złamana łapka

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

złamana łapka

Postprzez misiakl 1 sty 2009, o 23:52

Hi mam pytanie na temat leczenia złamania bo mi się wydaje że wet coś skonocił. 8-miesieczny owczarek niemiecki został najechany przez samochód w wyniku czego pies ma pocharatną przednia łapkę ze złamaniem kości śróstopie. Pani wet zszyła ranę i tyle !!!!!!!!! nie zaleciła żadnego usztywnienia ani kołnierza [zeby pies nie gryzł rany]. Po 2 dniach pies mojej kuzynki wygryzł szwy(rozpuszczalne nici?) rana się otworzyła wdała się infekcja ponownie wet próbowała ją zeszyć ale bez skutku. Ranę widziałam po tyg; duży ubytek tkanek ze złamanie otwartym z przemieszczeniem. weterynarz nawet nie usztywnił rany :!: , nie dała żadnych antybiotyków, kuzynka na własną rrękę przemywa to riwanolem usztywniła łapkę na deseczce. Ale czy to nie powinnna zrobić pani weterynarz na samym poczatku Czy to wystarczy? Czy można jeszcze złożyć kość ( u człowieka jeszcze można próbować) Co dalej/
misiakl
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 2009, o 23:36

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka... 2 sty 2009, o 10:44

Na początek idźcie do normalnego weta...
Paulinka...
 

Postprzez Sissy 2 sty 2009, o 17:07

Po pierwsze zmień weterynarza i to szybko. Nikt z nas na forum nie jest wetem,więc stuprocentowej pewności nie ma,gdy coś poleca. A tym bardziej,że na odległość i nie widząc rany każdemu trudno byłoby ocenić. Idź do dobrego weta,niech on zbada psiaka i zaleci co robić dalej. :wink:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints