Bardzo częste oddawanie moczu

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez dark_mu1 20 sie 2008, o 11:46

Mój pies-bolończyk bardzo często oddaje mocz. Robi to około 10 razy na dzień (czasami nawet więcej). Właściwie jest to mój pierwszy pies i nie wiem czy jest to normalne czy też może jest na coś chory. Ma 4 miesiące ale ja mam go dopiero 5 dni. Z góry dzięki
Obrazek
Avatar użytkownika
dark_mu1
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2008, o 16:56

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 20 sie 2008, o 14:04

Psy rozkładają sobie najczęściej oddawanie moczu 'na raty' więc nie opróżniają od razu całego pęcherza :) A Twój to jeszcze maleństwo, a dzieci częściej oddają mocz :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Paulinka 20 sie 2008, o 20:03

Dzieci dziećmi, ale koniecznie idź do weta. Może mieć zapalenie pęcherza - moja suka jest na antybiotyku i objawy to właśnie częste sikanie, a nawet plamki krwi w moczu.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

czeste oddawanie moczu

Postprzez Aga1000 13 paź 2008, o 18:12

Jak najszybciej udaj sie z pieskiem do veta. Moja psina bokserek tez miala tez problem od szczeniaka, zrobilismy jej badania krwi okazalo sie ze ma problemy z nerkami, nie rozwinely sie tak jak powinny. Zyla z tym 4 i pol roku, ciage na tabletkach, potem dostala silna anemie i niestety nie dalo sie jej uratowac. Mija juz 8 miesiecy jak jej ze mna nie ma i ciagle bardzo mi jej brakuje. Mam nadzieje ze z twoim pieskiem bedzie to cos nnego, mniej groznego. Powodzenia
Aga1000
 

Postprzez izolek 5 lis 2008, o 12:06

Paulinka napisał(a):Może mieć zapalenie pęcherza - moja suka jest na antybiotyku i objawy to właśnie częste sikanie, a nawet plamki krwi w moczu.

Mój też tak miał i dziś znowu zobaczyłam krew :roll:
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Paulinka... 30 sty 2010, o 18:55

Blekucha ostatnio bardzo często chce wychodzić na dwór, a na spacerze często przykuca i dość długo sika. Ostatnio [2 razy] zauważyłam krew na śniegu po tym jak sikała , ale myślałam , że to cieczka i to zignorowałam , ale w domu nie brudzi krwią , więc to chyba nie cieczka. :? Czy to jest jakieś zapalenie pęcherza :?:
I jeszcze tak troche z innej beczki :
Czy jak sunia ma cieczkę i pokryje ją pies [ i załóżmy , że zapłodni ] to czy wtedy cieczka trwa tak jak zwykle , czy od razu się kończy :?:
Kurcze , trochę dziwnie to sformułowałam , ale mam nadzieję , że wiecie o co mi chodzi :D
Paulinka...
 

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Agrestowa 30 sty 2010, o 21:47

nie wiem jak jest z sukami zaciazonymi ale niektóre suki wraz z wiekiem lub predyspozycja moga miec cieczki bardzo słabo krwawiace lub wcale bezobjawowe mimo ze wczesniej cieczkowały normalnie...krew w moczu to moze byc równiez babszeljoza (mimo ze zima to przypadki sie zdazały jeszcze niedawno)...ale równie dobrze mogło ja przewiac co w takich mrozach jest bardzo prawdopodobne....na czeste posikiwanie lub popuszczanie moczu lub stany bakteryjne dobrze sprawdza sie urosept lub urosal z apteki , ale polecam u psów które zna sie na wylot..jak kwestia niewiadoma to radze udac sie do veta
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Paulinka... 30 sty 2010, o 22:00

Bleka ma dopiero niecałe 2 lata , więc stara nie jest :D
Tą krew zauważyłam tylko 2 razy i to jakieś kilka dni temu. Na razie już nic takiego nie ma.
Paulinka...
 

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Agrestowa 30 sty 2010, o 22:23

zmierz jej temperature....a cieczka wypada jej na dniach czy jak?? nikt nie mowi ze cieczki mniej lub bezobjawowe sa u starych suk...moga sie zarzyc rownie dobrze przy drugiej cieczce...tylko takie bezobjawowe maja do siebie ze nastepna cieczka moze byc szybciej

aaa i czy psy samce jakos bardziej sie nia interesuja?? bo samiec to najlepszy tester na cieczke..wyczuwa ze dwa tygodnie przed
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Paulinka... 30 sty 2010, o 23:12

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia kiedy powinna być cieczka. Pierwszą cieczkę miała gdzieś w maju. Przez ostatni tydzień jeszcze żadnego psa nie spotkałyśmy. Blekucha nie ucieka jak ją puszczę ze smyczy, więc to chyba nie cieczka.
Jutro zmierzę jej temperaturę , bo teraz już chrapie i nie chcę jej budzić :)
Paulinka...
 

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Atena 31 sty 2010, o 13:14

Paulinka... napisał(a):Blekucha ostatnio bardzo często chce wychodzić na dwór, a na spacerze często przykuca i dość długo sika. Ostatnio [2 razy] zauważyłam krew na śniegu po tym jak sikała , ale myślałam , że to cieczka i to zignorowałam , ale w domu nie brudzi krwią , więc to chyba nie cieczka. :? Czy to jest jakieś zapalenie pęcherza :?:


Gdy adoptowałam Rozi, robiła tak samo, z tym, że długo kucała, a sikała niewiele. Gdy pojawiła się krew, poleciałam do weta. Zrobiliśmy usg i okazało się, że to zapalenie pęcherza, trwające już dość długo. Chyba z dwa miesiące walczyliśmy z tym choróbskiem, Rozi była ciągle na lekach, coraz mocniejszych, bo te standardowe nie pomagały.

Dla świętego spokoju poszłabym do weta, zrobiła badanie moczu, a najlepiej usg - wtedy będzie wiadomo co i jak.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Agrestowa 31 sty 2010, o 16:15

ja tez mysle ze to przewiany pecherz ze stanem zapalnym...ta pogoda :wink:
tak czy siak skoro cieczkowała w maju radzilabym sie przygotowac na taka ewentualnosc no chyba ze szczesciara z Ciebie i suka to typ co raz w roku cieczkuje...nie kazda suka musi uciekac..moja np nigdy nie ucieka, ba jest tak aseksualna ze z zebami rzuca sie na kazdego samca..nerwowa jakas tak jak Pańcia :D
jak do weta masz daleko to daj jej urosept z apteki albo cosik innego na stany bakteryjne pecherza i lec do weta...niestety takie zapalenia sam nie przechodza...czesciej sie bardziej zaogniaja..a raz niedoleczony taki stan zapalny to gwarantowane nawroty tej choroby z coraz silniejszym skutkiem, np zła praca nerek
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Paulinka... 31 sty 2010, o 19:07

Przed chwilą jej zmierzyłam temperaturę - 37.8
A tak z ciekawości ile takie badania kosztują :?:
I jak jest z tymi zaciążonymi psicami :?: Bo kurcze strasznie sie denerwuje , bo nie brudziła w domu i zapomniałam , że może mieć cieczkę i została jakieś 10 min sama przed piekarnią [wiem , że nie powinnam psa zostawiać :oops: ] i jeżeli to cieczka, i jakiś kawaler się do niej przybłąkał do niej to , jednym słowem, pozamiatane. :|
Paulinka...
 

Re: Bardzo częste oddawanie moczu

Postprzez Atena 31 sty 2010, o 19:48

nie wiem, ile kosztuje usg, musiałabyś się spytać u swojego weta. Ja nie płaciłam nic, ale mój wet taki już jest, że rzadko kiedy płacę, a jak już, to jakieś śmieszne grosze.

co do ewentualnej ciąży - w 10 minut raczej żaden psiak sprawy by nie załatwił (ale nie dam sobie głowy uciąć, nie miałam nigdy okazji być przy kryciu). Poza tym, po kopulacji psy przez pewien czas pozostają złączone, więc widziałabyś.

Idź do weta, będziesz wiedziała co i jak...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints