zjadl kawalek szmatki

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

zjadl kawalek szmatki

Postprzez Anku 21 sty 2009, o 07:51

Witam,
Moj Orzel (10 tygodni) zjadl wczoraj kawalek szmatki. W nocy staral sie zwymiotowac, ale mu sie nie udalo. Co mam robic? Czy on to wydali? (szmatka okolo 5 cm na 1 cm).
Przynosi tez z dworu male galazki i je zjada. Wczoraj wyciagnelam mu rowniez drewniany klocek z pyska i kawalek welny z kapcia i kawalek kwiatka.
Wcina wystko i dodatkowo strasznie gryzie. Czy jest to zwiazanie z uzebieniem. Jak psy zmieniaja zeby? Ile to jeszcze potrwa?
Przezucilam wiele zakupionych w ksiegarni podrecznikow o psach, same rady ogolne, strata papieru.

Pomozcie.
Pozdrawiam Anka
Anku
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 07:43

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 21 sty 2009, o 11:39

Przecież to jeszcze szczeniak,na Boga. On musi gryźć,tarmosić i miętosić. Najlepiej kup mu jakąś porządną zabawkę do ciągnięcia(może być typowy węzeł). A co do owej szmatki... Jaki czas temu ją zjadł? Zachowuje się inaczej? Są niepokojące obawy dotyczące jego zachowania?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 21 sty 2009, o 23:20

jesli masz jakaś watpliwosci dotyczaca zdrowia szczeniora, nie czekaj, odwiedz zawsze weta. rady dotyczace chorób na forach moga byc tylko ogólne i inne nie beda z róznych powodów. np nie podałas jak duzy jest szczeniak? gdyby mój wciagnał szmatke 5x1 cm to najwyzej bym sprawdził na drugi dzien, czy nie ma jej w kupce, tak na wszelki wypadek lecz w zaden sposób nie mozesz brac ze mnie przykładu, mój szczenior w wieku 10 tyg miał 15 kg i taka szmatka to dla niego na jeden zabek a np dla bolonczyka w tym wieku to byłaby całkiem spora szmata :lol:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Anku 22 sty 2009, o 08:02

Wita, Oczywiscie ze bylam z Orzelkiem u wet, kazal tylko psa obserwowac. to juz 2 dzien i nic po nim nie widac, biega, bawi sie i zjada normalnie.

teraz juz wiem ze jesli cos takiego sie powtorzy i jak pisales leonberg, pies jest relatywnie maly, trzeba natychmiat to wet, aby zrobil mu zastrzyk wywolujacy wymioty. Jesli natomiast jest juz za pozno, mozna nabyc zel, ktory dodaje sie do karmy i wszystko z jelit wychodzi "bez tarcia".
W niegroznych przypadkach zalecaja podac psu chleb cienny, z blonnikiem, tak aby wywolac u niego ruchy perystaltyczne jelit.

Dzieki za odp. Pozdrwawiam
Anku
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 07:43


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints