Osowiały 7tygodniowy szczeniaczek...

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 29 mar 2009, o 13:20

elizka92 napisał(a):Byliśmy jeszcze raz u weterynarza. Powiedział, żeby dawać jej ryż z warzywami i mięskiem nieprzyprawionym, mleko, biały serek z żółtkiem. I żeby nie przyzwyczajać jej tylko do psiego jedzonka. Aa i pytałam o Pedegrie i powiedział, że to o konserwantach to bzdura i, że to najlepsza z marketowych marek jeśli chodzi o żywienie psów.


jesli jest taka mozliwosc to zmien weterynarza. szybko!

gdybym usłyszł cos takiego od weta to była by moja ostatnia wizyta. sa rózni lekarze. jedni znaja sie bardziej na psach inni mniej. oczywiscie jesli sie ktos uprze na karmienie psa marketowym badziewiem to piesa tez wychowa. dla kogos przeciez te karmy produkuja.
prosze jednak bys poczytała troche o podziale karm.
gdybys jednak chciała karmic pedigre to cena suplementow o które musiała bys wzbogacic ta karme bedzie tak wysoka ze kupisz za ta cene karme w pozłacanym worku. sprawe konserwantów i innych uszlachetniaczy nawet pomijam.
mam teraz nowego szczeniora na wychowaniu. docelowo powinien miec ok 70 kg. koszt dziennej dawki karmy wynosi mnie ok 6 zł. gdybym chciał gotowac mu kurczaczka z ryzem musiałbym mu dawac karme nie w misce lecz w wiaderku. poczytaj troszke o skrecie zoładka u duzych psów. moj psiak je 0.5 kg RC weterynaryjnej dziennie. nie dosc ze ciezko by było zmiescic sie w 6 zł dziennie to jeszcze musiałbym dodawac do jedzenia suplementy na stawy i kosci. ich cena to tez ok 100 zł mc. a do tego wygoda dla własciela.
co wydaje sie tanie w rzeczywistosci tanie nie jest. co jest niby drogie gdy wezmieny kalkulator i policzymy wychodzi nie tak strasznie. ty bedziesz miała mniejszego psa wiec powinno jego karmienie kosztowac cie mniej. ryz z kurczakiem polecam tobie. sam bardzo go lubie ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez elizka92 29 mar 2009, o 13:53

no dobrze...
ale to mam kupić mu jedną karmę i tą jedną, jedyną karmić cały czas?

aa i apropo karm marketowych, znam wieeele psów, które je jedzą i żyją :?
więc chyba troszkę przesadzacie...
tak samo dawanie psom ludzkiego żarcia... no sorry, miałam znajomych, którzy mieli 3 śliczne, duże owczarki niemieskie i karmili je właśnie ryżem i mięsem I JAKOŚ ŻYŁY I NAWET DOBRZE SIĘ MIAŁY :roll:

a może stare babeczki na rencie swoim yorkom też takie kosztowne jedzenie fundują? Śmię wątpić... a pieski im mimo wszystko żyją. więc nie róbcie z igieł wideł, bo tylko niepotrzebnie straszycie ludzi.

a co do weterynarza jest bardzo dobry. uratował mi kota, gdy inni mu szans nie dawali :roll:


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez mwijatak 29 mar 2009, o 16:08

Poczytaj trochę o karmach, ich składach i proporcjach w odpowiednim żywieniu psów a potem dopiero zabieraj głos albo krytykuj :!: Jeżeli nie mam o czymś pojęcia to posłusznie siedzę i słucham/czytam i uzupełniam wiedzę a nie wygłaszam mądrości, bo ktoś tam miał kiedyś tam coś...

Masz ochotę karmić psa marketowym żarciem - proszę bardzo, ale nikt na forum Ci nie pomoże jak Twój pies dostanie uczulenia/wysypki/sraczki albo co gorsza siądzie mu wątroba. Twój pies - twoja sprawa. I nie myl gotowania psu i karm z marketów, bo to dwie całkowicie różne od siebie sprawy.

A wracając do weterynarza - może radził Ci też dopuścić pieska choć raz w życiu, bo to dla jego zdrowia :?: :roll:
Ostatnio edytowano 29 mar 2009, o 18:23 przez mwijatak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elizka92 29 mar 2009, o 17:01

Nie wygłaszam mądrości... Po prostu stwierdzam fakty... Może tak nie jest jak napisałam? Myślę, że ktoś tu ma na celu tylko i wyłącznie krytykowanie tych karm, i nakłanianie ludzi do wydawania fortuny na żarcie dla wystawowych piesków. yhhh... żal jednym słowem.
elizka92
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 20:04

Postprzez mArGoSiA 29 mar 2009, o 17:06

elizka92 napisał(a):Nie wygłaszam mądrości... Po prostu stwierdzam fakty... Może tak nie jest jak napisałam? Myślę, że ktoś tu ma na celu tylko i wyłącznie krytykowanie tych karm, i nakłanianie ludzi do wydawania fortuny na żarcie dla wystawowych piesków. yhhh... żal jednym słowem.

Po pierwsze w czym psy wystawowe są gorsze? Karm swojego psa czym chcesz ale musisz wiedzieć,że nie są to dobre karmy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez m.m 29 mar 2009, o 17:51

elizka92 napisał(a):Myślę, że ktoś tu ma na celu tylko i wyłącznie krytykowanie tych karm, i nakłanianie ludzi do wydawania fortuny na żarcie dla wystawowych piesków.


No i właśnie wychodzi na jaw Twoja niewiedza. Gdybyś chociaż poczytała tematy w dziale "Żywienie" wiedziałabyś dlaczego karmy marketowe wcale nie są takie dobre i że karmienie psa karmą "z wyższej półki" wcale nie kosztuje nas więcej, niż karmienie np pedigree. Wystarczy trochę wiedzy i umiejętność przeliczania ceny opakowania na zalecaną dawkę karmy. I bez znaczenia jest to, czy pies jest wystawowy czy nie.
My nie zarabiamy na polecaniu komuś dobrej jakościowo karmy, nie mamy z tego korzyści dla siebie.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leonberg 29 mar 2009, o 18:22

elizka92 napisał(a): Myślę, że ktoś tu ma na celu tylko i wyłącznie krytykowanie tych karm, i nakłanianie ludzi do wydawania fortuny na żarcie dla wystawowych piesków. yhhh... żal jednym słowem.


nie podawałem ci nazw karm ktorych powinnas podawac psiakowi własnie po to bys tak nie pisała jak powyzej. w zaden sposób nie sugerowałem ci ktora karme masz kupic ale namawiam na podniesienie swojej wiedzy. w sklepach jest wiele rzeczy o ktorych wiadomo ze nie wpływaja dobrze na zdrowie ludzi a jednak ktos je produkuje, zarabia krocie bo ktos je kupuje. tak samo jest z karmami. ty wybierasz, ty decydujesz. mozesz teraz wybrac. jesli za kilka lat twój ukochany psiak zachoruje bedziesz mogła powiedziec ze zrobiłas wszystko by był z toba jak najdłuzej lub bedziesz zarzucała sobie ze o niego nie zadbałas.
ja wydaje na jedzenie kazdego psiaka ok 150-200 zł /mc nie jest to dla mnie fortuna. pedigre tez nie jest za darmo. worek 15 kg dla dorosłego psa kosztuje ok 100 zł dawkowanie dla moich psiaków to wg producenta 720 g dziennie czyli wiecej o 1/2 niz karmy ktora dostaje moj dorosły pies a worek wystarczy na 20 dni. czyli karmiac pedigre musiałbym wydac na karme 150 zł mc!!! do tego suplementy ktore na pewno kupie by uzupełnic skład karmy to nie stac mnie karmić mojego psa tak droga karma jak pedigre!!!! teraz płace 169 zł za 18 kg innej karmy a wiec róznica miedzy cenami tych karm jest tak naprawde nieduza a róznica miedzy jakoscia tych karm OGROMNA!!!!!. gdzie ty widzisz fortune ???? karmy dla szczeniaków sa troszke drozsze bo wymagaja wiekszej ilosci dodatków ale stosunek ceny jest podobny.

TAK! MASZ KUPIC JEDNA, TA SAMA KARMA KARMIC CAŁY CZAS! W INNYM PRZYPADKU ZA MC NAPISZESZ POSTA ZE TWOJ PSIAK GRYMASI PRZY JEDZENIU.
a jaka? nie chciałem za ciebie wybierac lecz jesli masz wypisywac to co powyzej: http://www.telekarma.pl/p1456/pro.plan. ... nbspkg.htm
zapłacisz 169 zł i starczy ci na 2,5-3 mc. karma nie najdroższa, dosc przyzwoita a pedigre daj do schroniska, tam kazda karma jest na wage złota.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez leonberg 29 mar 2009, o 22:41

nalazłem wieczorem jeszcze troszke czasu i wklejam ci do porównania link do karmy pedigre w tym samym sklepie:
http://www.telekarma.pl/p1240/pedigree. ... .15.kg.htm

zwróc uwage na dzienne dawki. w pierwszych mc moze nie widac jeszcze duzej róznicy lecz np w 9 mc widac juz ze pedigre dla szceniat trzeba podawac ok 30% wiecej a wiec jesli do ceny 119 zł dodasz 30% wychodzi 155 zł za ilosc potrzebna na karmienie przez ta sama ilość dni co puriny pro plan ( mysle o worku 15 kg nie wspominajac nawet ze dostajesz jeszcze 3 kg dratis ). to ne jest wcale tanio. kupujac inne karmy nie zbankrutujesz a jesli kupisz purine pro plan to wyjdzie nawet taniej od pedigre. oczywiscie nie upieram sie ze purina jest dobra karma. zdania sa podzielone ale mozesz wybrac inna karme np boscha, ariona, rc, eukanube, bento, hills, orijen i wiele innych. na forach sporo ludzi pisze o swoich spostrzezeniach np po niektorych karmach psy maja problemy skórne itd.
sprawdzaj ile powinnas dawac karmy i dopiero w tedy bedziesz wiedziec czy karma jest droga czy tania. kupujac w duzych opakowaniach jest najtaniej. najdrozsze sa opakowania 1kg.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re:

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 16:58

mArGoSiA napisał(a):Pedigree to syf,nie karm tym psa. A co do mleka-występuje po nim biegunka.



moja suka uwielbia mleko.... i nigdy nie miała biegunki
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Re:

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 16:59

elizka92 napisał(a):No sorry, ale weterynarz jest zorientowany w karmach i nie doradzałby mi czegoś co mogło by zaszkodzic psu! ;|



w takim razie jest kompletnym idiotą. Pedegree to największy syf dla psów zaraz obok chappy. Wybierz dobrą karmę, royala, acanę, z taszych - purinę.... a nie marketówki!!!
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Re:

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 17:00

Mati2616 napisał(a):
elizka92 napisał(a):więc nie polecałby mi czegoś PO CZYM MUSIAŁBY PSA LECZYĆ!


A ja myślę że właśnie tak ... Polecił Ci to bo jeżeli Twój piesek zachoruje to on na tym zarobi lecząc go !
Naprawdę zastanów się co kupujesz ...
Mi weterynarz polecił karmy Royal Canin oraz Eukanaba ;)



dokładnie tak robią....choć może nie wszyscy. Ja nie mam dobrych opinii o większości weterynarzy w moim mieście....
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Re:

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 17:03

elizka92 napisał(a):no dobrze...
ale to mam kupić mu jedną karmę i tą jedną, jedyną karmić cały czas?

aa i apropo karm marketowych, znam wieeele psów, które je jedzą i żyją :?
więc chyba troszkę przesadzacie...
tak samo dawanie psom ludzkiego żarcia... no sorry, miałam znajomych, którzy mieli 3 śliczne, duże owczarki niemieskie i karmili je właśnie ryżem i mięsem I JAKOŚ ŻYŁY I NAWET DOBRZE SIĘ MIAŁY :roll:

a może stare babeczki na rencie swoim yorkom też takie kosztowne jedzenie fundują? Śmię wątpić... a pieski im mimo wszystko żyją. więc nie róbcie z igieł wideł, bo tylko niepotrzebnie straszycie ludzi.

a co do weterynarza jest bardzo dobry. uratował mi kota, gdy inni mu szans nie dawali :roll:


<div class="tablets" style = "background-color: #cc00ff"> <b>Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w</b><br><a href = "http://so.pwn.pl/" mce_href = "http://so.pwn.pl/" style="color:#ffffff"><b>słowniku</b></a></div>




TA. ja znam takie co w ogóle prawie nie jedzą bo nikt ich nie karmi, i też żyją. Ale chyba nie o to Tobie chodzi, prawda?
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Re:

Postprzez Jahera 20 maja 2010, o 17:04

elizka92 napisał(a):no dobrze...
ale to mam kupić mu jedną karmę i tą jedną, jedyną karmić cały czas?

aa i apropo karm marketowych, znam wieeele psów, które je jedzą i żyją :?
więc chyba troszkę przesadzacie...
tak samo dawanie psom ludzkiego żarcia... no sorry, miałam znajomych, którzy mieli 3 śliczne, duże owczarki niemieskie i karmili je właśnie ryżem i mięsem I JAKOŚ ŻYŁY I NAWET DOBRZE SIĘ MIAŁY :roll:

a może stare babeczki na rencie swoim yorkom też takie kosztowne jedzenie fundują? Śmię wątpić... a pieski im mimo wszystko żyją. więc nie róbcie z igieł wideł, bo tylko niepotrzebnie straszycie ludzi.

a co do weterynarza jest bardzo dobry. uratował mi kota, gdy inni mu szans nie dawali :roll:


<div class="tablets" style = "background-color: #cc00ff"> <b>Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w</b><br><a href = "http://so.pwn.pl/" mce_href = "http://so.pwn.pl/" style="color:#ffffff"><b>słowniku</b></a></div>



a tak w ogóle to po co się pytasz o cokolwiek skoro wiesz lepiej?
Czasami mam wrażenie, że pies to taki mały człowiek na czterech łapach, z czarnym wilgotnym noskiem, w futerku.
Jahera
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 14:52
Lokalizacja: Gniezno
Imię psa: Pola, Edi i Klusek
Rasa psa: kundelki-znajdy i ich syn Klusek

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints