Odrobaczanie

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Odrobaczanie

Postprzez Avanti 25 sie 2008, o 11:05

Witam,mam dwa szczeniaczki nie są to psy rasowe ale zwykłe kundelki mają niecałe 4 miesiące :D . kiedy mozna odrobaczyc psa i gdzie dostac odpowiednie preparaty?
Avanti
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 25 sie 2008, o 11:49

Zły dział.
Pierwsze odrobaczanie można już przeprowadzić w 3 tygodniu życia.
A czy szczepiłaś już szczenięta na parawiroze i nosówkę :?:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Psiarka 25 sie 2008, o 13:33

A preparaty kupuje się u weterynarza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sissy 24 wrz 2008, o 13:36

Pierwsze od 3 tygodnia. potem jak poinstruuje cie wet
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Odrobaczanie

Postprzez Spanielu$Koczka 24 wrz 2008, o 14:23

Avanti napisał(a):Witam,mam dwa szczeniaczki nie są to psy rasowe ale zwykłe kundelki mają niecałe 4 miesiące :D . kiedy mozna odrobaczyc psa i gdzie dostac odpowiednie preparaty?


już psy powinny być odrobaczone, tak jak zaszczepione... ;) preparat u weta w postaci tabletki ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Monia-Nero 15 paź 2008, o 20:25

a tak wogole co ile tak profilaktycznie odrobaczac??
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez Atena 16 paź 2008, o 07:11

są różne opinie, ja odrobaczam co 3 miesiące, z racji tego, że suki dużo kopią i nażrą się przy okazji ziemi.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jolka 16 paź 2008, o 17:40

Witam.Wyczytalam,ze to zly dzial,ale nie wiem gdzie powinnam sie na ten temat wypowiedziec.A chcialabym wiedziec na czym polega odrobaczanie...bo moj piesek dzisiaj rano zwymiotowal robaka a raczej glizde(dlugosc jak dzdzownicy tylko duzo ciensza)i myslalam,ze umre z obrzydzenia.Nienawidze tego typu robakow a jeszcze musialm wziac to w reke i sprzatnac :? koszmar.Od poniedzialku podawalam mu tabletke na odrobaczenie,ale nie myslalam ze bedzie to mialo taki final.Predzej to myslalam,ze robaki zostaja usuniete inna droga tzn. razem z kupka.Czy to jest normalne? Czy zawsze tak przebiega odrobaczanie?? :roll:
Jolka
 

Postprzez Jolka 17 paź 2008, o 23:08

Czy naprawde nikt mi nie napisze co powinnam o tym myslec??????Byc moze to normalne...ale ja sie martwie o swojego pieska czy np. chory nie jest...nie polece z tym do weterynarza bo tu trzeba sie zapisac a wizyta nie jest tania.Prosze ....napiszcie mi,czy to ze zwymiotowal robaka jest normalne.
Jolka
 

Postprzez mwijatak 18 paź 2008, o 07:40

Nie, nie jest normalne. Udaj się do weterynarza.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 25 paź 2008, o 23:16

Nie udalam sie do weta...bo poto zajzalam na forum by otrzymac jakas informacje a nie tylko komunikat:idz do weterynarza.Psiakowi nic nie jest..jest radosny ,wesoly.Mam termin na 3 listopada do weterynarza,wiec WTEDY go zapytam co to mialo znaczyc.
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 26 paź 2008, o 08:55

Jolka napisał(a):Witam.Wyczytalam,ze to zly dzial,ale nie wiem gdzie powinnam sie na ten temat wypowiedziec.A chcialabym wiedziec na czym polega odrobaczanie...bo moj piesek dzisiaj rano zwymiotowal robaka a raczej glizde(dlugosc jak dzdzownicy tylko duzo ciensza)i myslalam,ze umre z obrzydzenia.Nienawidze tego typu robakow a jeszcze musialm wziac to w reke i sprzatnac :? koszmar.Od poniedzialku podawalam mu tabletke na odrobaczenie,ale nie myslalam ze bedzie to mialo taki final.Predzej to myslalam,ze robaki zostaja usuniete inna droga tzn. razem z kupka.Czy to jest normalne? Czy zawsze tak przebiega odrobaczanie?? :roll:

dopiero teraz odpisuje, bo dawno nie byłam na forum.. kiedy pies po odrobaczeniu zwymiotuje, tzn że tabletka się nie przyjęła i trzeba podać nową, a gdy pies wypróżnia się z tych robaków poprzez odchody to wszystko jak najbardziej jest ok... więc ja na Twoim miejscu podałabym jeszcze jedną tabletkę, oczywiście po jakiejś konsultacji z wetem...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mwijatak 26 paź 2008, o 10:11

Anonymous napisał(a):Nie udalam sie do weta...bo poto zajzalam na forum by otrzymac jakas informacje a nie tylko komunikat:idz do weterynarza.Psiakowi nic nie jest..jest radosny ,wesoly.Mam termin na 3 listopada do weterynarza,wiec WTEDY go zapytam co to mialo znaczyc.


To Twój pies, więc zrobisz jak zechcesz. Na forum nie ma weterynarzy tylko ludzie, którzy kochają psy i chcą o tym porozmawiać. Nie oczekuj, że na forum uzyskasz informacje dot. sposobu leczenia psa bądź diagnozy :roll: Od tego są weterynarze :idea: Nikt nie odpowiedział na Twój post, ponieważ najwyraźniej NIKT nie miał takiej sytuacji. I to, że piesek jest wesoły i radosny wcale nie znaczy, że jest zdrowy....
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez XXL 26 paź 2008, o 15:03

Przy silnym zarobaczeniu po podaniu tabletek może się zdarzyć, że pies zwymiotuje glistę. Powiedz o tym wetowi przy najbliższej okazji.
Najczęściej zalecane jest powtórne odrobaczanie za kolejne dwa tygodnie .Jeśli coś Cię zaniepokoi w stanie zdrowia pieska leć do weta. Robaki to wcale nie jest błahy problem przy dużej ich ilości może dojść nawet do zaczopowania światła jelit.
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron