chore serce suczki - proszę o pomoc

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

chore serce suczki - proszę o pomoc

Postprzez Rave 4 sie 2006, o 20:20

Witam serdecznie

Właśnie dzisiaj dowiedziałam się że moja 8letnia suczka ma bardzo mocno powiększone serducho.
Najpierw były podejrzenia że piesek ma astmę ponieważ bardzo mocno kaszlała, a tu okazało się że to serce uciska oskrzela :( I teraz mój pies musi całe życie brać leki jak człowiek z chorym sercem.

Ponieważ bardzo kocham mojego psa :) bardzo mnie to chore serce przeraziło :(((

Czy ktoś może boryka/ł się z takim problemem i potrafi moje sumienie trochę uspokoić?:) Czy ta choroba jest nieodwracalna? Czy mimo brania leków stan może się pogarszać? Czy mój pies nadal może żyć tak jak
z normalnym serduszkiem? i czy są jakieś sposoby aby jakoś ulżyć i pomóc na swój sposób psu.

W imieniu swoim i mojej suni Buźki bardzo dziękujemy za rozwianie wszelkich wątpliwości :)
Pozdrawiam
Rave
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 4 sie 2006, o 20:39

Przypuszczam, że masz sunię z jakiejś rasy karłowatej, bo to one najczęściej cierpią na taką przypadłość. Ja mam aktualnie też sunię z taką samą chorobą. To jest pinczerka miniaturowa, obecnie ma ponad 10 lat. Od ponad trzech lat codziennie dostaje leki nasercowe(Karsivan). Ma też powiększone serduszko i dodatkowo jedna zastawka jej się nie domyka. Jak narazie czuje się nieżle, biega, je normalnie a przy systematycznym podawaniu leków duszności w zasadzie zupełnie ustąpiły. Trzeba tylko pilnować, żeby za mocno nie przytyła. Myślę, że jeśli będziesz stosowała się do zaleceń weta, to jeszcze długo będziesz się cieszyła jej obecnością.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: chore serce suczki - proszę o pomoc

Postprzez Kolczi 13 mar 2010, o 19:11

Moj pies ( 12 latek) ma dokładnie to samo!! 2 lata .

Przedwczoraj omdlał 4 razy mi w domu. Byłem u weterynarza, dostał leki na niedotlenienie.

Niestety od tej pory nie rusza się prawie w ogóle .

Martwię się że już nie wróci do zdrowia:(

Miał ktoś taki przypadek??? Czy piesek się odratował?? Czy to już koniec? :(
Kolczi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2010, o 19:08


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints