Co zrobić gdy pies wymiotuje w samochodzie ??

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Co zrobić gdy pies wymiotuje w samochodzie ??

Postprzez Księżniczka xD 13 sty 2008, o 20:32

Mam taki problem mój pies wymiotuje w samochodzie chyba ma chorobę lokomocyjną iść z tym do lekarza :?: Czy coś z tym zrobić :?:
Księżniczka xD
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 13 sty 2008, o 21:55

Raczej tak, wygląda na chorobę lokomocyjną ale przyczyna może być też inna.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez czarny_motyl 13 sty 2008, o 21:55

a czy uczylas psiaka jazdy czy od razu na gleboka wode?
moj na poczatku nie znosil jazdy czymkolwiek teraz toleruje ja a nawet lubi
jesli nie uczylas go to sprobuj od siedzena w samochodzie potem wsadzaj go do samochodu jak np parkujesz potem na dluzsze przejazdzki
jesli stopniowe przyzwyczajanie nie pomoze to trzeba bedzie chodzic do weta po tabletki jesli bedziesz chciala z nim gdzies jezdzic
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bjossa 13 sty 2008, o 22:00

lepiej też aby pies nie był najedzony przed podróżą... pełny żolądek może powodować nudności.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Katie79 14 sty 2008, o 07:01

Mialam ten sam problem. Kazda wycieczka samochodem czy autobusem konczyla sie wymiotami. Ale wpadlam na pomysl, ktory stosowalam kiedys u siebie, czyli podroz z pustym zoladkiem :lol: I to sie sprawdza. Kiedy planujemy wycieczke moja Antosia nie dostaje jedzenia, pozwalam jej tylko pochlipac troszke wody, ale o jedzeniu moze zapomniec. Juz od 4 miesiecy mozemy wsiadac do autobusu bez uzbrojenia w chusteczki higieniczne i tone papieru. No i oczywiscie pozbylismy sie dziwnego wzroku wspolpasazerow :oops:
Avatar użytkownika
Katie79
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 31 mar 2007, o 06:32
Lokalizacja: Bytom

Dzięki

Postprzez Księżniczka xD 15 sty 2008, o 13:46

DZięi za odpowiedzi może to pomoże :) :D
Księżniczka xD
 

Postprzez Abjana 22 mar 2008, o 10:27

AVIOMARIN. Miałam kiedyś sunię, która też nie mogła jeździć, jak jechała z pustym żołądkiem, to wymiotowała wodą, a potem samą pianą. Wybawieniem był aviomarin.
Abjana
 

Postprzez Spanielu$Koczka 5 kwi 2008, o 14:16

ja tez slyszalam ze daje sie psu aviomarin, ale chyba tylko polowe tabletki :wink:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mArGoSiA 5 kwi 2008, o 14:25

ja bym proponowała udać się do weta :wink: to raz :lol: a dwa nauczyć psiaka jeździć samochodem jeżeli wcześniej tego nie zrobiłaś :wink:
na początku krótkie jazdy
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez zmija82 8 kwi 2008, o 10:24

a ja bym nie radzila dawac psu zadnych tabletek bez konsultacji z weterynarzem- ostatnio czytalam artykul o tym jak wlasciciele zwierzat (psow i kotow)podaja im czasem leki przeciwbolowe-jako pomoc w leczeniu lub by usmierzyc wszelkiego rodzaju bole. Zamieszczona tam kilka wypowiedzi wetrynarzy, ktorzy podawali przyklady zwierzat ktore tego nie przezyly... Artykul byl w internecie ale teraz nie moge go znalezc niestety...
a jazda z pustym zoladkiem chyba najlepszy wybor...
Ja jezeli planuje dluga podroz samochodem staram sie najpierw psa troche mojego psa (labrador-ridgeback) zmeczyc-krotki spacer tak zeby nie mial potrzeby od razu isc do toalety- i wtedy grzecznie sobie spi z tylu. W cieple dni proponuje jednak uchylone okno i przystanki czasem.
A sytuacja ze zwymiotowal w samochodzie zdarzyla mi sie tylko raz- jak byl malutki-3 miesiace- po szczepieniu- choc weterynaz mnie na to uczulil.
Zycze powodzenia
zmija82
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:40

Postprzez Basia_sz 8 kwi 2008, o 14:10

Żmija, masz dwa psy?
Labradora i Rhodesiana Ridgebacka?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 8 kwi 2008, o 21:33

nie mam jednego tata byl labrador- a mama ridgeback- wiec moj Rocco jest czarny, pro -rodzinny i uwielbia wode jak labrador. Ale postura, zamilowanie do polowan nadmiar energii to juz chyba po ridgebacku. Szkoda tylko ze ten charakterystyczny pasek na grzbiecie(wlosy rosna w druga strone) nie jest tak wyrazny jak u rasowoych.Wiem ze one lubia byc w parach dlatego nastepnego dokupimy rigdgebacka- tylko cena jest dosc hmm spora:)
Gość
 

Chory pies

Postprzez agab-25@o2.pl 10 kwi 2008, o 19:38

Witam,mam 13letniego psa. Prosze o pomoc moj pies od kilku dni wymiotuje niekce jesc i jet strasznie slaby, jak chodzi to sie przewraca. Co mam robic, pomozcie.
agab-25@o2.pl
 

Postprzez pauli 10 kwi 2008, o 19:46

byłaś u weta?
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Gość 11 kwi 2008, o 11:38

pauli napisał(a):byłaś u weta?


Byłam i jest zle znim jest pod kroplowkami, :(
Gość
 

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints