CENY ZA ZABIEGI, LECZENIE, tj ROPOMACICZE

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

CENY ZA ZABIEGI, LECZENIE, tj ROPOMACICZE

Postprzez Sauvi 10 lut 2009, o 08:15

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Chcialabym zapytac, czy sa jakies stale ceny za zabiegi na pieskach, ktore gdzies sa zapisane w jakims regulaminie, czy poprostu każdy weterynarz narzuca je sam???

Moja suczka przeszla nie dawno zabieg. Okazało sie, ze ma ropomacicze. Straszna choroba, weterynarz nie dawal jej duzych szans poniewaz okazalo sie ze ma w dodatku zapalenie otrzewnej.
Po zabiegu nie zmruzylam prawie oka przez nastepne 3 noce bojac sie o nia, ze odejdzie.

Kocham mojego psiaka, i zrobilabym dla niej wszystko/robie dla niej wszystko by mogla dalej zyc przede wszystkim zdrowa.

Ale nie pisze tego postu dlatego.
Na poczatku przed zabiegiem uslyszalam cene (po rozpoznaniu juz ropomaciczu) 400pln. Ok. Przeciez najwazniejsze jest dla mnie jej zdrowie.
Po zabiegu wet nagle doliczyla 100zl (bo przy zabiegu okazalo sie ze ma zapalenie otrzewnej).
500zl SAM ZABIEG

Chodze do mojej wet dosyc czesto. A to po jakies jedzonko, jakas zabawke, na szczepienia itd. Musze przyznac, ze wydalam u niej juz mnóstwo pieniedzy. Niestety nie mam w okolicy zadnego weta gdzie moglabym pojsc, gdzie pewnie wydalabym tych pieniedzy 2 razy mniej.

Ale rozchodzi sie jeszcze o inna sprawe
Wiele psiakow moich znajomych mialo u niej zabiegi swoch pupili - za kazdym razem Pani "WET" powtarzala, ze dalsze leczenie po zabiegu (co kolwiek by sie dzialo) wliczone jest w koszty zabiegu.

Ja dzis idac na zaszczyki-jakie moja sunia dostaje jeszcze po zabiegu uslyszalam od "WET": "WIE PANI ZE TE 500ZL JAKIE PANI ZAPLACILA TO TYLKO CENA ZABIEGU, TUTAJ NA KARTECZCE ZAPISUJE ILE MA JESZCZE PANI ZAPLACIC"

Wiec oprucz tego 500zl mam zaplacic jeszcze 300zl

Jestem zalamana. Dla mnie to duzo pieniedzy.
I tak juz sie zapozyczylam.
Przy moich niskich zarobkach nie jestem w stanie sama dac tej Pani takiej sumy.

Jesli ktos z Was mial sunie z ropomaciczem prosze napiszcie ile Was to wszystko kosztowalo. Moze cena ktora ja musze zaplacic jest ceną niska. Poprostu dla mnie samej zdaje sie ona byc wysoka

A moze obowiazuja jakies stale cene za zabiegi???
_________________
psiara
Sauvi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 07:51

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 10 lut 2009, o 12:54

niestety nie ma cennika usług weterynaryjnych. ceny kształtuje popyt i koszt np lekarstw potrzebnych do zabiegów. czasem warto podzwonic po klinikach oraz akademiach rolniczych. czasem warto pojechac do innego gabinetu i nie mysle tu o konowałach ktorzy dopiero beda uczyli sie na naszym psie lecz o gabinetach specjalistycznych ktorych jest coraz wiecej. karme i zabawki kupuj przez net. powinno byc duzo taniej a dostawy sa bezposrednio do domu.
sam mam szczescie miec weterynarza szanujacego moja kieszen. doradza, sprawdza ilosc srodka czynnego w lekarstwach, kalkuluje i zawsze moge zapłacic przelewem na koniec miesiaca. nie płace za kazda wizyte czy porady. wiem ze nie jest to standard. niedawno znajoma poskarzyła sie ze była z wizyta w jednej z bardziej znanych przychodni we wrocku na zabiegu przyciecia pazurów. zapłaciła 80 zł. jest dosc zamozna osoba ale nie lubi byc naciagana. z ciekawosci zapytałem swojego weta ile kosztuje u niej ten zabieg, odpowiedziała ze 5 zł. pytam czy za pazur. ona ze nie, za wszystkie pazury chyba ze paiaka trzeba uspic to dojdzie koszt narkozy czyli 16 x taniej. nie musze dodawac ze znajoma zmieniła weta na naszego. weterynarze to tez ludzie, jedni biora pieniadze za uczciwie wykonana prace a inni lubia pieniadze i reszta jest mniej wazna.
co do kosztów ktore poniosłas nie nie moge sie wypowiadac poniewaz nie wiem czy lekarz nie zasłuzył na to wynagrodzenie. kazdy przypadek jest inny, trudno je porównac a trzeba byc sprawiedliwym. to ze ktos zapłacił za podobny przypadek mniej pieniedzy nic nam nie powie. psiak mógł byc po prostu mniejszy a ilosc lekow dozuje stosownie do wagi lub po prostu psiak był mniej chory a wiec jego leczenie było mniej kosztowne.
mozesz porównac koszty drobnych zabiegów, suplementów czy szczepien. leczeniem sie nie sugeruj.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sauvi 10 lut 2009, o 13:26

tak sie sklaska, ze jestem rowniez z Wroclawia
rozumiem, ze wet do ktorego chodzisz tez jest z Wro??
Moglabym prosic o jakies namiary???

Jelsi chodiz o kwestie pieniedzy jakie musialam zaplacic swojemu Wet
Zeby sie upewnic podzwonilam dzisiaj po kilku klinikach pytajac o cene takiego zabiegu uwzgeldniajac calkowicie przypadek mojej suni (tutaj ropomacicze i zapalenie otrzewnej)
Wszyscy zgodnie stwierdzili ZABIEG ROPOMACICZY U SUNI OK 300ZL (w tym jesli jest nawet zapalenie otrzewnej).
Dalsze leczenie ok 200zl (zaszczyki, kroplowki).
W sumie max 500zl
Nie ktorzy wet nawet zaszczyki wliczaja w koszt zabiegu (taka dostala informacje od weterynarzy do, ktorych sie dodzwonilam).

WNIOSEK CHYBA Z TEGO JEDEN:
Moja wet widzi, ze oddalabym wszystko dla swojego psiaka wiec naciaga mnie tylko jak moze ;/.
psiara
Sauvi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 07:51

Postprzez leonberg 10 lut 2009, o 13:50

korzystamy z VETANA

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA "VETAN"
ul. Pilczycka 196c
lek. wet. Anna Chodorowska-Skubiszewska
tel: +48 603-998-897
lek. wet. Magdalena Rut
tel: +48 604-151-455

chciałem wrzucic ci link do ich strony ale cos nie działa :(
wrzuciłem Vetan na googlusia i znalazłem taka perełke:
http://www.dogomania.pl/forum/f351/najl ... ndex6.html

tam jest wiecej adresów wetów ktorzy ludzie polecaja i znalazł sie tez ktos kto ma podobne wrazenia jak ja :)
jesli trafisz do Vetana to mozesz sie pochwalic ze namiary dostałas od włascieli Leosia Luny i Indiego. mam nadzieje ze tez bedziesz zadowolona.
mamy tez we wrocku swietna AR ( 3 w EU!!!! ) i sporo bardzo dobrych specjalistów ktorych zazdroszcza nam w reszczie kraju wiec masz w czym wybierac.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sauvi 10 lut 2009, o 14:07

dzieki wielkie :)

dobrze czytam ze masz 3 pieski??

;)
psiara
Sauvi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 07:51

Postprzez leonberg 10 lut 2009, o 20:58

dwa, leos to rasa - Leonberger
Luna i Indi to imiona domowe psiaków.

Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Weronika-<retriever> 10 lut 2009, o 23:13

moja koleżanka za sam zabiego zapłaciła 400
sunia miała ropomacicze bez zapalenia otrzewnej :wink:

PS. leonberg - śliczne psiaki :D
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Saszka 13 lut 2009, o 20:24

Leonberg takie fotki koniecznie go galerii!!!!
Dziewczyny sa cudne!
[URL=http://imageshack.us]Obrazek[/
Obrazek
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 49 gości

paw prints