Niewydolność wątroby

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 7 sie 2006, o 12:45

Niestety Bastek już nigdy nie będzie widział :(
Co do badań to regularnie wykonujemy próbę wątrobową.

Zapomniałam o witaminach. Bastek przyjmuje Geriadog - ale to jest dla psów w podeszłym wieku. Wątroba potrzebuje witamin C, B i PP. Sprawdż czy znajdują się w karmie jaką podajesz twojemu psu. Jeśli ich brakuje kup jakiś preparat na bazie drożdży.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez katstan 7 sie 2006, o 12:47

Eh... To byłam ja. Znów problemy z logowaniem :?
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez kinga 7 sie 2006, o 22:32

Przykro mi że Twój psiaczek już nic nie zobaczy!
Witaminy podaję specjalne na wątrobę Methiovit ( ludzki lek) lub zwykła wit. B compl. Karmę ma dobrą - Hillsa.
Napisz jak następne badania. Ja narazie nie mam zamiaru robić badań.
Będę go obserwować ( apetyt, samopoczucie, sierść no i kupeczki). Na razie jest dobrze, poza apetytem :cry: :cry: :cry: .
kinga
 

Postprzez Holka7 9 sie 2006, o 13:06

kinga Twój pies jest dosyć młody być może ma jakiś defekt wrodzony i dlatego nic nie działa. A tak jeszcze przez ciekawość czy na przykład robaczyce są w 100% wykluczone?
Milucha - Klucha
Avatar użytkownika
Holka7
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 740
Dołączył(a): 13 lut 2006, o 00:36
Lokalizacja: Trojmiasto

Postprzez kinga 9 sie 2006, o 15:24

Robaczyce są raczej wykluczone. Odrobaczany jest systematycznie co trzy miesiące dobrymi środkami - Aniprazol , Zipiran, Stronhold. Mam obsesję na punkcie robactwa, a pies jest trzymany w domu, więc dbam o to.
Owszem są wady wrodzone, ale na poziom aparatury weterynarii w mojej okolicy raczej nie do rozpoznania. Wchodzi jeszcze w grę biopsja wątroby. Niewiadomo czy wyjaśniłoby to coś, ale jest to ryzykowne dla psa. W niektórtych chorobach i tak wchodzi w gre tylko dieta i leki osłonowe. Ograniczenie miedzi , czy białka - to wszystko jest w diecie np. hepatic.
Niewiele więcej można zrobić.
Leczenie sterydami - też mi to proponowano np. Encorton , ale przy takich wynikach ostatnio w granicach 70 - 135 szkoda psa narażać gdyż mają one bardzo dużo skutków ubocznych, a one też niszczą wątrobę . Niektórzy weci alat 70 przy zagęszczonej krwi( podwyższiony hematokryt) uznają za normę.
Znalazłam normy angielskie gdzie alat jest norma do 84! a u nas uznaje się do 50.
W tej chwili czuje się psiak dobrze, sierść błyszcząca, jest ruchliwy , nikt by nie powiedział że ma chorą wątrobę. A ile jest takich psów którym nie wykonuje się badań a jestem pewna że duża ich część też ma podwyższone próby wątrobowe po byje jakich karmach.
Ja jeszcze sie zastanawiam że to nie od wątroby, ale musiałabym sama eksperymentować i zmienić karmę na intestinal m.in. dla trzustkowców . Jak był na niej rok temu przez dwa miesiące to wtedy miał dobre wyniki. Alat też podobno może być podwyższony przy trzustce.
Mam nadzieję że gorzej nie będzie a na diecie lekkostrawnej psiak będzie się dobrze czuł.
Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w leczeniu swojego psiaka na wątrobe, proszę o podzielenie się nimi.
kinga
 

Postprzez Holka7 10 sie 2006, o 10:52

to faktycznie pozostaje dieta niskobiałkowa i kontrola wyników. Powodzenia
Milucha - Klucha
Avatar użytkownika
Holka7
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 740
Dołączył(a): 13 lut 2006, o 00:36
Lokalizacja: Trojmiasto

Postprzez asior844 22 sie 2006, o 12:15

Hej! moj piesek- kacper tez ma chora watribe. tak mu spuchlo cale podbrzusze ze caly czas siedzi i sie nie moze polozyc chyba ze dostanie tabletki przeciw bolowe. dostaje tez sylimarol i hepatil na zmiane. wet kazal mu dawac do jedzenia ryz z kurczakiem aleon tego nie cierpi. nic mu nie pomaga. juz nie wiem co mam robic. pomozcieї!!
asior844
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2006, o 08:24
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez katstan 23 sie 2006, o 08:24

Mojemu psu najbardziej pomógł URSOPOL. Niestety jest dość drogi. Najmniejsze opakowanie kosztowało 46zł.
A ile lat ma twój pies?
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez Gość 23 sie 2006, o 09:36

ma 11 lat. ja dostalam dla mojego jakies tabletki co 1 kosztowala 3zl i teraz leza bo nic nie pomagaly wrecz przeciwnie sama zolcia po nich zwracal. a gdzie mozna kupic ten ursopol? a te najmniejsze opakowanie to ile ma tabletek?? a twoj piesek ile ma lat?? i co juz wyzdrowial i nie musi brac tabletek?? a do jedzenia to dajesz mu tylko karme??
Gość
 

Postprzez asior844 23 sie 2006, o 09:39

:oops: to ja asior :lol: znowu mialam problemy!! :D
asior844
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2006, o 08:24
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez katstan 23 sie 2006, o 12:08

Poczytaj poprzednie posty. Mój pies nie przyjmuje juz leków.
Ursopol kupuje się w aptece na recepte wiec lek ten powinien przepisać wet. Najmniejsze opakowanie ma 20 tabletek.
Karmię psa tylko karma HEPATIC. Nic innego nie dostaje.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

chora wątroba

Postprzez Łukasz 17 wrz 2006, o 23:48

Czytam sobie to wszystko co piszecie o swoich chorych na wątrobę psiakach i jestem trochę pszerazony. Dziś właśnie Hasiorek (bernardyn) i ja dowiedzieliśmy się, że wątroba Hasiorka nie działa dobrze. Jedynym objawem był pękaty brzuch. Okazało się, że ma wodobrzusze spowodowane prawdopodobnie chorą wątrobą, nerką, lub niewydolnością układu krążenia. Badania krwi wskazują na wątrobę. Wet na podstawie tych badań chce rozpocząć leczenie. Nie chciałbym popełnić jakiegoś błedu, dlatego pytam was czy na podstawie samych tylko badań krwi można jednoznacznie stwierdzić że to wątroba. Jakie badania powinienem jeszcze wykonać?
Łukasz
 

Postprzez ValdeQ 18 wrz 2006, o 10:15

Jesli badania krwi były wystarczająco szczegółowe to na ich podstawie da się określic, czy problem jest z wątrobą, czy z nerkami.

Co do innych badań, może USG? Jeżeli ktos w Twojej miejscowości porafi to robić.

Mozna zrobić też biopsję. Niestety wodobrzusze może oznaczać rónież nowotwór.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez katstan 18 wrz 2006, o 12:03

A możesz podać wyniki badania krwii? Robiono próbę wątrobową? Najlepiej potwierdzić obecność płynów przez USG. Bo takie odwadnianie na chybił trafił nie jest zbyt dobre. Każdy lek dodatkowo obciąża wątrobę więc lepiej byłoby się upewnić. Mój pies też miał wzdęty brzuch ale wodobrzusza nie miał.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez Łukasz 20 wrz 2006, o 23:32

Niestety po dokładnych badaniach okazało się, że Hasiorekowa wątroba choruje z powodu niewydolności krążenia spowodowaną wadą serca. Tak więc teraz leczymy się na serce, choć lekarze nie dają zbyt wielkich szans na wyleczenie. W worku osierdziowym jest pełno płynu, który utrudnia prawidłową pracę serca. Lekarz skupił się w pierwszej fazie na odprowadzeniu tego płynu środkami odwodniającymi. Mówi, że dopiero potem będzie można zastosować leki wzmacniające serce. Mam nadzieje, że Hasiorek dotrzyma tego momentu. Jego stan jest ogólnie kiepski, po przebiegnięciu paru metrów pada i leży kilka godzin. Może jesteście w stanie mi coś doradzić, może znacie jakiegoś dobrego specjalistę? Proszę o pomoc.
Łukasz
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron