Sedalin

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Sedalin

Postprzez Gość 30 gru 2008, o 22:49

Cześć:*
Jutro jak zresztą każdy wie jest Sylwester i psy dostają szału przynajmniej mój. Dziś byłam u weta i dał mi właśnie ten lek (sedalin) ale nie wiem jakie ma działanie i czy mu nie zaszkodzi możne wy coś więcej wiecie na temat tego leku ?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 30 gru 2008, o 22:49

1. Nie ten dział.
2.Skoro wet Ci go dał, to chyba wie co robi ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Gość 30 gru 2008, o 22:52

no powinien wiedzieć co robi ale przeczytałam nie zbyt ciekawe rzeczy na temat tego leku i może ktoś w was go dawał psu i może mi powiedzieć jak to zniósł
Gość
 

Postprzez EsHa. 30 gru 2008, o 22:53

Radzę podzielić się swoimi zdaniem z weterynarzem, podać argumentację obaw i przedyskutować. Masz zaufanie do tego weta ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Cavalier 31 gru 2008, o 11:42

Mam przykre doświadczenie z tym lekiem. Moja znajoma, chcąc oszczędzić w czasie Sylwestra stresu swojemu psu, udała się do weterynarza, który właśnie przepisał ten upokajający lek. W rezultacie po podaniu go, dość duży pies dostał jakiegoś paraliżu tylnich nóg i poraziło mu nerw wzrokowy. Skutki działania tego leku były nieodwracalne. Pies czuł się coraz gorzej, układ nerwowy musiało mu porazić i osłabiło serce, a że był już w sędziwym wieku, niestety nie przeżył. Pod koniec nie załatwiał się, tracił przytomność. Wet był zdziwiony, że tak się stało.

Ten pies ważył ponad 20 kg i otrzymał w sumie 2 tabletki (jedną wieczorem i jedną rano).

Nie radziłabym tego leku podawać, a jeśli już to b. ostrożnie.


Sedalin to b. silny środek i zwykle stosuje się dawki o wiele mniejsze niż podaje producent. Można podawać go jedynie zdrowym psom, nie mającym żadnych kłopotów zdrowotnych (np. z sercem, wątrobą, nerkami itd.).

Osobiście radzę Ci zmienić środek!

Ja wiem, że nigdy nie zastosuję Sedalinu w przypadku moich zwierząt - za duże ryzyko.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez malussiaaa 31 gru 2008, o 12:27

dzięki bardzo mój pies wazy 5kg i wet powiedział aby dać mu jedna tabletkę ale teraz to nie wiem czy mu dać i chyba się przejdę po inne tabletki
Pies, jak człowiek, jest nieprzenikniony.
Avatar użytkownika
malussiaaa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 23:06

Postprzez EsHa. 31 gru 2008, o 14:22

Idź do innego weta, ale takiego, któremu można ufać, i zobacz co on powie.
Jeśli także przepisze ten lek, to musi mieć w tym jakąś słuszność.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints
cron