Osowiały 7tygodniowy szczeniaczek...

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Osowiały 7tygodniowy szczeniaczek...

Postprzez elizka92 28 mar 2009, o 20:05

No więc tak:
dostałam dzisiaj sunie, mieszańca, ma 7 tygodni i jest strasznie przestraszona. W ogóle nie siusia, mimo, że o 15 zjadła całą saszetkę pedegrie junior i wciąż pije wodę. Wychodzę z nią co godzinę, ale ona kręci się przy klatce schodowej, siada i gdy ją podnoszę piszczy. Jest bardzo osowiała i cały czas śpi. Nie mam pojęcia co robić, jestem przerażona, proszę pomocy. Czy coś jej dolega, czy to normalne. Nigdy wcześniej nie miałam psa i naprawdę nie wiem co robić.

A i jeszcze jedno. Dużo czytałam na tym forum o karmieniu szczeniaczków, ale nie ma wprost powiedzianego co można, a co nie. Więc kolejne moje pytanie, co mogę jej podawać? Nie chcę ciągle dawać jedzenia z puszek, żeby nie przyzwyczaić jej. Czy są jakieś przepisy domowe? No i oczywiście jakie jedzenie dla piesków jest jednocześnie dobre, i niedrogie (nie dajmy się zwariować przede wszystkim).

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i liczę na pomoc. Z góry dziękuję.
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 28 mar 2009, o 20:21

odwiedź jak najszybciej weta, szczeniak na pewno ma robaki, a i pewnie nie był szczepiony, więc może być chory. A takie maluchy szybko odchodzą...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez elizka92 28 mar 2009, o 20:29

Byliśmy. I zdrowy jest. Dostał tylko obrożę przeciwpchelną i za tydzień do szczepienia.
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez leonberg 28 mar 2009, o 20:49

szczeniak został wyrwany z życia które znał, z miejsc które znał i od ludzi i rodzeństwa które znał. cierpliwości. wychodź jak najczęściej. unikaj miejsc gdzie załatwiaj się psy. nie przebywaj na dworze z psem dłużnej niż jest to konieczne na załatwienie jego potrzeb. psiak nie ma jeszcze wszystkich szczepień i powinnaś zapewnić mu kwarantanne.
karm 3-4 razy dziennie. po każdym karmieniu wychodź na kupkę.
gotowanie w domu nie jest tańsze niż suche karmy a do tego trudno je zbilansować odpowiednio by zapewnić wszystko co jest potrzebne psiakowi.
zrezygnuj z puszek i karm kupowanych w markecie. żadne froliki, pedegrie i inne wynalazki.
kupowanie karm w firmach wysyłkowych nie powinno zrujnować ci budżetu. im większe opakowanie tym karma tańsza. karm do wyboru do koloru. karmę dobiera się biorąc pod uwagę przewidywana wielkość psa po dorośnięciu oraz temperament.
choćby forumowicze napisali tu elaboraty to i tak musisz poszukać w necie. jest masa stron o wychowywaniu psiaków. wiele z nich się dowiesz.
jeśli psiak jest tak zestresowany jak napisałaś to wiele będziesz musiała poświecić czasu na wyprowadzenia psiutka na normalnego zrównoważonego psiaka. musisz zacząć już teraz. oswajać psiaka z rzeczami które nie zna i dbać by nie był strachliwy. strach powoduje agresje najgorsza z możliwych.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez elizka92 28 mar 2009, o 21:00

jak długo po karmieniu wychodzić? tak pół godzinki?
a co do karmy to wysyłkowo zamawia się chyba suchą tylko? czy takie normalne jedzenie też da radę?
możecie doradzić mi jakąś karmę? piesek będzie średniego wzrostu, a temperament... no nie wiem. spała, delikatnie ją obudziłam, wyszłyśmy na dworek i teraz już się piłeczką bawi :) czuje się już pewniej chyba.

a co do tej obróżki przeciwpchelnej zdjęłam, bo może od tego taki był. swoją drogą strasznie ona śmierdziała...
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez leonberg 28 mar 2009, o 23:24

:-D ma śmierdziec :-D nie sciagaj. kleszcze i pchły przenosza wiele niebezpiecznych chorób.

co do spacerków to jak najkrocej! zadne pół godzinki! obserwój psine. szybko zauwazysz kiedy po karmieniu robi kupke. czy zaraz po jedzeniu, czy poł godziny czy nawet pozniej. jak bedziesz juz wiedziała to wychodz wtedy gdy bedzie na to pora.
jedne z najlepszych karm dostepnych to Royal Canin i Eukanuba. jest wiecej karm dobrej jakosci. zajrzyj np na strone www.telekarma.pl wybierz cos i zapytaj weta. niektore tansze karmy nalezy uzupełnic suplementami a wtedy ich cena potrafi być wyzsza od tych droższych. zwróc uwage tez na dawkowanie. czasem tansze karmy nalezy podawac psu wiecej a wiec karmienie moze wyjsc drozej niż niby tej droższej. nie namawiam cie na zadna konkretna karme. wyboru musisz dokonac sama. czytaj, pytaj najlepiej weta.
moja rada: poszukaj w necie stron na ktorych wytłumaczono jak nalezy dzielic karmy ktore sa dostepne na rynku. czym róznia sie karmy marketowe, weterynaryjne itd. to pozwoli ci dokonac madrzejszego wyboru. bedziesz wiedziała na co zwracac uwage. podpowiem tylko ze dobra karma nie wymaga uzupełnienia suplementami, dzienna zalecana dawka jest mała, cena za kilogram nie bedzie 3 zł i nie mozna wejsc do Tesco czy Biedronki i ja kupić. tanie to nie naczy dobre.
w okresie wzrostu nie warto oszczedzac. co nie wydasz na karme - oddasz kilkakrotnie wetowi. po 18 mc mozna troszke oszczedzic.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez elizka92 28 mar 2009, o 23:37

ahaaa :)
nareszcie się wysikała ^^
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez elizka92 29 mar 2009, o 11:14

Byliśmy jeszcze raz u weterynarza. Powiedział, żeby dawać jej ryż z warzywami i mięskiem nieprzyprawionym, mleko, biały serek z żółtkiem. I żeby nie przyzwyczajać jej tylko do psiego jedzonka. Aa i pytałam o Pedegrie i powiedział, że to o konserwantach to bzdura i, że to najlepsza z marketowych marek jeśli chodzi o żywienie psów.
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez mArGoSiA 29 mar 2009, o 11:21

Pedigree to syf,nie karm tym psa. A co do mleka-występuje po nim biegunka.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez elizka92 29 mar 2009, o 11:37

No sorry, ale weterynarz jest zorientowany w karmach i nie doradzałby mi czegoś co mogło by zaszkodzic psu! ;|
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez mArGoSiA 29 mar 2009, o 11:39

Weterynarz ma się zajmować leczeniem psów i na tym ma się znać,a nie na psiej diecie. Najwyraźniej powiela stereotypy. Tylko żebyś później nie żałowała.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez elizka92 29 mar 2009, o 11:40

no jak słusznie zauważyłaś ma się zajmować leczeniem psów, więc nie polecałby mi czegoś PO CZYM MUSIAŁBY PSA LECZYĆ!
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez Mati2616 29 mar 2009, o 11:51

elizka92 napisał(a):więc nie polecałby mi czegoś PO CZYM MUSIAŁBY PSA LECZYĆ!


A ja myślę że właśnie tak ... Polecił Ci to bo jeżeli Twój piesek zachoruje to on na tym zarobi lecząc go !
Naprawdę zastanów się co kupujesz ...
Mi weterynarz polecił karmy Royal Canin oraz Eukanaba ;)
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez mArGoSiA 29 mar 2009, o 11:53

A sama nie umiesz samodzielnie pomyśleć? spójrz na skład karmy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 29 mar 2009, o 12:53

elizka92 napisał(a):Byliśmy jeszcze raz u weterynarza. Powiedział, żeby dawać jej ryż z warzywami i mięskiem nieprzyprawionym, mleko, biały serek z żółtkiem. I żeby nie przyzwyczajać jej tylko do psiego jedzonka. Aa i pytałam o Pedegrie i powiedział, że to o konserwantach to bzdura i, że to najlepsza z marketowych marek jeśli chodzi o żywienie psów.

Owszem,najlepsza z marketowych karm.
Jednakże jest to ,,syf''. A konserwanty w Pedigree? Szczera prawda-jest ich tam od groma. Przeczytaj skład tej ,,karmy''.
A psiak to rasowiec czy kundelek?
Póki co jednak,polecałabym ROYAL CANIN STARTER.
Ile miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na żywienie psa?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints