zaropiale oczy

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

zaropiale oczy

Postprzez kamila 25 sty 2006, o 07:51

hej,
moja pieska ma cale zaropiale oczy, przemywam jej juz oczy rumiankiem, do weterynarza moge niestety dopiero jutro pojsc, czy mial juz moze ktorys z waszych pieskow to samo?
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 25 sty 2006, o 09:12

Moja sunia też miała taki problem. Najpierw usłyszałam u weta o rumianku. Jak nie przeszło dostałyśmy krople do oczu, bodajże Świetlik :wink: Po kropelkach problem zniknął. Niestety moja sunia jest alegikiem, więc problem ropiejących oczek do nas wraca :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucjusz 25 sty 2006, o 09:40

Astor tez Alergik i niestety czesto ropieja mu oczy.Wet zapisal jakies krople i sa bardzo dobre.
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez afryga 25 sty 2006, o 10:31

Rumiankiem radze nie przemywac, lepszy jest wyciąg ze świetlika. Zaparza się go tak jak herbate ekspresową tylko dłużej. Można też zakrapiac pieskowi do oczu sól fizjologiczną (do kupienia w aptece). Kiedy Artur (mój synek) miał ok. 1miesiąca miał problemy z ropiejącymi oczkami to okulistka zaleciła nam taką kurację i pomogło, więc kiedy Deimosowi też zaczęły ropiec oczy zastosowałoam to samo i pomogło. Jeżeli nie przejdzie to idź z psem do weta bo może potrzebny będzie antybiotyk.
Pies nie jest jedynym przyjacielem człowieka, ale na pewno jest tym najwierniejszym.
Avatar użytkownika
afryga
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 446
Dołączył(a): 25 lis 2005, o 10:53
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Tinus 26 sty 2006, o 10:26

Nam też kiedyś pomagały właśnie krople ze świetlika.
A co do rumianku, to ktoś mi kiedyś powiedział, że może on odbarwić okolice oczu. Nie wiem czy to prawda, ale na wszelki wypadek już go nie używam :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez kamila 26 sty 2006, o 11:47

bylam dzis u weterynarza, moja pieska dostala kropelki do oczu i mam nadzieje, ze pomoga
a tak na przyszlosc dla wszystkich innych psiarek i psiarzy, to Tinus i afryga mieli racje, ze nie nalezy uzywac rumianku, on moze tylko jeszcze podraznic dodatkowo oczy i tym samym pogorszyc sytuacje
dziekuje za odpowiedzi
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Re: zaropiale oczy

Postprzez cleanthe 16 sty 2010, o 23:44

Witam zauważyłam dzisiaj, że pieskowi (dwuletnia suczka) ciągle cieknie z lewego oka coś co wygląda jak ropa (jest białe, lepkie). Jak przemywałam jej oko, zauważyłam, że to wydostaje się jakby spod górnej powieki. To zaczęło się najprawdopodbniej dopiero dzisiaj, bo codziennie czyszczę jej oczka ze "śpiochów", więc bym zauważyła.
Nigdy nie miała żadnych poważniejszych problemów ze zdrowiem, więc się trochę przestraszyłam. Z racji, że jutro jest niedziela, nie ma raczej możliwości pójścia do weterynarza. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Mam fioła na punkcie zdrowia mojego psa (jak była szczeniakiem zdarzało się, że nawet 3 razy w tygodniu latałam z nią do weterynarza z każdą bzdurą :D ) więc jeśli ktoś się orientuje, co to może być, to uspokójcie mnie, proszę, bo nie zasnę dzisiaj :wink:
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: zaropiale oczy

Postprzez Agrestowa 17 sty 2010, o 15:46

w aptece krople ze switlika a z weterynaryjnych do Biodacyna i OPTEX Eurowetu jest super, naprawde polecam i ten ma długi termin waznosci bo switlika po otwarcie trzeba zuzyc w ciagu 10dni
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: zaropiale oczy

Postprzez cleanthe 17 sty 2010, o 16:34

dziękuję za odpowiedź. pieskowi od wczoraj trochę spuchły okolice tego oka, tak, że ma je cały czas przymrużone, ropa nadal się pojawia, (chociaż teraz nie tak obficie jak wczoraj) do tego jeszcze pojawiło się zaczerwienienie. przejdę się z nią jutro do weterynarza.
a te krople ze świetlika są całkowicie bezpieczne dla oczu psa? i zakrapia się nimi oczy czy przeciera okolice oczu?
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints
cron