gagatek siedzi pod płotem to Luna wyprowadzona na smyczy z domu siku nie zrobi tylko rwie do niego:-(

Nie mogę wypuścić Luny swobodnie na podwórko, bo dla wiejskich amantów na swobodzie drewniany płot 120 cm nie jest żadną przeszkodą gdy poczują zew natury:-(

pozdrawiam serdecznie
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez zeberka161 24 wrz 2009, o 18:09

no coz to jest problem ale jesli sunia nie ma miec szczeniakow to moim zdaniem w twojej sytuacji sterylka byla by dobrym wyjsciem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez Basia_1 24 wrz 2009, o 18:19

zeberka161 napisał(a):no coz to jest problem ale jesli sunia nie ma miec szczeniakow to moim zdaniem w twojej sytuacji sterylka byla by dobrym wyjsciem :)


I dlatego 2 m-ce po zakończeniu cieczki będzie miała zabieg, od miesięcy analizuję temat, czytam co się da a obserwując co się teraz dzieje i jeszcze będzie działo przez. ok. 3 tygodnie widzę, ze to jedyne wyjście jeśli nie chcę potem faszerować pokrytej suni zastrzykami na poronienie. Odchowywania szczeniąt nie biorę pod uwagę, bo potem byłby stres jak psiaki będą miały w nowych domach (które najpierw trzeba znaleźć...).


pozdrawiam serdecznie
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez zeberka161 24 wrz 2009, o 20:29

dokladnie tak wiec sterylka przeprowadzona u dobrego weta jest sposobem na unikniecie niektorych niedogodnych spraw.

ja co do Caren to nie wiem jeszcze bo wiem jak wygladaja spaniele od znajomych po sterylce ich siersc niestety zrobila sie sztywniejsza i taka wyblakla no i przybylo jej znacznie i to mnie martwi...
ale szczeniakow moja mloda nie bedzie miec nigdy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez violaa 24 wrz 2009, o 20:57

.......... spaniele od znajomych po sterylce ich siersc niestety zrobila sie sztywniejsza i taka wyblakla no i przybylo jej znacznie i to mnie martwi...

Od czego zatem zależy jak psiak będzie funkcjonował dalej? Czy po sterylce trzeba zmienić psiakowi sposób zywienia? Nie chcę mojej małej zafundować właśnie takich skutków ubocznych. Czy często wystepują takie "minusy"?
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Re: kastracja i sterylizacja

Postprzez zeberka161 25 wrz 2009, o 16:38

a znam dosc duze grono spanielomaniakow i hodowcow tej rasy
i wiekszosc kastrowanych czy sterylizowanych spanieli ma brzydka siersc :(
znam tylko kilka przypadkow gdzie sie nic nie zmienilo to taki los na loterii

po za sierscia oczywiscie nie ma zadnych innych skutkow ubocznych :) a bynajmniej nie spotkalam sie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re:

Postprzez maryna13 21 lut 2012, o 19:10

Przełom w wykrywaniu nowotworów http://pordubitz.org/medycyna/detail.php?id=28
maryna13
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:35
Imię psa: nubi
Rasa psa: mieszaniec

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints