kastracja i sterylizacja

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 14:20

Chcialem tez znaznaczyc, ze stosunek psa do wlasciciela bardzo duzo znaczy, jesli pies czuje respekt przed wlascicielem, jest mu do konca oddany to nie ma problemow z sukami. Widzialem spa, ktorego wlasciciel mogl bic a jednoczesnie trzymac swoja dlon w jego pysku a tamten piszczal, ale nie ugryzl, poza tym ciekawym jest, ze psy, ktore pracuja w policji/ratownictwie/przewodnicy nie sa kastrowane czy sterylizowane i jakos nigdy nie robia takich problemow jak pies userki, o czym to swiadczy?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 17 maja 2007, o 14:21

Anonymous napisał(a):Heh, "puste worki"... :lol: Wyglada to wcale nie lepiej niz bez moszny, poprostu widac, ze ktos zrobic cos temu zwierzeciu, podobnie jak widac, gdy pies nie ma kawalkow uszu czy ogona... :?

boże święty, bo akurat ludzie nie mają nic innego do roboty, tylko zaglądać psu pod ogon, żeby sprawdzić, czy ma jajka, puste worki lub w ogóle ich brak :roll: nie przesadzajmy :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 14:30

Atena napisał(a):
Anonymous napisał(a):Heh, "puste worki"... :lol: Wyglada to wcale nie lepiej niz bez moszny, poprostu widac, ze ktos zrobic cos temu zwierzeciu, podobnie jak widac, gdy pies nie ma kawalkow uszu czy ogona... :?

boże święty, bo akurat ludzie nie mają nic innego do roboty, tylko zaglądać psu pod ogon, żeby sprawdzić, czy ma jajka, puste worki lub w ogóle ich brak :roll: nie przesadzajmy :roll:


Przepraszam, ale JA bawiac sie ze SWOIM psem zauwazyłbym pewnie a wtedy poczułbym sie zle. Wiec nie chce go kastrowac dla siebie.
Gość
 

Postprzez Basia_sz 17 maja 2007, o 14:39

Anonymous napisał(a):Chcialem tez znaznaczyc, ze stosunek psa do wlasciciela bardzo duzo znaczy, jesli pies czuje respekt przed wlascicielem, jest mu do konca oddany to nie ma problemow z sukami. Widzialem spa, ktorego wlasciciel mogl bic a jednoczesnie trzymac swoja dlon w jego pysku a tamten piszczal, ale nie ugryzl, poza tym ciekawym jest, ze psy, ktore pracuja w policji/ratownictwie/przewodnicy nie sa kastrowane czy sterylizowane i jakos nigdy nie robia takich problemow jak pies userki, o czym to swiadczy?

No nie, wpadasz w święte oburzenie, że ktoś wykastrował, lub się nad tym zastanawia, bo to okaleczanie :roll: . A co powiesz o tym właścicielu? :roll:

No i wyjaśnij mi proszę zdanie, o tym oddaniu dla właściciela i problemach z sukami... Co ma piernik do wiatraka? A ściślej, co ma oddanie właścicielowi do popędu seksualnego?

No i co do ostatniego stwierdzenia - czyli wnioskuję, że powinnam iść z Maxem na policyjne szkolenie (lub inne profesjonalne), aby przestał odczuwać popęd?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez m.m 17 maja 2007, o 14:43

Anonymous napisał(a): poza tym ciekawym jest, ze psy, ktore pracuja w policji/ratownictwie/przewodnicy nie sa kastrowane czy sterylizowane i jakos nigdy nie robia takich problemow jak pies userki, o czym to swiadczy?


I tu się mylisz. Bardzo wiele takich psów jest kastrowanych i sterylizowanych.

Skoro tak wytykasz Basi że nie radzi sobie z Maxem bo nie zajęła się jego odpowiednim wychowaniem, to powiedz jak należy postepować wychowując młodego psa, by uniknąć problemów z jego popędem. Wiesz jak to robić? Jakie konkretnie działania są skuteczne?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Basia_sz 17 maja 2007, o 14:46

Też jestem ciekawa, Max ma dopiero cztery lata, może jeszcze uda mi się wykierować go na ludzi :roll: :twisted:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 14:51

No to wam teraz cos napsze. Moja dziewczyna(skromnej postury) miala przez 12(:!:) lat psa, duzego doga niemieckiego, pies nie byl kastrowany, mieszka w miescie, w Czestochowie i nie zostal on nigdy tatusiem. O ile wiem nigdy nie miala z nim wiekszych problemow, byli bardzo zzyci ze soba, niestety, pies zostal uspiony, zachorował(nie, nie mialo to nic wspolnego z tym, ze nie byl kastrowany). Przez jakis rok moja dziewczyna miala 2 psy, tego wlasnie doga i pewna suczke kundla(przygarnela ja), mieszkali pod jednym dachem, co prawda probowali razem kopulowac, ale reakcje mojej dziewcznyny skutecznie im przeszkadzały w tym.

Da sie? Da.

Ja nie mowie, kazdy pies jest inny, kazdy wymaga innego nakladu pracy, ale dla mnie kastracja nie jest zadnym, DOBRYM rozwiazaniem.

A co do tych kastrowanych psow policji czy tego typu...jednak niekastrowane osobniki to ZDECYDOWANA wiekszosc z takowych, temu zaprzeczyc sie nie da, nie ma z nimi takowych problemow.
Gość
 

Postprzez m.m 17 maja 2007, o 15:00

Anonymous napisał(a):A co do tych kastrowanych psow policji czy tego typu...jednak niekastrowane osobniki to ZDECYDOWANA wiekszosc z takowych, temu zaprzeczyc sie nie da, nie ma z nimi takowych problemow.



Znasz statystyki?
Poza tym pies policyjny to nie to samo co pies asystujący albo pies przewodnik.

Pytam po raz kolejny: jakie znasz skuteczne sposoby, metody, działania wychowawcze, które pozwolą uniknąć problemów z popędem seksualnym psów?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Basia_sz 17 maja 2007, o 15:09

:roll: Moja legendarna cierpliwość jest na ukończeniu 8)
Dlaczego ciągle mówisz - da się
A nie mówisz - jak?
Czy potrafisz w końcu podać konkretne sposoby, czy nadal będziesz chadzał przez ogródki?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 15:23

m.m napisał(a):
Anonymous napisał(a):A co do tych kastrowanych psow policji czy tego typu...jednak niekastrowane osobniki to ZDECYDOWANA wiekszosc z takowych, temu zaprzeczyc sie nie da, nie ma z nimi takowych problemow.



Znasz statystyki?
Poza tym pies policyjny to nie to samo co pies asystujący albo pies przewodnik.

Pytam po raz kolejny: jakie znasz skuteczne sposoby, metody, działania wychowawcze, które pozwolą uniknąć problemów z popędem seksualnym psów?


Nie znam stastyk, ale wydaje mi sie, ze tak jest.

Nie jestem treserem zwierzat.
Gość
 

Postprzez Basia_sz 17 maja 2007, o 15:28

No, tak myślałam... :roll:
To sytuacja podobna do - "nie, bo nie"
Nie jesteś przypadkiem mężem E. ? :twisted:

Ślepo upierasz się przy swojej racji, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafisz podać konkretnych sposobów :roll:
To chyba jednak ta solidarność, o której pisała Ola... :twisted:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez m.m 17 maja 2007, o 15:43

No i lepiej napisać "nie jestem treserem" zamiast zwyczajnie przyznać się do niewiedzy :lol:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 15:52

Wiesz, moja wiedza jest skromna, choc na wielu forach internetowych czy stronach WYCHOWANIE psa jest bardzo mocno podkreslane, takze w kształtowaniu jego osobowosci i zachowan...
Gość
 

Postprzez Gość 17 maja 2007, o 15:53

Aha i ta "Fundacja naturalnej przyjazni" to nie pasuje mi do twoich pogladow... :?
Gość
 

Postprzez m.m 17 maja 2007, o 16:10

Anonymous napisał(a):Aha i ta "Fundacja naturalnej przyjazni" to nie pasuje mi do twoich pogladow... :?


A co wiesz o Fundacji Naturalnej Przyjaźni?
I o jakich moich poglądach mówisz?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints