Zjadanie trawy

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Zjadanie trawy

Postprzez magdaS26 24 cze 2006, o 12:14

Podobno to dość powszechne ale jednak chciałam zapytać. Mój psiak chętnie i w sporych ilościach wcina trawę... Czy to znak że coś nie tak z jego karmą? Że czegoś mu brakuje? Karmię go puriną dog chow z jagnięciną (czasem mieszam ją w niewielkich proporcjach ze zwykłym friskies bo jakoś mu to bardziej smakuje :? ). Dostaje dodatkowo ryż, warzywa i owoce gotowane i surowe, mięso wołowe lub wieprzowe, czasem kostkę wołową (oczywiście nie wszystko na raz). Ostatnio wprowadziłam mu do diety niewielkie ilości muesli z mlekiem :roll: :? - wprost to uwielbia...
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 24 cze 2006, o 12:58

Moja Tośka również namiętnie wcina trawę co jakiś czas. Kiedyś nią po prostu wymiotowała, razem z tym, co miała w żołądku, a teraz wydala ją w kupce, co jest często dość kłopotliwe, bo trzeba jej pomóc :roll: Jedzenie trawy przez psa to oznaka niedoboru witamin lub czegoś ciężkostrawnego, co zalega mu na żołądku. Ostre włoski na spodzie trawy symulują odruchy wymiotne, co pomaga psu przy różnego rodzaju zatruciach. Niektóre psiaki najzwyczajniej w świecie lubią trawę, a dokładnie zawarty w niej cukier roślinny. Tak, że nie masz się co martwić :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jadzia 24 cze 2006, o 16:58

Moje też jedzą trawę, a konkretnie perz, którego liście są słodkawe. Chyba to lubią, bo jak są na łące, to wygłada, jak by pasły sie jak krówki :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Atena 24 cze 2006, o 17:02

musiałam sprawdzić, jak wygląda perz :lol: Tosia też go je :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Rex 24 cze 2006, o 17:46

Ufff wiem coś o tym. Rex je to tak namolnie, ze odciągnać go nie można od tego. ledwo co zdąży przełknąć, a już glamie znowu.
Kiedyś wymiotował, a teraz mam nieprzyjemne przygody, gdy trzeba mu pomóc się załatwić. Tzn. zaczęłam nosić ze sobą husteczki :lol:
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez ValdeQ 24 cze 2006, o 18:10

Hmm, też sprawdzilem.

Ciekawe czy jest to Perz właściwy Elymus repens, czy perz psi Elymus caninus :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 24 cze 2006, o 18:30

Oto co znalazłam o perzu:

Kłącze zawiera dużo inuliny, fruktozy, karotenoidy, kwasy organiczne (kwas askorbinowy), ślady olejku lotnego, sole mineralne (aktywny azotan potasowy), związki krzemowe, węglowodany i inne.

Surowiec działa moczopędnie, reguluje przemianę materii, wzmaga trawienie, obniża poziom tłuszczu w wątrobie i cholesterolu we krwi, stosowany przy podrażnieniach i schorzeniach pęcherza i dróg moczowych oraz pomocniczy w kamicy pęcherzowej, nerkowej i związanych z tym obrzękami.

Ponadto napar tego surowca stosuje się w nieżytach przewodu pokarmowego łącznie ze schorzeniami wątroby na tle jej przetłuszczenia, zatrucia pokarmami i pomocniczo w zapobieganiu uszkodzeniu wątroby przez antybiotyki i inne środki chemiczne. Surowiec ten stosuje się także w początkowych stadiach cukrzycy i w zaburzeniach przemiany materii, objawiających się wypryskami i innymi schorzeniami skórnymi.

Od razu nasuwa mi się pytanie, czy psy wiedzą, że ten oto chwaścik ma tyle właściwości... No ale skoro go jedzą, to chyba wiedzą... tylko skąd :?: instynkt :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Rex 24 cze 2006, o 18:39

Tzn. ja myśle, ze nie wiedzą, ale czują, że im pomoze i przyokazji chyba apetyt zaspokoi :D
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez afryga 24 cze 2006, o 18:51

Atena napisał(a):Oto co znalazłam o perzu:

Kłącze zawiera dużo inuliny, fruktozy, karotenoidy, kwasy organiczne (kwas askorbinowy), ślady olejku lotnego, sole mineralne (aktywny azotan potasowy), związki krzemowe, węglowodany i inne.

Surowiec działa moczopędnie, reguluje przemianę materii, wzmaga trawienie, obniża poziom tłuszczu w wątrobie i cholesterolu we krwi, stosowany przy podrażnieniach i schorzeniach pęcherza i dróg moczowych oraz pomocniczy w kamicy pęcherzowej, nerkowej i związanych z tym obrzękami.

Ponadto napar tego surowca stosuje się w nieżytach przewodu pokarmowego łącznie ze schorzeniami wątroby na tle jej przetłuszczenia, zatrucia pokarmami i pomocniczo w zapobieganiu uszkodzeniu wątroby przez antybiotyki i inne środki chemiczne. Surowiec ten stosuje się także w początkowych stadiach cukrzycy i w zaburzeniach przemiany materii, objawiających się wypryskami i innymi schorzeniami skórnymi.

Od razu nasuwa mi się pytanie, czy psy wiedzą, że ten oto chwaścik ma tyle właściwości... No ale skoro go jedzą, to chyba wiedzą... tylko skąd :?: instynkt :?:


A my perz po prostu plewimy i wyrzucamy :? . Cóż za marnotrawstwo.

Deimos też wcina trawę i to na każdym spacerze, mam nadzieję, że dlatego, że lubi, bo witamin mu raczej nie brakuje.
Pies nie jest jedynym przyjacielem człowieka, ale na pewno jest tym najwierniejszym.
Avatar użytkownika
afryga
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 446
Dołączył(a): 25 lis 2005, o 10:53
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Rex 24 cze 2006, o 18:58

No ja też myślę, ze Rex je, bo lubi, ale kto wie, co te psiaki wymyślają. Moze im się tylko zdaje, że im czegos bnrakuje, a tak naprawdę to lubią :)
No, ale cóż nie znam sie na psychice zwierząt, a w każdym razie nie na takiej dlaczego jedza trawę :)
Moz.e faktycznie brakuje mu witamin, ale jak je niech je tylko, ze potem ja sie obciachu najadam, gdy wiadomo co trzeba zrobić gdy pies nie moze sam.
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez mwijatak 25 cze 2006, o 13:04

Kaja w ogóle nie je trawy :shock: Ona woli korzonki :lol: Nie zdarzyło się jeszcze żeby lazła i zjadała trawę. Za to uwielbia zjadać patyki :?

Demon za to trawę kiedyś jadł a teraz również już nie je :) Po prostu przestał :)
Ostatnio edytowano 26 cze 2006, o 13:27 przez mwijatak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Doda1211 25 cze 2006, o 19:16

a mój się pasie jak krowa :P stoi i przeżuwa
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez DKról 26 cze 2006, o 13:26

Ja mam problem z trawnikiem :cry:. Aster lepiej przystrzygł niż kosiarka :lol:.
Obrazek

Obrazek
DKról
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 13 maja 2006, o 14:07
Lokalizacja: z domku (niedaleko Krakowa)

Postprzez Rex 26 cze 2006, o 16:38

DKról to przynajmniej na prądzie zaoszczędzicie :D
mwijatak- zazdoszczę Ci, ze twoje psiaki są madre i nie wcinają tego paskudztwa. A co sie stało, ze Demonik przestał sukbać trawę?
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez mwijatak 26 cze 2006, o 17:32

Sama nie wiem co spowodowało niechęć do trawy :roll: Może zmiana karmy, bo wcześniej jadł różne karmy (przeważnie Eukanube) a od czasu jak Kaja mieszka z nami je cały czas Royala i od tej pory jest spokój :) Czasem coś tam skubnie, ale to raczej dla rozywki :D
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints