Pinczer Miniaturka - objawy ślepoty

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Pinczer Miniaturka - objawy ślepoty

Postprzez Rodrigez 8 lut 2009, o 22:52

Witam
Mam problem z moim psem jest to suczka rasy Pinczer Miniaturka,otóż od jakiegoś czasu (około tygodnia) zauważyłem że nie reaguje tak dobrze wzrokowo a teraz stało się najgorsze bo nie widzi wcale,jeszcze trzy dni temu mogła swobodnie schodzić po schodach teraz nie wie gdzie jest i sie ześlizguje,żal mi patrzeć jak nie zauważa wszystkiego,pies ma 7-8lat a jak czytałem te pieski potrafią żyć do 15-16lat,ojciec był w sobotę u weterynarza i dostała zaszczyk z antybiotykiem i maść do smarowania oczu niestety póki co to nie pomaga i jutro zamierzamy jechać ponownie,chociaż moje nadzieje są najgorsze i myślę że to ślepota od starości a jak wy sądzicie? i czy wogóle jest to wyleczalne?
Rodrigez
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 22:43

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Weronika-<retriever> 8 lut 2009, o 23:39

W praktyce weterynaryjnej codziennie spotykamy sie z chorobami oczu u psów. Jedną z częściej występujących jest zaćma (katarakta). Stanowi ona główną przyczynę niedowidzenia lub całkowitej ślepoty naszych podopiecznych. Zaćma upośledza soczewkę, powodując jej zmętnienie. Skutecznie leczy ją się jedynie usuwając operacyjnie uszkodzoną soczewkę.

Źródło - Miesięcznik Przyjaciel Pies :wink:

Gorąco namawiam o konsultacje u psiego okulisty :!:
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Rodrigez 9 lut 2009, o 12:55

Dobrze wiedzieć o tej zaćmie,wielkie dzięki za rozkminienie teraz wiem że to jest wyleczalne :) tylko jeszcze jedno pytanko jakie pieniądze trzeba wydać na "wymontowanie" uszkodzonych soczewek i "złożenie" oczów do kupy? bo jak podejrzewam to cena jest zapewne wysoka ale lepiej żebyście wy się wypowiedzieli.
Rodrigez
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 22:43

Postprzez Sissy 9 lut 2009, o 13:59

To zależy. Od weterynarza i stopnia ,,zaawansowania'' choroby ;).
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Rodrigez 9 lut 2009, o 17:00

Więc tak pinczerek był u Weterynarza okazało się że ma zapalenie nerwów wzrokowych niestety nie ma pewności czy da się jeszcze wyleczyć ale póki co dostała receptę na dosyć silne antybiotyki,Dziękuje wszystkim za pomoc odezwę się jeśli coś się zmieni...
Pozdro
Rodrigez
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 22:43

Postprzez Weronika-<retriever> 9 lut 2009, o 22:14

Oby wszystko było dobrze :!:
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Rodrigez 10 lut 2009, o 15:14

Dziś po powrocie do domu zauważyłem znaczną poprawę,gdy wszedłem na piętro gapiła się w górę (na mnie) co było niemożliwe wcześniej i reagowała na mocno przybliżoną bezszelestnie rękę (mrugnęła i odchyliła głowę) i w dodatku ma pełno energii bo zszedła za mną po schodach :) ogółem myślę że widzi teraz cienie ale do pełnej zakończonej sukcesem kuracji jeszcze daleko a,więc bywajcie!.
Rodrigez
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 22:43


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości

paw prints