Niewydolność wątroby

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez kinga 3 sie 2006, o 15:21

jakie wyniki prób wątrobowych miał psiak?
Też mam psa chorego na wątrobę. Leczę 8 m-cy. O soku z marchwi jeszcze nie słyszałam.
kinga
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 5 sie 2006, o 14:29

Ja ten sok to wyczytałam w książce "APTEKA NATURY". Są tam podane przepisy na rózne specyfiki naturalne pomagające w różnych schorzeniach. Postanowiłam spróbować bo wydaje mi się że taki sok niewiele mógłby zaszkodzić. Oczywiście oprócz soku stosowaliśmy leki przepisaneprzez weta. Były to URSOPOL - drogi ale dopiero to naprawde pomogło, ESSENTIALE FORTE - trzeba stosować przez 6 miesięcy. No i dieta - bastek od 5 miesięcy jest na HEPATICu ROYALA.
Co do wyników to na początku były one bardzo wysokie (nieraz 150). Teraz GPT spadło do 70.
Gość
 

Postprzez katstan 5 sie 2006, o 14:30

To byłam ja. Sorry :oops:
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez niewydolność wątroby 5 sie 2006, o 21:27

Mój psiak alat miał nawet 197. Podwyższoną bilirubinę. Przez siedem miesięcy wyniki cały czas się wahały. Był na hepaticu, ale psiakowi się odmieniło i nie chce jeść. Stosowałam też Ursopol, oraz Metronidazol, Zincteral, Essentiale forte, Hepatil , Heparegen, Sylimarol, Methiovit, Vit. B compl. Jak widać leków zjadł cały ogrom. Wielkich rewelacji nie ma - raz w górę raz w dół. Nie wiedziałam że Essentiale należy podawać przez pół roku. Czxy wiesz to od twojego weta? Czy twój wet nie uważa że przy wyniku 70 można już przejść na normalne karmienie? Ile waży twój psiak i ile kapsułek Essentiale podajesz? Czy twój wet wie o soku z marchewki?
Może być sok typu bobo-frut? Czy po tym soku spadły wskaźniki wątrobowe?
niewydolność wątroby
 

Postprzez Kinga 5 sie 2006, o 21:32

Przepraszam! Coś mi się pokręciło z wpisaniem użytkownika.
Poprzedni post jest mój. Kinga
Kinga
 

Postprzez katstan 6 sie 2006, o 08:20

Bastkowi wyniki też się wahają. Ale teraz już w granicach 90 - 70.
Co do Essentiale to na ulotce jest napisane, że podaje się przez 6 miesięcy. Mój wet też mi to powiedział. Podajemy mu 1 kapsułkę na dzień. (Waga psa ok 10kg)
Dieta Hepatic przeznaczona jest na conajmniej pół roku ale zaleca się podawanie jej już do końca życia. Raczej nie zmienimy już karmy.
Jeśli twojemu psiakowi nie smakuje Royal to jest jeszcze karma dla wątrobowców Hill's i Trovet.
A sok KONIECZNIE bez dodatków. Wszystkie bobofruty i inne kubusie odpadają. Ja na początku kupowałam ten jednodniowy. Ale potem sama robiłam w sokowirówce dodając po 2-3 liście świeżego szpinaku. Teraz o szpinak ciężko więc robię sok tylko z marchwii.
Na mojego psiaka wystarcza pół szklanki dziennie.
Przed podawaniem marchwii konsultowałam się z weterynarzem. Powiedział że nie zaszkodzi.
Mam nadzieję że i twojemu psiakowi się poprawi. :)
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez Kinga 6 sie 2006, o 11:19

Hillsa próbowałam. Źle ja przyjął i musiałam odstawić. Próbowałam też gotować, ale po jakimś czasie też nie chciał jeść. Wogóle zrobił się niejadek a jeszcze w lutym pochłaniał każdą ilość hepatica w kilka sekund.
Teraz jest na d/d Hillsa . Mała zawartość białka i tłuszczu, ale ją też przestaje chcieć jeść :cry: Wiem że to nie wątrobowa, ale musiałam coś dobrać jeżeli tamtych nie chce lub nie może jeść.
Z sokiem z marchewki muszę spróbować, no i to Essentiale pociągnąć przez 6 m-cy a nie przez 2 jak było w przypadku mojego psiaka.
Napisz jak będzie postępować leczenie twojego psa. Jak często robisz badania? Ja już zaczęłam wątpić że coś osiągnę w leczeniu. W końcu minęło 8 m-cy a wyniki takie jak na początku.
Kinga
 

Postprzez katstan 6 sie 2006, o 15:49

Badania wykonujemy raz w miesiącu.
A w jakim wieku jest twój pies? Czy miał robione USG jamy brzusznej? Ogólne badania krwii?
U Bastka znaczna poprawa nastąpiła po Ursopolu. Wtedy też podawaliśmy sok z marchwii i Essentiale. Wczesniej przyjmował inne leki i nie pomagało zbytnio.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez kinga 6 sie 2006, o 16:42

Ma dwa lata. Miał robione USG kilkakrotnie, RTG jamy brzusznej. Nic nie wykazywało.Miał robioną całą paletę badań, nawet ja takich nie miałam robionych przez całe swoje życie. Nikt nie potrafił podać żadnej diagnozy . Byłam u kilku wetów. Nie było to po żadnym zatruciu. Nie wiadomo dlaczego , ani jaka to choroba wątroby , a jest ich dużo. Została mi tylko biobsja , ale na to się nie zgodzę, zwłaszcza że ja wykonywałam dzisiatki badań z których wetowie nie potrafili wyciągnąć żadnych wniosków. Pies chodził przez pół roku ogolony bo ciągle było wykonywane USG. Zwątpiłam i przestałam wykonywać badania. Co ma być to będzie, a ja stosuję dietę i leki , bo weterynarze i tak nic innego nie stosowali a pies się nie denerwuje a ja nie tracę pieniędzy na badania które niczemu nie służą. Wszystko poza Alatem i bilirubiną było w porzadku. Enzymy trzustki też. Znalazłam posty że psy miały podwyższone próby wątrobowe, enzymy trzustkowe w normie i była chora trzustka a nie wątroba. U mojego psa w zeszłym roku jak jeszcze nie wiedziałam że ma chorą wątrobę jeden raz miał alat w normie. Był wtedy na Eukanubie Intestinal z powodu biegunki. Jest to karma na m.in.biegunki i Zewn.wydz, niew. trzustki . Znalazłam też art. że enz. trzustkowe mogą być w normie a tylko trypsyna z kału będzie świadczyć o zewn. wydzielniczej niewydolności trzustki.
Zastanawiam się i nad tym. Zwłaszcza że nie ma reakcji na dietę wątrobową i leki. A weci jak to weci , zdarzją się tacy ze coś wiedzą, a są i tacy z ułańską fantazją i tacy co nic nie wiedzą. Ja zostałam teraz przy tych najlepszych. Ale i oni rozkładają ręce.
kinga
 

Postprzez kinga 6 sie 2006, o 16:43

Po ursopolu alat spadł na 70 , ale po miesiącu znów było120. :cry:
I tak w kółko.
kinga
 

Postprzez katstan 6 sie 2006, o 18:56

Mój pies też był leczony na wszystko oprócz wątroby. Coś mi nie grało. Z psem było już bardzo źle. Nawet mnie nie rozpoznawał. Bał się mnie. Stracił wzrok. Zmieniliśmy weta i teraz prawie wszystko jest ok.
Ursopol i dieta działają.
Z racji wieku (12lat) pojawiły się inne problemy.
Może poczytaj o tej chorobie troche. Całkiem możliwe że znajdzie się jakieś rozwiązanie. Ja postaram się zajrzeć do tej książki o ziołolecznictwie. Jeśli na coś trafię dam znać.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez katstan 6 sie 2006, o 18:58

A swoją drogą to wszytko zaczęło się właśnie od powracających biegunek. Obiaw taki sam jak u twojej psini.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez kinga 6 sie 2006, o 19:04

Bardzo proszę powiedz jakie objawy miał Twój pies że trafiłaś na badania ?
Może wykryto dopiero przy rutynowych badaniach. W wieku 12 lat rzeczywiście choć co może się przyplątać. Mam nadzieję ze mój dożyje takiego wieku.
Mój pies wymiotował, wypadała mu sierść, chudł , no i kupska były niezbyt ładne.Apetyt wtedy miał baaaardzo dobry.
Życzę zdrowia dla psiaka
kinga
 

Postprzez katstan 6 sie 2006, o 21:21

Bastek stał się strasznym żarłokiem. Miał częste biegunki i wzdęcia. No i jego brzuch po jakimś czasie był dziwnie obwisły. Tak jak u psów z duża nadwagą ale po bokach miał ładne wcięcie w talii i można było wyczuć żebra. Okazało się że to jego powiększona wątroba i płyn w jamie brzuszej dają taki efekt. Początkowo wet niedouk wydzierał się na mnie że tucze psa i leczył go na nerki. Potem na serce. Kiedy podawał lek za lekiem Bastek stracił wzrok, stał się apatyczny.
Kiedy wkońcu trafiłam na dobrego weta jego stan się bardzo poprawił.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez kinga 6 sie 2006, o 21:40

Widzę że u ciebie tak samo jak i u mnie z wetami. Szkolę się trochę sama i staram się sugerować wetom. Sprowadziłam też przez studentów weterynarii książkę o chorobach watroby u psów, oraz ksiązkę o normach dla psów. W razie czego służę danymi z tych książek.
Jeżeli nadal wykonujesz badania, napisz jakie będą następne. Jestem bardzo ciekawa jak Hepatic z Essentiale podziała na twojego psa. A co ze wzrokiem obecnie?
Pozdrawiam.
kinga
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints