Wścieklizna - jestem zaniepokojony

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Wścieklizna - jestem zaniepokojony

Postprzez Paweł 2 maja 2008, o 23:27

Witam,

Dzisiaj zaszczepiłem swojego psa (York, ma dopiero może 5 miesięcy) na wściekliznę. Weterynarz uprzedzał mnie ze pies po tym szczepieniu może zle znośić wszystko i żeby go oszczedzać przez kilka dni i nie wyprowadzać na spacer itp.

Weterynarz uspokajał mnie ze szczepionka nie jest groźna dla ludzi.

Gdy pies był juz w domu to faktycznie dziwnie sie zachowywał, był przycmiony i ogólnie cały czas spał. Położyłem go na swoim łóźku i pies na nim spał, po pewnym czasie sie obudził jak by dostał jakiegoś napadu rzucał sie bez celu zaczął szczekać na mnie i był przepełniony agresją wobec mnie, bał sie wszystko i skakał i ogólnie był wrogo do mnie nastawiony.

Chciałem go zdjąć z łóżka to nie chciał dać sie zgłapac i ogólnie walczył ze mną po czym ugryzł mnie w krocze gdy się po niego schylałem (trochę bolało :/ ) dodatkowo mnie obslinił.

Jestem teraz bardzo zaniepokojony czy aby mnie przypadkiem nie zaraził tą wścieklizną a raczej szczepionką. Po przeczytaniu informacji w internecie mój pies wykazywał 60-70% dla typowych objawów wścieklizny - Czy to możliwe aby szczepionka tak działała na psa??

Czy groźi mi coś po tym ugryzieniu i obślinieniu??

W internecie jest napisane ze przez slinę również ten wirus sie rozprzestrzenia.

Proszę o informacje bo jestem zaniepokojony

Pozdrawiam
Paweł
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 3 maja 2008, o 09:20

Rozumiem tych objawów nie było wcześniej? Na zdrowiu to ja tak nie bardzo się znam i nie wiem co to może być, ale nie jest to chyba wścieklizna. Czy pies ślinił się? Bo proces przebiegu wścieklizny polega na paru fazach. Zanim zacznie sie agresja, następuje zmiana usposobienia (stronienie od swiatła, nerwowość). Potem pies może być bardzo agresywny, gdy w jakikolwiek sposób zakłócimy jego spokój. Po takim napadzie najczęściej pies się uspokaja, potem paraliż i śmierć. Czas "inkubacji" choroby może trwać nawet 4 miesiące! Może to jest klucz takiej reakcji? Naprawdę nie wiem jak ci pomóc, może udaj się z psem do weterynarza, jeśli w ogóle pies da się ze sobą wziąć.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez ValdeQ 6 maja 2008, o 12:26

Paweł, nie fantazjuj.

Wścieklizna ma tzw. okres utajenia, ktry liczy się w miesiącach, nie mógłby mieć pies objawów po jednym dniu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Wścieklizna - jestem zaniepokojony

Postprzez STARYWYGA 13 wrz 2009, o 22:32

Paweł napisałeś piękne opowiadanie

Owszem pies może się różnie czuć ale to co napisałeś to paranoja

A pro po moja żabcia zawsze po szczepieniu tej samej nocy wymiotowała
STARYWYGA
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 wrz 2009, o 22:50
Imię psa: Czarek Czarkowski
Rasa psa: Kundelek

Re: Wścieklizna - jestem zaniepokojony

Postprzez sonica 14 wrz 2009, o 11:11

Każdy pies reaguje inaczej, jeden może wymiotować drugi nic nie robić i czuć sie normalnie.
Mój bloog o gryzoniach
http://info-grozonie.bloog.pl/
Avatar użytkownika
sonica
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 109
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 11:17
Imię psa: beza,czoki,sunia,misiek i ciapek
Rasa psa: kundelki i mix podhalana z owczarkiem niemieckim

Re: Wścieklizna - jestem zaniepokojony

Postprzez STARYWYGA 3 lut 2012, o 20:55

Oczywiście
może być nawet gorączka
pies może do 2 dni być po prostu w nie dyspozycji
STARYWYGA
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 wrz 2009, o 22:50
Imię psa: Czarek Czarkowski
Rasa psa: Kundelek


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints