Nagły odpływ sił

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Nagły odpływ sił

Postprzez Radziej 28 gru 2008, o 23:46

Mój pies - mały kundelek, 14lat, zdrowy, bardzo sprawny jak na swój wiek.

Przedwczoraj przyjechała rodzina wraz z 10-letnią dziewczynką. Przez cały świąteczny wieczór bawiła się z tym psem. Wymęczyła go fizycznie po czym pies najzwyczajniej w świecie poszedł spać. Dzień później pies od rana zachowywał się strasznie. Mało chodził, leżał, spał, nie miał w ogóle apetytu, zaczął siedzieć częściej niż zwykle. W kilka godzin z żywego i zdrowego psa stał się strasznym staruszkiem. Stan ten utrzymuje się do dziś - nie jadł nic przez 1,5 dnia., apetyt nieznacznie powrócił, pies czasem macha ogonem jak się do niego coś powie, choć zauważyłem, że dziwnie się porusza. Kiedy chodzi to dotykając jego kręgosłupa można wyczuć przeskoki pod skórą.

Jak tak nagle mógł mu siąść kręgosłup? Od zwykłej zabawy piłką i głaskania?

Co innego to może oznaczać? Że jest u kresu życia, zmęczenie, zakwasy czy może inny czynnik o którym nie mam pojęcia?

U weterynarza jeszcze nie byłem, choć coraz bardziej mnie sytuacja zaczyna martwić.

Pozdrawiam.
Radziej
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 gru 2008, o 23:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Saszka 29 gru 2008, o 10:41

Idź do weta, może w zabawie, niechcący doszło do jakiegoś urazu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez EsHa. 30 gru 2008, o 22:57

Psiak jest w podeszłym wieku, więc nie powinno dochodzić do zbyt ekscytujących zabaw, wysiłków fizycznych.
Możliwe, że "nagle coś go wzięło", ale prooponuję udać się do zaufanego lekarza weterynarii ;) .
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

paw prints