prawie dorosły pies sika w domu

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

prawie dorosły pies sika w domu

Postprzez kassia 4 mar 2008, o 22:05

Mam 9 miesięcznego boksera. Jest z nami od 7 tyg zycia. Cały czas sika w domu...Wychodzimy z nim co 1 -1,5 , a i tak często zdarza się ze nie wytrzyma. Wypadki zdarzają się nawet 0,5 godz po spacerze. początkowo wszystko kładzione było na karb dzieciństwa, ale od 2 miesięcy jest leczony. Badanie moczu i usg bez zmian. Podawany miał furagin, antybiotyk w zastrzykach, ditropane, i aktualnie od 3 tygodni ditropane wraz z augmentinem i wit c. Miał w tym czasie kilka lepszych dni 9Tzn wytrzymał ok2- 2,5 godz) a teraz przez ostatnie dni (ok 7)nie ma suchego dnia nawet jeśli wyprowadzany jest co 1,5 godz a w sobote nawet 3 razy zesikał się w domu. Sika tam gdzie stoi i wbrew temu co się czyta sikał juz i obok miski - gdzie je, i na własnw spanie, tem gdzie sie bawi. Ostatnio doszło sikanie w nocy (o dziwo wytrzymywał od 23.30 do 7.45) i sikanie "na witanie". Błagam o pomoc -jestem zalamana, zatrudniłam rodzinę aby wychodził ktoś z nim kiedy jesteśmy w pracy. Jednak naprawde jestem u kresu wytrzymałości prosze sobie wyobrazic horror codziennego sprzątania posikanej podłogi, rodzina juz ma dość, a mąż....nie chcę nawet pisać. I ciągłe czatowanie czy juz wychodzić czy jeszczę 2 - 3 min wytrzyma!
kassia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Michal 14 maja 2008, o 09:57

Czy cos sie wyjasnilo z pieskiem ??
Michal
 

Postprzez aGula1810 14 maja 2008, o 12:44

Uważam że pies powinien przejść szczegółowe badania!!!
Z pewnością jest na coś chory!
Poszukaj profesjonalisty , kliniki z dobrym sprzętem by wykluczyć
i przebadać psa najlepiej jak się da
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez kassia 4 lis 2008, o 21:52

Niestety ciągle bez zmian. Oczywiście pies jest leczony. Od stycznia tego roku ciągle biegam do weterynarza. Całe leczenie jest - było zlecone przez specjalistę. Była również cała(?) dostępna diagnostyka tzn: usg, rentgen nerek i dróg moczowych, badanie kału, moczu - kilkakrotnie i krwi również kilkakrotnie. Wszystko w normie bez zmian - a pies sika co 2 godz. Dla mnie najdziwniejsze było, że gęstość moczu jest prawidłowa, a proszę mi wierzyć sika ilośći większe niż wypija. To znaczy mój pies nigdy nie dostaje pić , zjada tylko gotowane posiłki, nie ma dostępu do wody. Wiem co to znaczy, ale on i tak sika co 2 godz.
Od tego czasu zmieniłam również weterynarza - jest trzeci, powtórzył badania, dodał nowe leki i rozłożył ręce. Na chwile obecną jest bez zmian .
Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym - proszę o pomoc.
kassia
 

Postprzez EsHa. 29 lis 2008, o 11:32

A czy uczyłaś psa od małego załatwiać się na dworze ;) ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Chita 6 gru 2008, o 17:31

wlasnie

a moze on wogule nie wie ze robi zle i jest calkowicie zdrowy
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez kima13 26 sty 2009, o 18:12

Witam
Mam identyczny problem 14 m-czna bokserka która nadal bezstresowo sie załatwia w domu . Juz próbowalismy ignorowac , karac , nie dawac kolacji ale to na nic ,o przykład z wczoraj wyszła o 23 na ostatni spacer załatwiła "komplecik" po 20-stu minutach wychodząc z łazienki wdepłam w niespodzianke a w trakcie mojego sprzątania poszła do pokoju syna aby sie jeszcze wysikac. Po nocy mam z 2 kupy i 4 kałuze . Juz trace zmysły dodam ze mam w domu jeszcze 5 letnia bokserke która w 3-cim miesiącu nie miała takich skłonności więc nie jest to tak ze nie potrafie wychowac psa. Moze znalazłas juz jakis sposób na "załatwianie sie" Twojego pieska tylko na spacerze .
POZDRAWIAM
i czekam na mądre głowy co podpowiedzą jak mam dalej postępowac.
kima13
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 17:52

Postprzez mwijatak 26 sty 2009, o 18:18

A badaliście mocz :?: Może to problem z pęcherzem :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jadzia 29 sty 2009, o 20:17

Faktycznie, przyczyny mogą być zdrowotne, więc warto zrobić badania(krwi przynajmniej podstawowe, USG narządów jamy brzusznej). To nie zaszkodzi. Ja jednak myślę, że w tym przypadku, podłoże może być psychiczne. Jak wyglądają relacje między oboma suniani? Jeśli dobrze podejrzewam, to powinnaś poradzić się dobrego behawiorysty, czyli specjalisty od psich zachowań.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia77777 5 lut 2009, o 11:20

Szukałam na necie odpowiedzi na mój problem i trafiłam na to forum i posty ludzi, którzy mają podobne zmartwienia. Mój piesek ma 7 mies. i też ciągle sika i pije. Mimo, że wychodzimy z nim na dwór, potrafi przyjśc i zaraz się wysikać w domu. Sika wprawdzie na mate higieniczną, ale jednak jest to upierdliwe. Mam wrażenie, że jakbym mu dała wiadro wody, to i wiadro by wypił, a potem oczywiście to wysikał. Byliśmy z nim u wet i wykluczył cukrzycę, mial usg nerek i też wykluczone, teraz sprawdzaliśmy go pod kątem moczówki i też została wykluczona. Nie wiem zatem w czym tkwi problem. Wet twierdzi, ze to dobrze, że moczówkę wykluczyliśmy, bo musiałabym podawać mu hormon do końca życia, ale...... No własnie! Gdzieś czytałam, że może to być nowotwór- bodajże przysadki mózgowej! W poniedziałek mam następną wizytę i następne badania. Zobaczymy! Dam znak. Pozdrawiam
Basia77777
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lut 2009, o 11:03


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości

paw prints